VIDEO | Viktorka pokračuje na vítězné vlně, veze si tři body z Julisky

0:3

(0:1)

Rada – Romera, Božič, Štětina, Mat. Hanousek – Hlinka (88. Ouedraogo), Gedeon (C), Kovaž – Berger, Pospěch (81. J. Marek), Mareš (69. Engelmann).

Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský (C) – Petržela (71. Štípek), Hrošovský, Kolář, Hořava (86. Horváth), Kovařík – Tecl (80. Wágner).

Branky: 18. Tecl, 50. Kolář, 59. Petržela. Rozhodčí: Franěk – Gallo, Pochylý. ŽK: Matěj Hanousek (DUK).

Diváci: 3250

Poté, co viktoriáni sestřelili v domácím prostředí v předchozím ligovém kole Slovan Liberec, cestovali za další fotbalovou bitvou v rámci Gambrinus ligy na Julisku. Oproti zápasu se Severočechy udělal Dušan Uhrin v zahajovací jedenáctce Viktorky jednu změnu. Objevil se v ní LukᚠHejda, který nahradil zdravotně indisponovaného Mariána Čišovského.

Úvodní minuty sobotního klání byly ve znamení oukávání soupeřů. Hra se sice o poznání více odehrávala na polovině Dukly, ale pokud míč doputoval do šestnáctky domácích, došel si pro něj bez větších obtíží jihlavský brankář Filip Rada. V 18. minutě vyslal Jan Kovařík centr na nabíhající spoluhráče. Bránící Tomislav Božič na míč nedosáhl, takže se objevil až u Patrika Hrošovského. Od jeho nohy se následně odrazil ke Stanislavu Teclovi, jenž z bezprostřední blízkosti nedal Filipu Radovi žádnou šanci. 1:0 pro Viktorku! O odpověď se vzápětí pokusila Dukla v podobě útočné snahy, na jejímž konci stál Zbyněk Pospěch. Ten však na malém vápně promáchl a nedokázal ohrozit čisté konto Matúše Kozáčika. Ve 31. minutě znovu zahrozili domácí, kdy po Marešově centru zakončoval na bližší tyč Robert Koval. Jednička Viktorky si připsala úspěšný zásah. Poté si Matúš Kožáčik poradil vynikajícím způsobem s Hlinkovou hlavičkou. Tento zákrok se mu však do statistik počítat nebude, nebo asistent rozhodčího měl zvednutý praporek, který signalizoval ofsajd Dukly. O sedm minut později po rohovém kupu střílel na zadní tyč Jakub Mareš. Naštěstí pro Viktorku balón netrefil ideálně, ale i tak nakonec prošel skrze hradbu těl těsně vedle pravé tyče. Pět minut před koncem poločasu se napřáhl ke střele ze střední vzdálenosti Daniel Kolář. Zacílil nepřesně. Tři minuty nato chyběly jen centimetry k tomu, aby si Stanislav Tecl připsal svůj druhý zásah v utkání. Po Kovaříkově centru z levé strany hřiště mířil z první jen do břevna, od něhož míč doputoval mimo hrací plochu. Na poločasovou přestávku tak odcházeli spokojenější Západočeši.

O první střelecký pokus druhé poloviny se postaral TomᚠHořava pálící po Kolářově přihrávce. Balón z jeho kopačky si vybral cestu vedle levé tyče. V 50. minutě předložil Patrik Hrošovský geniální uličkou míč do gólové šance Danielu Kolářovi. Viktorián s šestadvacítkou na dresu si prvním dotykem balón zpracoval a druhým ho uložil do dukelské sítě. 2:0 pro Západočechy! José Antonio Romera se snažil o pět minut později snížit, ale střela levačkou se mu určitě nevyvedla dle představ. Plzeňský brankář úspěšně zasáhl. Stejně tak se činil na druhé polovině hrací plochy Filip Rada. Tentokrát vyšel ze souboje s Kolářem jako vítěz a s jeho dalekonosným pokusem si poradil. V 59. minutě znovu ukázal genialitu své levé nohy Jan Kovařík, jenž našel centrem na zadní tyč Milana Petrželu. Rychlonohý viktorián se z první trefil parádně a nechytatelnou ranou k pravé tyčce přidal třetí gól Viktorky! Další branková příležitost byla na Julisce k vidění až v 77. minutě. K hlavičce se protlačil Zbyněk Pospěch, ale na Matúše Kozáčika si nepřišel. Pět minut nato nebezpečně pálil z ostrého úhlu TomᚠHořava, jemuž nahrával David Štípek, který na hřišti nahradil Milana Petržela. Míč však směřoval přesně na Filipa Radu, a tak se stav utkání neměnil. Důvod ke změně skóre poté nenastal ani ve zbývajících minutách klání.

Viktorka na pražské Julisce navázala na svou vysokou výhru nad Libercem. I na půdě Dukly si s chutí zastřílela a zvítězila 3:0. V tabulce Gambrinus ligy jí nyní náleží s 53 body druhá příčka, pět bodů za vedoucí Spartou. Tu však ještě čeká zítřejší zápas na Slovácku.