VIDEO | Viktoria pálila ostrými, šesti góly to odnesl Jablonec

13. kolo / Pátek 1. 11. 2013, 20:15 / Doosan Aréna

FK Jablonec

Kozáčik – Rajtoral, Čišovský, Procházka (C), Hubník – Petržela, Hořava, Kolář (81. Bakoš), Horváth (87. Pospíšil), Ďuriš – Tecl (74. Wágner)

FK Jablonec

Špit – Rossi, Kysela, Novák, Beneš – Čížek (87. Vukadinovič), Kubista, Loučka (C), Vaněk, Vošahlík (63. Třešňák) – Piták (75. Jurča)

Branky: 16. Horváth (pen.), 23. Tecl (pen.), 45. Tecl (Rajtoral), 55. Kolář (Petržela), 68. Horváth (Petržela), 86. Wágner (Petržela) – 11. Piták (Kubista) ŽK: 25. Čišovský, 50. Rajtoral (PLZ) – 8. Novák, 14. Čížek, 18. Vošahlík, 25. Loučka ČK: 22. Novák (JAB) Rozhodčí: M. Zelinka - O. Pelikán, J. Paták (K. Hrubeš)

Diváci: 9180

V pátek večer plzeňská Doosan Aréna přivítala další díl Gambrinus ligy. Ve třináctém kole nastoupili viktoriáni proti Jablonci, jemuž před tímto duelem náleželo sedmé místo. To Viktorka byla před výkopem na pozici třetí. V klání proti týmu Romana Skuhravého se Pavel Vrba musel obejít bez služeb nemocného Davida Limberského. Jeho post v zahajovací sestavě tak vyplnil Roman Hubník.

V pátek večer plzeňská Doosan Aréna přivítala další díl Gambrinus ligy. Ve třináctém kole nastoupili viktoriáni proti Jablonci, jemuž před tímto duelem náleželo sedmé místo. To Viktorka byla před výkopem na pozici třetí. V klání proti týmu Romana Skuhravého se Pavel Vrba musel obejít bez služeb nemocného Davida Limberského. Jeho post v zahajovací sestavě tak vyplnil Roman Hubník.

V šesté minutě doputoval míč po akci Jabloneckých do rukavic Matúše Kozáčika. Následný výhoz gólmana Viktorky ale skončil na kopačce blokujícího Karla Pitáka, jenž se vzápětí pokusil o lob do brány Viktorie. Mířil nad břevno. O poznání lépe střílel však o pět minut později, kdy po rychlém brejku a Kubistově přihrávce z levé strany hřiště na penaltu nedal plzeňskému brankáři šanci zasáhnout. Jeho střela z první doputovala přesně k levé tyčce. 0:1. Odpovědí Viktorky byla hlavička Romana Hubníka po rohovém kopu. V gól se ale nepřetavila. Po čtvrthodině hry skončil po Novákově skluzu na zemi v šestnáctce hostí rychlonohý Milan Petržela. Penalta pro Západočechy! Největší nervy měl v tento okamžik Pavel Horváth, který na sebe vzal jako správný kapitán odpovědnost z rozehrání desítky. Velezkušený špílmachr vymetl pravý roh branky, Michal Špit si vybral druhou stranu. Vyrovnáno! Následně gólem neskončila střela Michala Ďuriše na straně jedné, ani zakončení Vojtěcha Kubisty na druhé polovině hřiště. Ve 22. minutě hry přišel závar před jabloneckou brankou, rána Františka Rajtorala a ruka Filipa Nováka ve vápně hostů. Bek Severočechů viděl za svůj prohřešek druhou žlutou kartu, která se vzápětí přebarvila do červené. Následovala další penalta pro Plzeňany, kterou tentokrát vzal do své režie Stanislav Tecl. Útočník Západočechů napodobil „Horviho“ a rozvlnil sí za Špitovými zády podruhé. V dalších minutách se na hřišti opravdu přiostřilo, agresivní hra Jablonce však pro něj znamenala pouze zápis do statistik v podobě žlutých karet. Poté prozkoušel Kozáčikovu pozornost ze třiceti metrů pálící Ondřej Vaněk. Jednička Viktorie byla připravena. Ve 27. minutě mohl vedení Viktorky navýšit Daniel Kolář, ale z rohu malého vápna se mu vyběhnuvšího Michala Špita překonat nepodařilo. Úspěšným zákrokem brankáře Jablonce skončila i akce, na jejímž konci stál střílející Roman Hubník. Pouze do boční sítě pak doputovalo zakončení Michala Ďuriše z 32. minuty. Tři minuty nato napálil odražený míč na jabloneckou svatyni Daniel Kolář. Jen několik centimetrů ho dělilo od toho, aby mohl slavit. Balón totiž zacinkal na levou tyč. Pět minut před koncem prvního poločasu zakončoval netradičně hlavou Pavel Horváth. Mířil mimo tři tyče. V další vyložené gólové příležitosti se objevil po Petrželově uvolnění Kolář, ale znovu vyšel ze souboje se Špitem jako poražený. V poslední minutě první půle korunoval tlak Západočechů svým druhým zásahem v utkání Stanislav Tecl! Tentokrát se prosadil hlavičkou, kterou nasměroval míč přesně k levé tyčce. 3:1 pro Viktorku!

