3. předkolo / Čtvrtek 7. 8. 2014, 20:00 / Doosan Arena

43. De Lucas
68. Tamuz

Kozáčik – Řezník, Hubník, Procházka, Limberský – Horváth (C), Hořava (73. Vaněk) – Petržela (66. Tecl), Kolář, Pilař – Bakoš (53. Chramosta)

Peçanha – Alcénat, Geraldo Alves, Gerson, Fanchone – de Lucas, Hoban – Nepomuceno (64. Mustivar), Mutu (C) (73. Albin), Filipe Teixeira (83. Marinescu) – Tamuz

Branky: 40. Pilař – 20. Filipe Teixeira, 38. Mutu, 43. De Lucas, 68. Tamuz, ŽK: Řezník, Procházka, Horváth, Hubník – Tamuz, Rozhodčí: Millot – Luzi, Zakrani (všichni Francie)

Diváci: 10 521

Hráči FC Viktorie Plzeň nastoupili 7. Srpna 2014 od 20:00 k odvetě 3.předkola Evropské ligy proti týmu FC Petrolul Ploješ. Z prvního zápasu si Viktorka přivezla nadějný výsledek 1:1, kdy gól Viktorie vstřelil v 90. minutě Daniel Kolář a odpověděl tak na trefu největší hvězdy rumunského celku Adriana Mutu.

Zápas začal za zpěvu plzeňských fanoušků a za zvuku petard a dělobuchů z kotle hostů. Viktoria začala aktivněji a vypracovala si územní převahu. Brankář hostí musel poprvé zasahovat při rohu Pavla Horvátha v 6. minutě, kdy se vší námahou vyboxoval centr před dotírajícími hráči Viktorie. Z dalšího rohového kopu v 16. minutě zkusil Pavel Horváth přímo ohrozit branku hostí, ale hostující brankář konečky prstů vytáhl míč nad břevno. Ve 20. minutě ovšem zahrávali hráči Ploješi standardní situaci De Lucasem, obrana Viktorie zaspala a osamocený Filipe Teixeira uklidil míč za Kozáčikova záda střelou mezi nohy. Viktoriáni ani po inkasované brance nepolevili a chvíli na to se šikovně zkoušel proháčkovat k zakončení Petržela, jenže ho na poslední chvíli zastavila obrana hostí. V 31. minutě dostal míč ideálně v šestnáctce Pilař, jenže prováhal možnost zakončit a obrana hostí stačila jeho pokus zablokovat. Plzenští byli při chuti a doslova přišpendlili Ploješ k jejich pokutovému území. Bohužel pro ně se nedostávali k přímému ohrožení hostujícího brankáře a tak v 38. minutě napřáhl z 25 metrů kapitán Mutu a bylo to 0:2 pro Ploješ. Viktoriáni ovšem okamžitě odpověděli a Václav Pilař z hranice šestnáctky poslal míč přesně k levé tyči branky a snížil na 1:2. Gólové představení pokračovalo i nadále a ve 43. minutě po rychlém brejku vstřelil hlavou třetí branku Rumunů De Lucas. První poločas tak dopadl pro Plzeň katastrofálně a oba týmy odešli do kabin za stavu 1:3.

Do druhého poločasu nastoupila obě mužstva v nezměněné sestavě. Viktoria ovšem potřebovala k postupu vstřelit tři branky aniž by jedinou inkasovala. První ohrožení hostující branky měl na svědomí Pilař a v 48. minutě po rohovém kopu střílel z 20-ti metrů jen do náruče hostujícího brankáře. Hra se poté odehrávala výhradně na polovině hostů a Kolář neměl daleko ke skórování, ale jeho tečovanou střelu vyškrábl brankář Peçanha na roh. Viktoriáni měli převahu, naneštěstí pro ně z dalšího brejku zvýšil v 68. minutě křížnou střelou Tamuz na 1:4. Hráči Plzně se i po čtvrté inkasované brance stále tlačili dopředu, jenže bohužel ztroskotávali na vlastní nepřesnosti nebo na defenzívě rumunského celku. V 84. minutě si naběhl mezi stopery ideálně Vaněk, ale jeho hlavička bohužel našla jen rukavice připraveného brankáře Petrolulu. Zápas se poté pouze dohrával a hráči Plzně tak zakončili svou letošní pou pohárovou Evropou už ve 3. předkole Evropské ligy.