5. kolo / Neděle 26. 8. 2012, 17:00 / Doosan Aréna

(0:0)

FK Mladá Boleslav

Kozáčik - Limberský, Řezník, Ševinský, Procházka - Hanousek, Darida (81. Fillo), Štípek (54. Rajtoral), Ďuriš, Hora (54. Horváth) - Bakoš

Šeda - Johana, Zbrožek, Bořil, Kysela - Brunclík (67. Ondřejka), Kúdela, Štohanzl - Mareš (75. Kulič), Magera (63. Opiela), Sivrić

Branky: 63. Hanousek, 90. Procházka Rozhodčí: P. Královec - M. Wilczek, A. Kordula ŽK: 39. Hora, 41. Limberský - 14. Kysela, 70. Ondřejka

Diváci: 9685

Viktorka dnes v pátém kole Gambrinus ligy na svém hřišti přívítala nevyzpytatelného soupeře z Mladé Boleslavi a jednoho z černých koňů soutěže. Trenér Vrba udělal před začátkem zápasu několik zajímavých změn v základní sestavě, ale Boleslav se ukázala jako velice houževnatý soupeře a nakonec tak byl nucen poslat na hřiště i hráče, které chtěl původně kvůli čtvrtečnímu zápasu s Lokerenm šetřit.

Viktorka dnes v pátém kole Gambrinus ligy na svém hřišti přívítala nevyzpytatelného soupeře z Mladé Boleslavi a jednoho z černých koňů soutěže. Trenér Vrba udělal před začátkem zápasu několik zajímavých změn v základní sestavě, ale Boleslav se ukázala jako velice houževnatý soupeře a nakonec tak byl nucen poslat na hřiště i hráče, které chtěl původně kvůli čtvrtečnímu zápasu s Lokerenm šetřit.

Na první ohrožení soupeřovy branky nemuseli fanoušci v Doosan Aréně dlouho čekat. Ve třetí minutě poprvé vystřelil na branku Mladé Boleslavi Michal Ďuriš a jeho pokus skončil po teči hostujícího obránce na břevně. Další krásnou akci předvedli viktoriáni ve dvanácté minutě když po rohu z pravé strany zahrozil hlavičkou Marek Hanousek a jen výborný zákrok brankáře Šedy zabránil tomu, aby Viktorka šla do vedení. Po dalším rozehraném rohu tentokrát z levé strany pálil nebezpečně dnešní kapitán David Limberský, ale jeho střela letěla těsně nad branku. Viktoriáni v prvních třiceti minutách doslova tlačili boleslavské a k žádnému většímu ohrožení branky Matúše Kozáčika je nepouštěli. Na druhé straně ovšem scházelo trochu té přesnosti v předfinální fázi, případně v zakončení domácích. Oproti minulým zápasům, ve kterých padalo poměrně hodně branek, tak pro první poločas zůstali hráči obou týmů za očekáváním a do šaten se šlo za stavu 0:0.

To chtěli viktoriáni v druhé poločase změnit a proto do něj vstoupili opět výrazně aktivně. Nebezpečně pálil z hranice vápna Michal Ďuriš, ale jeho střela šla jen o pár centimetrů nad břevno brankáře Šedy. Hned vzápětí si za obranu výborně zaběhl Jakub Hora, výborně se zbavil hostujícího obránce, ale jeho střela byla na poslední chvíli zblokována. Hosté se stejně jako v prvním poločase urputně bránili v desíti, jedenácti hráčích. V padesáté sedmé minutě pálil ze střední vzdálenosti Pavel Horváth, kterého společně s Františkem Rajtoralem poslal trenér Vrba na hřiště už v 54. minutě, aby pomohli rozhýbat ofenzivu Viktorky. A tlak na houževnatou boleslavskou obranu se opravdu začal ještě více stupňovat. Její odpor zlomil po přesném centru Pavla Horvátha svou hlavičkou Marek Hanousek a Viktorka šla zaslouženě do vedení 1:0. V šedesáté sedmé minutě se krásně na pravé straně uvolnil František Rajtoral a naservíroval míč pro agilního Michala Ďuriše, jehož střelu ale brankář Šeda udržel. V sedmdesáté druhé minutě opět pálil z dálky Pavel Horváth, jeho střela šla bohužel nad branku, ale i přesto se dočkal potlesku zaplněné Doosan Arény. Po obdrženém gólu se do útoku začali tlačit i hosté, ale jejich akce díky výborné obraně Viktorky vycházely naprázdno. Naopak z rychlých brejků hrozili viktoriáni – ve výborné pozici se ocitl František Rajtoral, ale jeho pokus byl zblokován. Jedovatou střelu vyslal na boleslavskou branku David Limberský, ale i jeho střelu dokázal brankář vyrazit. Definitivně tak zlomil odpor hostů až z protiútoku Václav Procházka, který se dokázal zbavit bránícího Kysely a chladnokrevně zakončil 2:0.

FC Viktoria Plzeň – FK Mladá Boleslav 2:0 (0:0)
Branky: 64. Hanousek, 92. Procházka
Rozhodčí: Královec – Wilczek, Kordula
Žluté karty: 14. Kysela, 39. Hora, 41. Limberský, 70. Ondřejka,
Návštěva: 9685 diváků
Sestavy:
FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Řezník, Procházka, Ševinský, Limberský – Darida (82. Fillo), Hanousek, ‚Stípek (54. Rajtoral), Hora (54. Horváth), Ďuriš – Bakoš – trenér Pavel Vrba
FK Mladá Boleslav: Šeda – Johana, Zbrožek, Bořil, Kysela – Brunclík (68. Ondřejka), Kúdela, Štohanzl – Mareš (76. Kulič), Magera (65. Opiela), Sivrič – trenér Miroslav Koubek