Viktoria remizovala s Boleslaví a v MOL Cupu končí před branami finále

Semifinále 2 / Středa 13. 4. 2016, 17:30 /

Semifinále 2 / Středa 13. 4. 2016, 17:30

Bolek – Řezník, Baránek, Hubník, Matějů – Rajtoral, Vaněk, Hrošovský (53. Limberský), Kopic – Černý (53. Kovařík), Holenda (68. Fořt)

Diviš – Jánoš, Kúdela, Čmovš, Fleišman – Ščuk, Rada – Přikryl, Takács (66. Magera), Kalabiška (74. Pauschek) – Chramosta (80. Klobása)

Rozhodčí: Franěk – Urban, Kotalík

Diváci: 4612

Ve středu 13. dubna bojovali hráči Viktorie Plzeň v odvetném semifinálovém utkání MOL Cupu o účast v závěrečném finálovém klání. Soupeřem se jim stal celek Mladé Boleslavi, kterému měli co vracet, vždy v úvodním utkání ve středu Čech Plzeňané prohráli 0:1.

Viktoriáni od úvodních minut drželi míč a trpělivou kombinací se snažili propracovat se k brance hostujícího Jakuba Diviše. Sympaticky piloval lajnu například Radim Řezník, který si před vlastními fanoušky zahrál poprvé od listopadu 2014. Ani jeden z týmů si v průběhu prvního poločasu nevypracoval vyloženou brankovou příležitost až do 35. minuty. To si Jakub Rada postavil míč k volnému přímému kopu a poslal ho těsně vedle pravé tyče plzeňské branky. Oba týmy nakonec zamířily do kabin za bezbrankového stavu.

Sedm minut po začátku druhé půle připravil trenér Krejčí dvojstřídání. Namísto Patrika Hrošovského a Daniela Černého přišli na hřiště David Limberský s Janem Kovaříkem. A byl to právě Limberský, který nahrál před pokutovým územím Ondřeji Vaňkovi střílejícímu těsně vedle tyče. V 58. minutě se až před branku prokličkoval Jan Kopic, ale z bezprostřední blízkosti vystřelil jen do hostujícího brankáře. O osm minut později musel Kopicovu střelu vyrážet brankář Diviš. V osmašedesáté minutě zažil obnovenou premiéru na domácím trávníku Pavel Fořt, jenž na hrotu útoku vystřídal Jana Holendu. Největší šanci zápasu si v 72. minutě připsal Jan Kopic po centru Radima Řezníka. Ve výskoku zasáhl stehnem míč tak, že se hostující gólman musel hodně natahovat, aby jeho pokus vyrazil nad břevno. Stejně jako o několik vteřin později v případě hlavičkujícího Fořta. Ve chvílích, kdy se začala stahovat mračna nejen nad plzeňským stadionem, ale i nad samotnou fotbalovou Plzní v odvetě semifinále MOL Cupu, ukončil rozhodčí Franěk zápas za bezbrankového stavu.

V součtu s venkovní porážkou 0:1 se postupujícím do finále české pohárové soutěže stal celek FK Mladá Boleslav.