Žačky přehrály Pardubice v obou kategoriích

(4:1)

Fotbal Pardubice

Holíková - Lukešová (Černá), Švábová, Lemáková, Baumruková - Růžičková (Kubánková), Kratochvílová, Mirtlová, Kolorosová (Türková) - Janochová (Majtanová, Vatahová)

Branky: 5. Kratochvílová, 7. Janochová, 23. Türková, 34. Kratochvílová

Žačky Viktorie Plzeň měly na uplynulý víkend naplánované zápasy s týmy Pardubic. Mladší žákyně své soupeřky přehrály 6:1, starší žačky zažily dramatičtější utkání. Navzdory nejistotě ve druhé půli se ale radovaly z vítězství 4:2.

Do zápasu vstoupily plzeňské hráčky velmi dobře. Během sedmi minut si vypracovaly vedení 2:0. Po zpětné přihrávce od Janochové střílí Kratochvílová v 5. minutě první gól. Po kombinaci z levé strany střílí v 7. minutě gól Janochová. Plzeňanky kontrolovaly hru a určovaly její téma. Ve 23. minutě střílí gól Türková po centru z pravé strany od Lukešové. Ve 32. minutě dostávají domácí zbytečný gól z trestného kopu ze strany, kdy si nešastně brankářka srazila míč do sítě. Viktoria ovšem dokázala zvednout hlavu a po rychlém rozehrání autového vhazování Baumrukové za obranu soupeře uniká Kratochvílová a s přehledem dává ve 34. minutě na 4:1.

Ve 2. poločase místo aby hráčky Plzně stupňovaly hru, přizpůsobily se tempu soupeře. Druhý poločas se nesl v bojovném duchu o každý kousek hřiště. Viktoriánky přestaly v průběhu druhé půle kombinovat a zbytečně nakopávaly míče. Za stavu 4:1, kdy by každý předpokládal, že Viktoriánky si s radostí zahrají fotbal, je vše opačně. V 63. minutě prohrávají ve středu hřiště souboj o míč a po kolmé přihrávce hosté snižují na 4:2. Do konce utkání se Plzeň bála o výsledek.

"Za první poločas zasluhují hráčky pochvalu za předvedenou hru a bojovnost. Za druhý poločas zaslouží hráčky pochvalu jen za bojovnost, ale hra byla za očekáváním trenérů," hodnotí trenér Bohumír Bláha.