f Reportáž ze zápasu: Sparta - Plzeň 0:1 (0:1) | FC VIKTORIA Plzeň

Viktoria na Letné překonala sparťanský rekord a vyhrála podesáté v řadě!
15.10.2017
FCVP
Zápas

Viktoria v desátém kole vyhrála na hřišti Sparty Praha 1:0! Ubojovaným vítězstvím tak překonala sparťanský rekord a vyhrála ve všech úvodních deseti kolech ročníku, jediným úspěšným střelcem byl Daniel Kolář.

10.kolo, neděle 15.10.2017, 18:00, Generali Aréna
Sparta: Dúbravka – Zahustel, Hovorka, Štetina, M. Kadlec – Mavuba, Mareček (74. Sáček) – Biabiany (62. Rosický), Lafata (C), V. Kadlec – Šural (54. Ben Chaim).
Plzeň: Kozáčik – Řezník, Hejda, Hájek, Havel – Hrošovský, Hořava – Petržela (64. Zeman), Kolář (C) (81. Bakoš), Kopic (70. Pilař) – Krmenčík.
Branka: 38. Kolář, ŽK: V. Kadlec - Krmenčík, Hejda, Havel, Hrošovský, Zeman, Rozhodčí: Příhoda – Moláček, Kříž.
Diváci: 17134.

Komentář

Viktoriáni opticky sice začali zápas lépe, do první velké šance se ale dostali sparťané. Josef Šural vyvezl balón na útočnou polovinu, přihrál Václavu Kadlecovi, který pohlednou patičkou našel Davida Lafatu. Ten ale z hranice vápna zamířil těsně vedle. Ve 25. minutě se poprvé ozvali také Plzeňané. Daniel Kolář v pokutovém území vypálil z otočky, Dúbravka si ale s jeho pokusem nadvakrát poradil. S druhou příležitostí už ale plzeňský hráč s číslem 26 naložil gólově. Po přesném centru Lukáše Hejdy hlavou trkl přesně do pravého horního rohu sparťanské branky a vedoucí tým HET ligy tak vedl v Generali Aréně 1:0. Na konci poločasu měli hosté ještě jednu stoprocentní šanci, Petržela ale po stříleném centru Kopice nedokázal uspět proti výbornému Dúbravkovi.

Jak skončila první půle, tak začala ta druhá, tedy velkou příležitostí Viktorie. Už v první půlminutě aktivní Daniel Kolář šikovně přihrál Michaelu Krmenčíkovi, který si napoprvé nepřišel na Dúbravku, střelu z dorážky pak vyslal mimo tři tyče. První střídání provedl trenér Pavel Vrba v 64. minutě, za Milana Petrželu přišel Martin Zeman. Pětadvacet minut před koncem se zaskvěl Matúš Kozáčik. Centr Tomáše Rosického přistál přesně na hlavě Ondřeje Zahustela, stoprocentní šanci ale plzeňský gólman zamezil excelentním zákrokem. Do konce zápasu už diváci mnoho možností ke skórování neviděli, což ale hosty určitě nemrzelo. Plzeňští fotbalisté uhájili nejtěsnější gólový rozdíl, vyhráli 1:0 a nejenže po deseti kolech neztratili ani bod, ale zároveň se stali prvním týmem v historii české ligy, který dokázal vyhrát prvních deset kol.