VIDEO | Plzeň otočila zápas v Olomouci, zvítězila 1:2

1:2

(1:0)

Blaha – Zahradníček, Svozil, Šindelář (C), Javůrek – Pospíšil, Nepožitek, Houska – Navrátil, Depetris, Rolinc. Trenér: Zdeněk Psotka.

Kozáčik – Řezník, Procházka, Čišovský, Limberský – Rezek, Horváth (C), Kolář, Hrošovský, Kovařík – Bakoš. Trenér: Dušan Uhrin.

Branky: 9. Rolinc – 64. Kolář, 77. Wágner. Rozhodčí: Příhoda – Pospíšil, Jiřík. ŽK: Zahradníček, Svozil – Čišovský, Procházka, Horváth.

Diváci: 5855

V rámci 21. kola domácí nejvyšší soutěže se v neděli 23. března utkali na Andrově stadionu v Olomouci domácí Hanáci se zástupci západočeské metropole. Hráči Viktorie přijížděli k utkání se Sigmou jako papírový favorit, před svým sokem měli v ligové tabulce náskok devíti míst a třiadvaceti bodů.

První oukávání obou soupeřů neznamenalo větší ohrožení pro jednu či druhou branku. Mírně aktivnější byli v úvodu utkání domácí, jejichž pokusy o proniknutí do pokutového území Viktorie likvidovali pozorní obránci Plzně. První branka utkání padla už po devíti minutách hry. Olomoucký Depetris vyslal na zteč Jakuba Rolince a ten pokazil Matúši Kozáčikovi návrat do branky Viktorie po prodělaném zranění břicha. 1:0 pro domácí. V 15. minutě se pokusila odpovědět dvojice Horváth – Procházka. Prvně jmenovaný centroval a druhý si na zadní tyči Blahovy branky počkal na propadlý balón. Procházka ovšem nesprávně seřídil mířidla a míč jen zkopíroval trasu brankové čáry až k rohovému praporku. Viktoria v těchto chvílích kombinovala, často i kolem pokutového území domácích, vyloženou šanci si ovšem nevytvořila. Po půlhodině hry se na trávníku přiostřilo. Radim Řezník fauloval Navrátila, za což uviděl první žlutou kartu zápasu. Za další dvě minuty se blýskl plzeňský brankář Matúš Kozáčik, který reflexivním zákrokem vytěsnil Svozilovu hlavičku na roh. Viktoria si do konce prvního poločasu udržela mírnou převahu podpořenou kvalitní kombinací, do pětačtyřicáté minuty si však nevytvořila příležitost k bezprostřednímu ohrožení branky Martina Blahy. O přestávce se tak šlo do kabin za pro Viktorii nepříznivého stavu 1:0.

Druhou půli otevřela žlutá karta Václava Procházky. Plzeňský obránce po dvou minutách fauloval Depetrise a na další nedovolené zákroky si už musel dát pozor. Viktoria ve druhém poločase zvýšila obrátky a od začátku držela domácí pod tlakem. Do slibné příležitosti se dostal v 52. minutě Bakoš, ale v akrobatické pozici nedokázal své pohyby dostatečně zkoordinovat. O osm minut později se na penaltovém puntíku zcela neatakovaný zjevil Hrošovský. Přihrávku od Kovaříka ovšem nedokázal proměnit ve vstřelenou branku a svým pokusem orazítkoval pouze břevno. Ve dvaašedesáté minutě se na hrací plochu podíval první střídající hráč. Byl to Stanislav Tecl, který nahradil svého kolegu z útoku Marka Bakoše. Neuběhly ani dvě minuty a bylo vyrovnáno. K exekuci rohového kopu se postavil Pavel Horváth a míč z jeho kopačky si našel Daniel Kolář, jenž jej hlavou nasměroval mezi tři tyče. Ačkoli si domácí brankář na jeho pokus sáhl, odvrátit vyrovnání již nedokázal – 1:1! Domácí odpověděli ranou Plška, ta minula Kozáčikovu pravou tyč o několik centimetrů, a aktivním Depetrisem. V 76. minutě se Dušan Uhrin rozhodl posílit ofenzivu svého celku a do hry poslal Tomáše Wágnera na úkor Jana Rezka. Prokázal tak zlatou ruku, nebo neuběhlo ani šedesát vteřin a Wágner slavil vstřelenou branku. Jan Kovařík centroval a TomᚠWágner povedeným zakončením poslal Viktorii do jednogólového vedení. O několik okamžiků později mohl přidat i svou druhou branku v zápase, ale míč z jeho hlavy doputoval na břevno. Závěrečných deset minut změnu skóre nepřineslo, ačkoliv především troufalý Plšek dokázal plzeňského brankáře Kozáčika řádně prověřit.

Viktoriáni tak zápas na Hané zvládli. Obě branky Západočechů padly ve druhém poločase a postarali se o ně Kolář se střídajícím Wágnerem. Z pohledného utkání si všechny tři body zpět do Plzně odváží Viktoria, kterou čeká již ve středu odvetný zápas domácího Poháru České pošty proti Domažlicím.