Viktoria v Rumunsku nevyhrála, s Astrou Giurgiu remizovala 1:1

1:1

(1:1)

Lung – Săpunaru, Geraldo Alves, Oroş – Stan, Mansaly, Lovin (55. Nicoara), Júnior Morais (C) – Seto, Teixeira (87. Ionita) – Budescu (75. Niculae)

Kozáčik – Řezník, Hejda, Hubník (C), Matějů – Hromada (87. Bakoš), Hrošovský – Petržela, Kaçe (62. Hořava), J. Kovařík (67. Kopic) – Krmenčík

Branky: 19. Stan - 25. Krmenčík ŽK: Lovin, Budescu, Lung - Hromada Rozhodčí: Yefet – Davidy, Shimon (Izrael)

FC Viktoria Plzeň ve čtvrtém utkání v základní skupině Evropské ligy remizovala v Bukurešti s Astrou Giurgiu 1:1. Obě branky padly v prvním poločase, v 18. minutě otevřel skóre domácí Stan, gól Viktorie dal ve 25. minutě Michael Krmenčík.

Trenér Pivarník poslal do utkání několik hráčů, kteří v Evropské lize v letošní sezoně nastoupili od začátku vůbec poprvé. Premiérový slavnostní nástup si užili záložníci Jan Kovařík s Patrikem Hrošovským a útočník Michael Krmenčík. Při předzápasové rozcvičce si přivodil svalové zranění obránce David Limberský a místo něj v základu naskočil Aleš Matějů.

Na krásném moderním stadionu Arena Nationala v Bukurešti se na první vážnější šanci čekalo do 15. minuty, kdy se po rohu domácích dostal k hlavičce Alves a Kozáčik musel vytáhnout první skvělý zákrok. O čtyři minuty později dostal Alexander Stan přihrávku za obranu do offsidu, rozhodčí si toho ale nevšimli, a tak útočník Astry pelášil sám na brankáře Viktorie. První střelu Kozáčik vyrazil, ale následnou dorážku už nikoliv – 1:0.

Viktoriány inkasovaná branka nabudila, začali konečně tlačit a hned z první větší šance udeřili. Petržela ve 25. minutě z pravé strany nacentroval do vápna a Michael Krmenčík hlavou nedal brankáři šanci – 1:1.

Plzeň od vyrovnání byla aktivnějším týmem, ale centry Kovaříka a Hromady ve vápně nikoho nenašly, hlavička Petržela mířila vysoko nad. V závěru první půle měla nakolik náznaků šancí Astra, ale na brankáře českého týmu žádná střela neprošla. Do kabin tak šly oba týmy za nerozhodného stavu.

Hned v úvodu druhého poločasu předvedl parádní samostatnou akci Hrošovský, který prošel přes několik hráčů až do vápna a zkusil technickou střelu k tyči, Lung ale konečky prstů míč vyrazil a následná Petrželova dorážka šla nad branku domácích. Astra zahrozila v 56. minutě, velmi nebezpečný centr z levé strany naštěstí jen prolétl plzeňským vápnem. V 62. minutě Viktoria poprvé vystřídala, nevýrazného Kaceho nahradil TomᚠHořava. O pět minut později naskočil do utkání místo Kovaříka Jan Kopic. Astra se stále více soustředila na obranu a Viktoria musela dobývat rumunskou branku. V 76. minutě byl český tým velmi blízko vedení. Opět se opakovala situace z první půle, kdy Petržela centroval do vápna a Krmenčík hlavičkoval, tentokrát ale orazítkoval pouze břevno. V 85. minutě po delší době zahrozila také Astra, tvrdou střelu Mansaly z velkého vápna Kozáčik na dvakrát lapil. Trenér Pivarník naposledy vystřídal tři minuty před koncem a bylo jasné, že Plzeň myslí na výhru. Hromadu nahradil útočník Marek Bakoš. V závěrečných minutách utkání se sice stále hrálo na polovině rumunského týmu, ale několik rohových kopu vyšlo vniveč, Kopicově přihrávce do vápna chyběla razance a Bakoš na centr Hořavy nedosáhl. Zápas tak skončil remízou 1:1.