Po návratu z kabin vyzkoušel jako první své střelecké štěstí Karel Piták. Bránu Viktorky netrefil. Stejně dopadl se svou střelou z 54. minuty Vojtěch Kubista. V té samé minutě rozkmital své rychlé nohy Stanislav Tecl a po bleskurychlém přechodu do útoku pálil na zadní tyč jablonecké brány. Tentokrát si balón za Špitova záda cestičku nenašel. Co se nepovedlo Teclovi, dokonal o minutu později Daniel Kolář. Po vynikající přihrávce Milana Petržely se „Kolda“ nemýlil, z bezprostřední blízkosti Špitovi nasadil „housličky“ a míč se třepotal v jablonecké síti počtvrté. 4:1! V dalších minutách se musela defenzíva hostů hodně ohánět, aby odolala plzeňskému tlaku. Michal Ďuriš zakončoval v rychlém sledu dvakrát za sebou, ale branka Jablonce pro něj byla zakletá. Zaříkávadlo pro její otevření se snažil nalézt v 68. minutě Pavel Horváth. Zafungovalo nejlepším možným způsobem. Po Petrželově centru z levé strany hřiště napálil balón z první a přidal pátý zásah viktoriánů! V 74. minutě se pokusil navýšit už tak vysoké vedení Plzeňanů František Rajtoral. Se svou dělovkou z roku malého vápna neuspěl. To samé platilo deset minut nato pro Tomáše Wágnera, jenž na hrací ploše nahradil Stanislava Tecla. V 86. minutě už ale toto neplatilo. Milan Petržela si udělal z obránce hostů slalomovou tyčku a předložil Tomáši Wágnerovi lahůdku v podobě doklepnutí jeho přesné náhry do odkryté sítě Jablonce. 6:1!

Viktoriáni si proti Jablonci s chutí zastříleli. Jablonečtí se tak budou na sever Čech vracet bez bodu a s šestibrankovým přídělem. Na svém kontě tak mají Západočeši po třinácti kolech osmadvacet bodů.

Připomenout si šestigólový večer a třeba se i najít ve videu můžete díky kanálu Viktoria TV:

FC Viktoria Plzeň - FK Baumit Jablonec 6:1

Poločas: 3:1
Branky: 16. z penalty a 69. Horváth, 22. z penalty a 45. Tecl, 56. Kolář, 86. Wágner - 11. Piták
ČK: 22. Novák
ŽK: Čišovský, Rajtoral - Novák, Čížek, Vošahlík, Loučka, Piták
Rozhodčí: Miroslav Zelinka - Ondřej Pelikán, Jan Paták
Diváci: 9 180
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Hubník - Hořava, Horváth (86. Pospíšil) - Petržela, Kolář (80. Bakoš), Ďuriš - Tecl (74. Wágner). Trenér Pavel Vrba.
FK Baumit Jablonec: Špit - Rossi, Kysela, Beneš, Novák - Piták (75. Jurča), Čížek (86. Vukadinović) - Kubista, Loučka, Vaněk - Vošahlík (63. Třešňák). Trenér Roman Skuhravý.