VIDEO | Viktoria si poradila s Olomoucí, zvítězila 3:2

7. kolo / Neděle 1. 9. 2013, 19:00 / Doosan Aréna

(2:0)

SK Sigma Olomouc

Kozáčik – Limberský, Hejda, Procházka, Rajtoral – Petržela (84. Wágner), Hořava, Kolář (56. Kovařík), Horváth (C), Ďuriš – Tecl (77. Bakoš)

Zlámal – Vidlička, Dreksa, Škerle (C), Vepřek (60. Falta) – Navrátil, Šindelář (80. Lietava), Pospíšil, Javůrek – Ordoš, Doležal

Branky: 1. Kolář, 9. Rajtoral, 64. Hejda (Horváth) – 61. Šindelář, 71. Doležal (Javůrek) ŽK: 73. Petržela – 33. Vidlička, 84. Lietava Rozhodčí: K. Hrubeš - A. Kordula, R. Hájek (J. Jílek)

Diváci: 10475

Po oslavě postupu do základní skupiny Champions League, který viktoriáni dokonali ve středu na půdě Mariboru, je čekalo další utkání Gambrinus ligy. V sedmém ligovém kole přivítali v domácím prostředí Sigmu Olomouc, které naležela před výkopem duelu dvanáctá příčka. Viktorka se v tomto klání musela obejít bez Mariána Čišovského, jenž se při rozcvičování zranil a v základní sestavě ho nahradil LukᚠHejda. Na trávník se také vrátil po pauze zaviněné zraněním Daniel Kolář. Na lavičce náhradníků Viktorky nechyběl již Zdeněk Koukal, čerstvá posila z Příbrami, která je ve Štruncových sadech na hostování.

Odcházejícímu Vladimíru Daridovi byl před výkopem ligového duelu proti Olomouci předán plzeňský dres s šestnáctkou. Vše samozřejmě probíhalo za aplausu zaplněných ochozů Doosan Areny, které jeho jméno vyvolávaly po celých devadesát minut a připravily si pro něj také choreo. Nyní čeká českého reprezentanta další cesta v jeho fotbalové pouti. Se jménem SC Freiburg.

Viktorka vstoupila do klání s Hanáky nejlepším možným způsobem. Běžela první minuta, když se ke střele z hranice vápna odhodlal Milan Petržela. Zdeněk Zlámal v olomoucké svatyni míč vyrazil přímo před sebe a od Daniela Koláře, navrátilce do sestavy, doputoval do sítě Sigmy. 1:0 pro Západočechy! O dvě minuty později mohlo být ještě veseleji, když pálil po rohovém kopu z deseti metrů z první Václav Procházka, ale jeho pokus srazil mimo tři tyče bránící hráč hostů. Olomoučtí odpověděli po rychlém brejku zakončením Martina Doležala z rohu šestnáctky. Balón směřoval vedle levé tyčky. Po devíti minutách hry přišel rohový kop, po němž míč doputoval za vápno, kde ho z „voleje“ napálil na branku Olomouce František Rajtoral. Brankář Sigmy následně mohl pouze sledovat, jak balón z Rajtoralovy kopačky zapadl pod břevno. Viktorka po této gólové parádě vedla už 2:0! Ve 20. minutě vyzkoušel pozornost Matúše Kozáčika Michal Ordoš. Gólman Viktorie s jeho přízemní střelou neměl sebemenší problémy. O pět minut později se v o poznání větší šanci objevil znovu Ordoš, který pálil po Navrátilově nahrávce z necelých deseti metrů. Naštěstí pro Viktorii nepotvrdil svou pověst kanonýra a zacílil do středu brány na Matúše Kozáčika. Plzeňská jednička následně nemusela zasahovat v minutě 31., kdy střílel z přímého kopu Michal Vepřek. Nepřesně vypálil z první i na druhé polovině hrací plochy plzeňský stoper Václav Procházka. V poločase tak byl stav utkání 2:0.

Po návratu z kabiny byli aktivnější svěřenci Martina Kotůlka. Do výraznější příležitosti se však nepropracovali, defenzíva Viktorky fungovala na výbornou. V 59. minutě mohl přidat svůj druhý zásah v utkání František Rajtoral, kterému připravil gólovou příležitost ideální nahrávkou Michal Ďuriš. „Rajty“ tváří v tvář Zdeňku Zlámalovi neuspěl a nasměroval míč těsně vedle zadní tyče. O minutu později měl nejprve velkou šanci Michal Ordoš, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti srazila na roh plzeňská stoperská dvojice. Po následném rohovém kopu se nejprve blýskl skvělým zásahem Matúš Kozáčik, jenž vyrazil hlavičku Martina Pospíšila. Míč však skončil na noze Martina Šindeláře, který vzápětí slovenskou jedničku Viktorie propálil. Na ukazateli skóre tak svítil stav 2:1. Nicméně dlouho se Olomouc ze snížení neradovala. Čtyři minuty nato totiž po Horváthově standardní situaci z pravé strany hřiště nejvýše ve vápně Sigmy vyrostl LukᚠHejda a hlavičkou rozvlnil sí za Zlámalovými zády potřetí! Stejně rychle však na třetí zásah Plzeňanů zareagovala Olomouc. V 71. minutě se dostali do útoku Olomoučtí a do vápna Viktorky poslal nebezpečný centr Jan Javůrek. Ten prolétl před brankou Viktorie až k zadní tyči, kde číhal Martin Doležal a nechytatelnou dělovkou překonal Kozáčika. 3:2. O tři minuty později znovu po rychlém kontru hostů zakončoval Doležal. Tentokrát plzeňskou branku netrefil. V nadcházejících minutách se hra přelévala ze strany na stranu, ale ani jedno z mužstev se do nějaké větší šance nedostalo. O vyrovnání se poté pokusil v 87. minutě střelou ze dvaceti metrů střídající Šimon Falta. Nemířil však přesně a Matúš Kozáčik mohl zůstat v klidu. Další střelu už zaplněná Doosan Arena neviděla.

Viktoria uspěla i v klání sedmého ligového kola, ve kterém v dramatické bitvě porazila Sigmu Olomouc v poměru 3:2. Za týden nás čeká reprezentační pauza, poté viktoriáni pocestují na půdu Slovanu Liberec.

Video z nedělního zápasu včetně rozloučení Vladimíra Daridy si můžete prohlédnout na Viktoria TV: