Zisk mistrovského titulu nezkomplikovala ani porážka od Jablonce

29. kolo / Středa 11. 5. 2016, 18:15 / Doosan Arena

18. Mingazov

Kozáčik – Hubník, Hejda (46. Rajtoral), Baránek, Limberský – Hrošovský (77. Krmenčík), Vaněk – Petržela (46. Kopic), Kolář, Kovařík – Ďuriš

FK Jablonec

Valeš – Karavajev, Pernica, Rossi, Hybš – Hübschman – Masopust (46. Trávník), Greguš, Pospíšil, Mingazov (56. Hanousek) – Doležal (67. Wágner)

Branky: 56. Ďuriš (pen.) – 15. a 18. Mingazov, ŽK: Karavajev, Valeš, Rozhodčí: Franěk – Hock, Kubr

Diváci: 10 832

Ve středu 11. května se plzeňská Viktoria rozloučila s domácími fanoušky zápasem s Jabloncem. V této sezóně posední domácí duel okořenilo předání poháru pro mistra ligy. Do utkání poslal trenér Karel Krejčí nejsilnější možnou sestavu.

Utkání předcházel ceremoniál, při kterém se tři viktoriáni dočkali ocenění od Ligové fotbalové asociace. Matúš Kozáčik zvítězil v anketě o nejlepšího ligového gólmana, Roman Hubník se stal nejlepším ligovým obráncem a jako nejlepším útočníkem Synot ligy se stal Michal Ďuriš.

První vážnější šanci zápasu zaznamenal hostující Mingazov, jenž po centru z pravé strany hlavičkoval do náručí Matúše Kozáčika. Ve dvanácté minutě musel slovenský reprezentant vyrážet Doležalův poku. Do třetice se už akce Jabloneckým podařila, v 15. minutě prostřelil Kozáčika Mingazov a poslal hosty do vedení. O tři minuty zavládla v Doosan Areně ještě rozporuplnější atmosféra, když Mingazov prokličkoval až před Kozáčika, který míč směřující do branky stačil pouze lehce pohladit – 0:2. V pětadvacáté minutě se pokusil odpovědět Jan Kovařík, míč z jeho přímého kopu jablonecký brankář Valeš s vypětím všech sil vyrazil mimo branku. Viktoriáni se snažili nepříznivý vývoj utkání zvrátit, ale jejich akce končily díky nepřesnostem dřív, než by bylo záhodno. Do kabin se šlo za nepříznivého stavu pro Viktorii Plzeň.

O poločase připravil trenér Karel Krejčí hned dvojí střídání. Místo Jana Hejdy poslal na hřiště Františka Rajtorala, Milana Petrželu nahradil Janem Kopicem. V 56. minutě se ve druhé půli zvýšená aktivita Viktorie vyplatila. Hostující Pernica zahrál v pokutovém území rukou, Michal Ďuriš se z pokutového kopu nemýlil a snížil na 1:2. Po hodině hry střílel Hrošovský, ale jeho pokus do branky nezapadl. Vstřelená branka vlila Západočechům krev do žil, ale kýženou vyrovnávací branku nevstřelil ani v pětasedmdesáté minutě Jan Kopic. Pravý záložník tváří v tvář Valešovi nezamířil ideálně a gólman hostí jeho pokus vytěsnil mimo tři tyče. V 77. minutě vystřídal trenér Krejčí potřetí, když Patrika Hrošovského nahradil na trávníku Michael Krmenčík. V třiaosmdesáté minutě byli viktoriáni brance velice blízko, Daniel Kolář svým pokusem z malého vápna nastřelil Valeše, Ďuriš zase před odkrytou brankou netrefil padající míč. Minutu před koncem pálil ještě Vaněk, ale míč proletěl několik decimetrů nad břevnem. V závěrečném náporu nepomohl ve vápně Jablonce ani Matúš Kozáčik a Viktoria tak v utkání s Jabloncem prohrála 1:2.

Na mistrovských oslavách to však nic neubralo, hráči i realizační tým Viktorie po závěrečném hvizdu přebrali čtvrtý pohár pro mistry ligy!