Viktoria si z Olomouce odvezla všechny body po výhře 1:0

19. kolo / Sobota 27. 2. 2016, 18:00 / Andrův stadion

(0:0)

48. Hořava

M. Buchta – Hála, Štěrba, Radaković, Vepřek (C) – Navrátil (78. Ordoš), Houska (70. Chorý), Šindelář (61. Plšek), Ševčík, Falta – Petr

Kozáčik – Matějů, Hejda, Baránek (46. Hubník), Limberský – Petržela (72. Kopic), Hořava, Kolář (C) (81. Holenda), Hrošovský, Kovařík – Ďuriš

Branky: 48. Hořava, ŽK: Hála, Radaković, Ševčík, Vepřek – Limberský, Kozáčik, ČK: Radaković, Rozhodčí: Lerch – Paták, Fišer

Diváci: 5176

V 19. kole Synot ligy bojovala FC Viktoria Plzeň o důležité body na hřišti Sigmy Olomouc. Svěřenci trenéra Karla Krejčího byli po většinu utkání lepším týmem a jedinou branku vstřelil v 48. minutě TomᚠHořava. V první půli neproměnil Daniel Kolář pokutový kop. Díky vítězství si viktoriáni udrželi na prvním místě tabulky náskok před druhou Spartou.

Oproti poslednímu utkání s Teplicemi udělal trenér Karel Krejčí jednu změnu v základní sestavě. Místo Jana Kopice naskočil od začátku utkání na kraj zálohy Milan Petržela. Od úvodních minut se na Andrově stadionu hrál oboustranně útočný fotbal a jako první se z gólu radovali hráči Viktorie. V 10. minutě dostal Kovařík dlouhý balon do vápna a nacentroval na úplně volného Michala Ďuriše, který bez problémů skóroval. Bohužel pro hostující tým už ale míč před finální přihrávkou opustil hřiště a tak následoval pouze odkop od olomoucké branky. O pár minut později zahrozili dvakrát také domácí. Radakovič byl ve vápně ve výborné pozici, ale hlavou úplně minul míč, po chvíli se dostal do brejku Petr, ale jeho střelu obrana stihla zblokovat. Ve 24. minutě se krásně uvolnil Kovařík a mířil do vápna, kde ho fauloval Hála. Nařízený pokutový kop ale neproměnil Kolář, kterému brankář Buchta vystihl směr střely. Dvě minuty na to propadl na hranici šestnáctky míč k Limberskému, ale ani jeho tvrdá střela v brance neskončila. V závěru první půle se se ve vápně uvolnil Ďuriš, ale ani on nedokázal gólmana Sigmy překonat. Do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu 0:0.

Do druhé půle kvůli zranění nenastoupil Jan Baránek, kterého tak ve středu obrany vystřídal Roman Hubník a hned po třech minutách na hřišti rozehrál akci, která skončila gólem. Vyslal do útoku Petrželu, který potáhl balon až do vápna, kde přesnou přihrávkou oslovil Tomáše Hořavu. Záložník Viktorie sice vystřelil pomalu, ale míč nakonec skončil v olomoucké brance – 0:1.

Viktoria mohla zvýšit svůj náskok po hodině hry. Kovařík z levé strany poslal do vápna nádherný přízemní pas, takže Kolář mohl doklepnout míč do prázdné brány. Těsně před ním však balón skluzem na roh srazil Vepřek. Od 66. minuty hrála Plzeň přesilovou hru, Radakovič totiž loktem srazil na zem Ďuriše a za svůj zákrok uviděl už druhou žlutou kartu v utkání a musel předčasně do sprch. Olomouc potřebovala vyrovnat a proto se i přes vyloučení nestáhla, naopak se snažila útočit. Dobrou příležitost měl v 78. minutě Chorý, který pálil z první na hranici malého vápna, Hubník byl ale na místě a střelu zblokoval. O tři minuty později byl ve stoprocentní šanci Ordoš, který byl úplně sám před Kozáčikem, míč ale poslal vysoko nad. Viktoria ustála tlak Sigmy a s blížícím se závěrem už si vedení hlídala. Plzeň si tak z horké olomoucké půdy odvezla všechny tři body za výhru 1:0.