2. kolo / Čtvrtek 25. 6. 2015, 18:00

Výběr regionu Amberg

1:4

(1:1)

Sestava Viktorie 1. poločas: Bolek - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Vaněk - Kopic, Kolář, Pilař - Mahmutovič Sestava Viktorie 2. poločas: Pavlík - Petržela, Hubník, Hejda, Matĕjů - Hořava, Kučera - Vůch, Ďuriš, Kovařík - Holenda

Branky Viktorie: vlastní, Holenda, Ďuriš a Kučera

Viktoria ve čtvrtek 25. června sehrála v Německu charitativní utkání s výběrem Ambergu. Zápas hraný v přátelském duchu svěřenci Miroslava Koubka vyhráli 4:1.

Vitkoria Plzeň si ke druhému přátelskému utkání v letní přípravě zajela zhruba 150 kilometrů od Plzně. V bavorské vesničce Haselmühl jí byl soupeřem výběr ´Amberger-Kinder-helfen´, jenž se pomocí fotbalu snaží pomoci rodinám s dětmi, které se ocitly v tíživé životní situaci.

Viktoria měla po celý zápas otěže pevně v rukou, snaživý soupeř hrozil pouze z ojedinělých brejků. O plzeňský gól se hned v první minutě postaral Mahmutovič, jehož centr si domácí srazili do vlastní sítě. Poté byl vidět především aktivní Ondřej Vaněk, který však nejprve povedenou ranou trefil pouze břevno, další dva své střelecké pokusy těsně nevměstnal mezi tyče. Vidět byl také novin týmu, Honza Kopic, který s kapitánskou páskou operoval na své oblíbené pravé straně záložní řady. Po několika neproměněných šancích tak trestal soupeř, jehož rychlý brejk nejprve zlikvidoval Petr Bolek, na dorážku však již byl krátký. Zhruba pět stovek fanoušků si v přátelské atmosféře nadále užívalo především ofenzivní snažení červeno-modrých, branky však již do závěru prvního dějství nepřibyly.

Do druhého poločasu nastoupila téměř kompletní nová jedenáctka, kapitánskou pásku převzal pro změnu Aleš Matějů. Viktoria se do vedení dostala po precizním centru Tomáše Hořavy, která hlavou poslal do sítě Jan Holenda. Střední záložník se sedmičkou na zádech úřadoval také o chvíli později, kdy se po jeho samostatném průniku trefil z dorážky Michal Ďuriš. V těchto chvílích se již hrálo prakticky na jednu branku, nicméně skvělé momenty předváděl domácí brankář. Zuby si na něm vylámali LukᚠHejda i Egon Vůch, samostatný únik z poloviny hřiště neproměnil ani Michal Ďuriš. Skóre tak uzavřel až TomᚠKučera, který se po rychlé kombinační akci prosadil povedenou ranou z hranice šestnáctky.