26. kolo / Sobota 30. 4. 2011, 17:20

FC Zbrojovka Brno

1:1

(0:1)

Branky: 57. Rabušic - 28. Petržela ŽK: Střeštík, Přerovský, Dostálek, Simerský, Husár, Bureš - Bakoš, Ďuriš, Fillo ČK: 68. Šamánek Diváci: 1862

Pouze s jedním bodem za remízu 1:1 se vracejí fotbalisté Viktorie Plzeň z Brna. Viktoriáni byli sice po většinu utkání lepším týmem, navíc hráli od 68. minuty, po vyloučení Šamánka, přesilovou hru, ale na tři body v Brně nedosáhli.

Pouze s jedním bodem za remízu 1:1 se vracejí fotbalisté Viktorie Plzeň z Brna. Viktoriáni byli sice po většinu utkání lepším týmem, navíc hráli od 68. minuty, po vyloučení Šamánka, přesilovou hru, ale na tři body v Brně nedosáhli.

Zatímco domácí vstoupili do utkání s patřičným respektem, na hře Viktorie, v jejímž dresu chyběl zraněný Pavel Horváth, byla patrná slova trenéra Pavla Vrby, který před utkáním prohlásil, že na hřišti by měl být vidět rozdíl dle postavení obou týmů v tabulce. Nejprve se domácí obranou protáhl jako rychlík plzeňský Petržela, jehož průnik zastavil na poslední chvíli Dostálek. Na obraně domácích ztroskotal i pokus Daniela Koláře ve čtvrté minutě. V 9. minutě vybídl po rozehrané standardní situaci ke skórování Limberský Petrželu, ale ten pálil nad. Stejně tak měl vychýlenou mušku i Jan Rezek ve 12. minutě. O čtyři minuty později byl ve velkém vápně území sražen pronikající Petržela a rozhodčí Mikel nařídil pokutový kop. Míč na značku si postavil Jan Rezek, ale jeho umístěná střela k pravé tyči zamířila vedle. Ve 28. minutě se již hosté dočkali. Daniel Kolář našel volného Rajtorala, který prodloužil míč na Petrželu a ten pohodlně skóroval do prázdné brány – 0:1. I další minuty byly zcela v režii plzeňských fotbalistů, poměrná část první části se odehrávala především na polovině Zbrojovky. Tři minuty před koncem první části se mohl po ideálním uvolnění Rajtoralem prosadit Marek Bakoš, ale jeho zakončení skončilo na jednom z bránících brněnských hráčů.

Ve druhé části domácí oživili hru, začali agresivněji napadat rozehrávku hostí a hra se přeci jen vyrovnala. Nejprve zahrozilo Brno z rohového kopu, poté musel zasahovat plzeňský Pavlík před dotírajícím Šamánkem. V 50. minutě byli domácí blízko vyrovnávací brance, když míč z hlavy Rabušice vykopával téměř z brankové čáry Ševinský. O šest minut později využil zaváhání plzeňské obrany TomᚠDošek a sám se řítil na plzeňského Pavlíka, ten mu včasným vyběhnutím zmenšil úhel a zmařil tak jasnou šanci. V 57. minutě se přeci jen domácí dočkali. Po rohovém kopu a několika odražených míčích se nekompromisní střelou prosadil Rabušic – 1:1. Viktoria se snažila strhnout zápas opět na svoji stranu, jeden míč za druhým se valil na Petrželu, kterého domácí často zastavovali za cenu faulů. Jeden takový ocenil hlavní rozhodčí v 68. minutě červenou kartou, předčasně do kabin zamířil Šamánek. Domácí povzbuzeni vstřelenou brankou ještě důsledněji bránili a viktoriáni těžko hledali recept na překonání obranného valu. V 71. minutě mohl poslat svůj tým do kýženého vedení Jiráček, ale brněnští zadáci stačili střelu tečovat na roh. Viktoria poté uzavřela domácí před jejich šestnáctkou, ale žádný pokus ke vstřelení branky nevedl a zápas tak skončil dělbou bodů.

FC Zbrojovka Brno - FC Viktoria Plzeň 1:1