Nuda v Brně? Nikoli! V zápase plném zvratů viktoriáni zvítězili

2:3

(2:1)

Hladký – Hyčka, Košál, Schuster – Malík, Zavadil (C), Fischer (80. Jugas), Sýkora – Brigant (71. Šumbera), Vávra (63. Moukanza), Lutonský

Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Vaněk, Hrošovský – Petržela (83. Horváth), Kolář (77. Hořava), Pilař – Chramosta (46. Tecl)

Branky: 31. Brigant, 45. Lutonský - 26. D. Kolář z pen., 52. Tecl, 61. Řezník ŽK: Hladký, Košál, Sýkora, Lutonský, Schuster, Moukanza - Hejda, Horváth, ČK: Moukanza, Rozhodčí: Hrubeš - Nádvorník, Kubr.

Diváci: 6492

Viktoria Plzeň vstoupila do sobotního zápasu ve městě pod Špilberkem ve stejné sestavě, jako v domácím zápase s Ostravou. Zajímavostí zápasu prvního týmu Synot ligy s celkem na osmé příčce byla domácí zápasová bilance Brna. Zbrojovka v nejvyšší soutěži prohrála na svém stadionu naposledy v listopadu právě s Viktorií Plzeň.

Do první šance zápasu se dostal Kolář, který po přistrčení od Řezníka stál tváří v tvář Hladkému, jeho rozlet ovšem zastavil praporek asistenta rozhodčího signalizující ofsajd. První nesmělé náznaky Brna likvidoval jistě brankář Kozáčik, rohový kop Zavadila zlikvidoval nejvyšší v pokutovém území Hejda. Ve třinácté minutě sehráli plzeňští hezkou akci, kdy po přihrávky Petržely mohl postupovat na bránu znovu Kolář, gólman Hladký ale byl na svém místě včas. Do zajímavé pozice se v 21. minutě dostal domácí Vávra, v záklonu ale hlavičkoval pouze nad branku Plzně. Čtyřiadvacátá minuta přinesla situaci, která se domácím opravdu hrubě nepozdávala. Petržela se ve vápně přetlačoval s Lutonským, který plzeňského záložníka atakoval nedovoleně. Rozhodčí Karel Hrubeš nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu si vzal na starost prověřený exekutor Daniel Kolář a nemýlil se ani tentokrát. Míč dostal s pomocí tyče za záda Hladkého, který mezitím plachtil na druhou stranu branky. 0:1 pro Viktorii! Za šest minut bylo vyrovnáno. To si ve vápně na přihrávku ideálně naběhl TomᚠBrigant a svým premiérovým zásahem v prvním týmu Brna zařídil srovnání stavu na 1:1. Šest minut před koncem poločasu využil zaváhání domácího obránce Ondřej Vaněk, ale z úhlu nedokázal seřídit mířidla přesně. Brněnští potvrzovali, že fotbal je v jejich podání hodně důraznou záležitostí, do konce poločasu stihli nasbírat celkem pět žlutých karet. Několik vteřin poté, co čtvrtý rozhodčí zvedl nad hlavu světelnou tabuli s údajem o nastavení, se do míče opřel Milan Lutonský a střelou do šibenice Kozáčikovy branky stanovil poločasové skóre.

O přestávce se Miroslav Koubek rozhodl poprvé střídat. Jana Chramostu nahradil Stanislav Tecl, který měl jediný úkol, a to zamávat s nepříznivým stavem. A povedlo se mu to hned po sedmi minutách na hřišti. Po dlouhém míči Patrika Hrošovského, na který si nabíhal jak plzeňský útočník, tak domácí brankář Hladký, plzeňským akciím značně pomohl právě strážce brněnské svatyně. V rozhodujícím okamžiku podklouzl a nabídl Teclovi pohodlnou možnost skórovat. Ten zachoval chladnou hlavu a elegantním obloučkem opět přisoudil výsledku remízový charakter. Neuběhly ani tři minuty a Plzeň se mohla radovat znovu, to by ovšem hlavičkující Vaněk musel míč nasměrovat o půl metru níže. Plzeňané se v následujícím vývoji tlačili do šancí, ale Ondřej Vaněk ani nadvakrát Tecl úspěšní nebyli. Plzeňská snaha ale přesto přinesla zasloužené ovoce. Na levé straně se skvěle uvolnil za pomocí Pilařovy přihrávky Limberský, jenž oslovil hrozen nabíhajících spoluhráčů. Míč v malém vápně přesně zasáhl Radim Řezník a opět strhl vedení na stranu Viktorie. Po šestašedesáti minutách hry se po několika soubojích uprostřed hřiště dostal k míči ve vápně Kolář, jeho pokus o obstřel Hladkého ale zůstal bez gólového efektu. Sedmdesátá pátá minuta přinesla mnoho vzruchu, nejdříve ukes Sýkory s Moukanzou vyhlavičkoval z brankové čáry Radim Řezník, poté střídající forvard mohl proměnit rohový kop ve třetí branku Brna, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel. V 77. minutě odešel z hřiště Daniel Kolář, jehož místo zaujal TomᚠHořava. Atraktivní představení pokračovalo, i když do konce předepsané devadesátiminutovky zbývalo jen deset minut. Hra se přelévala od branky k brance, ale ani jedna z příležitostí neznamenala změnu skóre. Třetí střídání přišlo v 82. minutě, namísto Milana Petržely se na hrací plochu podíval Pavel Horváth. Nedlouho poté vyslal zajímavý míč ze své kopačky Šimon Šumbera, Kozáčik ani tentokrát zasahovat nemusel. V osmdesáté deváté minutě se po druhé žluté kartě poroučel ze hřiště ve druhém poločase příchozí Moukanza. V utkání plném zvratů tak plzeňští hráči zvítězili 2:3.