Viktoria v posledním přípravném zápase nestačila na Terek Grozny

3:0

(1:0)

Kozáčik - Rajtoral (Matějů), Hubník, Hejda, Limberský - Hořava (Vaněk), Hrošovský - Petržela, Kolář (Holenda), Kovařík - Ďuriš (Krmenčík)

Branky: 39. Mitrishev, 61. Aissati, 67. Grozav

Viktoria Plzeň v generálce na první ligové kolo v jarní části soutěže nestačila na Terek Grozny, kterému podlehla 0:3. Navzdory prvnímu poločasu, kdy tempo hry diktovala převážně Viktoria, převzal ve druhé půli iniciativu Terek a dvěma brankami v rozmezí sedmi minut definitivně rozhodl zápas ve svůj prospěch.

Viktoria se od úvodu zápasu snažila být aktivnějším týmem praktikujícím rychlou rozehrávku a okamžitý presink po ztrátě míče. I proto se ruský soupeř nedostával do hry tak často, jak by si asi představoval. Na dostřel branky Tereku se dostal v úvodu zápasu dvakrát Daniel Kolář, ale hlavou ani nohou nenasměroval míč do sítě, stejně jako z pravé strany Milan Petržela. Opticky byla sice nadále lepší Viktoria, dvě velké šance ale zaznamenal Terek. Mitrishev si nejdříve v samostatném úniku tváří v tvář Kozáčikovi neporadil, po následném rohovém kopu se už ale ruský útočník prosadil a poslal svůj celek do vedení. Odpovědět se pokoušel dalekonosnou střelou Rajtoral, ale jeho pokus ze závěru poločasu vyrazil brankář ruského klubu nad břevno.

Ve druhém poločase se k hlavičce dostal Milan Petržela, ale míč neletěl do potřebných míst. Naopak udeřilo na druhé straně. Do pokutového území si po přímém kopu naběhl Maročan Aissati a skákavou střelou překvapil Matúše Kozáčika. Viktoria tak prohrávala už o dvě branky. Netrvalo to dlouho a rozdíl ve skóre byl třígólový. To když si Rumun Grozav potáhl na pravé straně míč směrem do středu a na hranici vápna se nerozpakoval vystřelit. Balón zapadl přesně ke Kozáčikově pravé tyči. Následně se snažil zvýšit z přímého kopu střílející Mitrishev, ale stejně jako Limberský na druhé straně ztroskotal na pozorném brankáři. Plzeňané se snažili dál kombinovat a držet míč, ale tři obdržené branky jim na lehkonohosti nepřidaly. Deset minut před koncem utkání sice Kovařík nastřelil tyč ruské brány, ale to bylo z plzeňské strany vše. Viktoria v posledním přípravném zápase podlehla Tereku Grozny 0:3.