21. kolo / Středa 24. 3. 2010, 17:30 / Doosan Aréna

(0:0)

FK Viagem Příbram

Daněk - Bystroň, Lecjaks, Navrátil, Rejtoral, Horváth (88. Krbeček T.), Kolář (76. Jiráček), Petržela, Rada, Bakoš (85. Vaněček), Rezek

Krbeček L. - Nohýnek S., Plašil, Šmejkal, Štochl, Borek, Fantiš (74. Klesa), Hušbauer, Pilík, Rodrigues (66. Wágner), Jirouš

Branky: 49. Kolář, 67. Bakoš, 82. Horváth Rozhodčí: R. Příhoda - J. Moudrý, V. Štěrba ŽK: 42. Rezek, 73. Petržela, 87. Navrátil - 42. Krbeček L., 81. Klesa

Diváci: 3882

Ve 21. kole Gambrinus ligy přivítala Viktoria na hřišti ve Štruncových sadech Příbram, která byla před startem utkání jediným týmem, se kterým Západočeši v letošním ligovém ročníku nebodovali. Trenér Pavel Vrba se musel v dnešním zápase obejít hned bez trojice fotbalistů. Útočníka Davida Střihavku trápí zranění, Davida Limberského a Františka Ševinského pak nepustil do střetnutí trest za žluté karty. Na místo pravého beka se tak musel posunout ze záložní řady František Rajtoral.

Ve 21. kole Gambrinus ligy přivítala Viktoria na hřišti ve Štruncových sadech Příbram, která byla před startem utkání jediným týmem, se kterým Západočeši v letošním ligovém ročníku nebodovali. Trenér Pavel Vrba se musel v dnešním zápase obejít hned bez trojice fotbalistů. Útočníka Davida Střihavku trápí zranění, Davida Limberského a Františka Ševinského pak nepustil do střetnutí trest za žluté karty. Na místo pravého beka se tak musel posunout ze záložní řady František Rajtoral.

Už od prvních minut hry byli viktoriáni v utkání se soupeřem, se kterým se Viktoria střetne během následujících dnů ještě dvakrát v rámci čtvrtfinálových bojů v Ondrášovka Cupu, aktivnějším celkem. V 7. minutě hry se k rozehrání přímého kopu postavil Horváth. Jeho střílený centr s námahou vyrazil Krbeček, který v Příbrami hostuje právě z Viktorky. Vzápětí se pokusil branku soupeře ohrozit Rada. Zacílil ale vysoko nad. Růžky vystržili také hosté. Do největší šance Příbramských v prvním poločase se dostal Šmejkal, další z kmenových viktoriánů v příbramském dresu. Mířil mimo Daňkovu bránu. Ve 28. minutě zopakoval Horváth svou kulišárnu, když se pokusil ohrozit branku soupeře přímo z rohu. Krbeček byl však na místě. O chvíli později si zopakoval střelecký pokus štítový záložník Rada. Mířil už o poznání přesněji, ale i tak míč z jeho kopačky v síti hostů neskončil. Vzápětí dvakrát nebezpečně pálil Horváth. Obě střely kapitána Plzeňských jen těsně minuly tři tyče příbramské branky. Pět minut před koncem první půle se v šanci objevil Bakoš. Proti zakončení slovenského útočníka, které přišlo po centru Rajtorala, vytáhl Krbeček perfektní robinsonádu a rozhodl tak o tom, že se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Už od začátku druhé půle viktoriáni přitlačili svého soupeře na jeho polovinu. Ve 49. minutě byla za svou aktivitu Viktoria odměněna. Kolář tečovanou střelou přehodil Krbečka a poslal Viktorku do jednobrankového vedení. Navýšit skóre se pokusil o čtyři minuty později Petržela, ale příbramský gólman byl na místě a Petrželův střelecký pokus vyrazil. Gólovou radost si mohl v 58. minutě hry zopakovat střelec úvodní branky Kolář. Po přihrávce Horváth se řítil osamocen na Krbečka, ale v poslední chvíli si míč předkopl a nepodařilo se mu již jedničku Příbramských přelobovat. Titul nejlepšího muže zápasu Příbrami si za dnešní výkon zaloužil gólman Krbeček. V 62. minutě proti němu se svou střelou neuspěl levý obránce Lecjaks. Zuby si na brankáři hostů vylámal také Rada, jehož nádhernou hlavičku vyrazil na roh. V 67. minutě se diváci ve Štruncových sadech, kteří vytvářeli perfektní kulisu, radovali podruhé. Po Horváthově nahrávce se střelecky prosadil slovenský kanonýr Bakoš. A nejlepší střelec Viktorie byl při střelecké chuti. Po nahrávce Rady mířil na zadní tyč, ale Krbeček tentokrát míč za svá záda nepustil. Mezi střelce dnešního zápasu se v 83. minutě zapsal také aktivní Horváth. Po faulu na Rezka rozehrál přímý kop z pětatřiceti metrů plzeňský kapitán přímo na branku Příbrami a vymetl šibenici Krbečkovy svatyně. V nastaveném čase pak připravil o čisté konto gólmana Viktorie Daňka příbramský mladík Wágner, který se prosadil po rohovém kopu hostů a upravil tak skóre na konečných 3:1 pro Viktorii.

FC Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 3:1