Devatenáctka potřetí za sebou prohrála a znovu bez vstřelené branky. Dorost U18 padl v Sokolově, tým do 17 let však přivezl vítězství z Českých Budějovic. Tři body urvali také nejmladší dorostenci. Starší žáci si poradili se Slovanem Liberec, tým U14 dokonce obrovským rozdílem! Šesti góly zazářil kanonýr Pavel Hašek. Mladší žáci vyhráli na hřišti pražské Aritmy.

České Budějovice U19 – FCVP U19 2:0
Branky: 46. Strejček, 48. Sedlák.
Sestava Plzně: Bleha – Halász, Gabriel (80. Lehký), Strmiska, Žilák – Fišer, Ruda, Kuhajda – Koželuh (78. Pecháček), Vrba, Václavík (67. Popovič).
Hodnocení trenéra Pavla Fořta: „České Budějovice hrají ve spodní části tabulky, takže jsme věděli, že nás čeká bojovné a bránící mužstvo. První poločas jsme měli totálně pod kontrolou, kromě asi jednoho rohu a standardky. Měli jsme územní převahu, dokonce i jednu stoprocentní šanci a další dvě dobré příležitosti. Hru jsme kontrolovali, dobře jsme kombinovali a snažili se dostat do vápna, ale tam nám bohužel chyběla pohotovost. Gól jsme nedali, ale ten první poločas jsme zvládli dobře herně. Ve druhém poločase jsme po individuální chybě, kdy jsme neodkopli míč a hráli zbytečně složitě, inkasovali. Kluky jsem na to připravoval, že se to může stát, bohužel pár vteřin nato přišla další chyba – nedorozumění hráčů – a nepobrali jsme míč a soupeř se krásnou střelou dostal do vedení 2:0. Bohužel se porážíme sami individuálními chybami, na každý gól se hrozně moc nadřeme. Je to vždy o koncentraci jedinců. Po té druhé brance jsme se snažili dostat do akcí, ale kluci byli trochu zlomení, Budějovice hrály to, co potřebovaly a pohlídaly si výsledek. Bohužel jsme ze tří střel na bránu dostali dva góly a sami produktivní nejsme. Ty individuální chyby, které děláme, by se stávat neměly. Tři zápasy v řadě jsme nedali gól, což je také špatně. Kluci by si měli uvědomit, že i do druhého poločasu musí vstupovat koncentrovaně. Z výsledku jsem tedy zklamaný, kluky to bohužel také sráží na zem, že nedokážeme uhrát jednoduché situace a dostáváme laciné góly.“

LIGOVÁ TABULKA ZDE

Sokolov U19 – FCVP U18 4:1
Branky: 21. Dvořák, 48. Fišer, 65. Šulc, 86. Šulc – 16. Koranda.
Sestava Plzně: Ivanič – Petrmichl, Ferko, Řezníček, Oravec – Tesař, Lehký, Sojka (82. Janča) – Málek (77. Prokop), Kotěšovec (86. Šticha), Koranda.
Hodnocení trenéra Jaroslava Kovaříka: „Utkání se nám hrubě nepovedlo. Soupeř byl agresivnější, měl více odhodlání zápas zvládnout. S tím jsme se po celou dobu nedokázali vyrovnat. Sokolov byl rychlejší, důraznější a kvalitnější na míči. Naši hráči působili poněkud lehkovážně, přistoupili k zápasu tak, jak by určitě neměli. Co se týče nasazení, agresivity a fotbalových dovedností, tak jsme zaostávali za soupeřem.“

FOTOGALERIE ZDE

České Budějovice U17 – FCVP U17 1:2
Branky: 89. Polanský – 28. Votava, 31. Krátký.
Sestava Plzně: Kubíček – Šoul, Kolerus, Petržílka, Šimek – Vostárek, Pešek, Novický (78. Tesař) – Votava (68. Kortan), Krátký (85. Řezníček), Kronus.
Hodnocení trenéra Ondřeje Šimla: „Sehráli jsme velmi náročné utkání proti bojovnému a kvalitnímu soupeři. Zápas měl vysoké tempo od začátku až do konce. V prvním poločase jsme se dostali do vedení brankami Votavy a Krátkého. Měli jsme i další velké šance, ale buď nás vychytal brankář, nebo jsme dvakrát trefili břevno. Soupeř byl také nebezpečný, střelou z dálky trefil tyč a v závěru poločasu nastřelil břevno. I úvod druhého poločasu se nám vydařil, byli jsme aktivní a nebezpeční, nastřelili jsme potřetí břevno, ale další gól jsme nepřidali. Soupeř v závěru snížil, když jsme si smolně ztečovali centr do vlastní brány.“

Sokolov U17 – FCVP U16 2:4
Branky: 29. Kavka, 53. Šoustek – 17. Holík, 27. Jedlička, 55. Aubrecht (pen.), 80. Aubrecht.
Sestava Plzně: Langr – Štůla, Karásek, Vobruba, Holík, Krůta, Hýsek (64. Janča), Vacek, Jedlička (61. Prokop), Aubrecht, Vanc (78. Šticha).

FCVP U15 – Liberec U15 2:1pen.
Branky: 23. Doubek – 58. Hudák. Penalty: 4:2
Sestava Plzně: Vlček – Čeliš, T. Keltyčka, Rajtmajer, Prokop – Kamenský (53. Pracht), Vach – Doubek (53. Secký) – Kule, Štauber (49. D. Keltyčka), Falout.
Hodnocení trenéra Štěpána Havránka: „Už výsledek zápasu naznačuje, že se moc šancí na jedné či druhé straně neurodilo. Hosté byli velmi dobře technicky vybavení a na většině postů i fyzicky vyspělejší. My jsme dobře napadali rozehrávku, bohužel jsme po zisku míče nedokázali přesně vyřešit situace do zakončení. Ve 23. minutě jsme se ujali vedení krásnou střelou Martina Doubka. Ve druhém poločase jsme dali míč více do kombinace, výkonu pomohli i střídající hráči. Bohužel jsme po chybě v rozehrávce a špatném bránění pokutového území inkasovali v 58. minutě vyrovnávající branku. Poté jsme měli dvě, tři situace, kde nám chyběl vždy malý kousek od vstřelení vítězné branky. Při pokutových kopech jsme prokázali větší kvalitu a nakonec si připsali další vítězství, nyní po penaltách.“

FCVP U14 – Liberec U14 13:0
Branky: 12. Hašek, 14. Hašek, 16. Se. Horváth, 19. Hašek, 20. Gaszczyk, 26. Třešňák (vl.), 28. Hašek, 30. Hašek, 34. Hašek, 37. Novák, 44. Trojan, 45. Soupír, 70. Soběhart.
Sestava Plzně: Krištofovič – Červený (36. Soběhart), Tůša (36. Němec), Kulišan, Si. Horváth (36. Fremr) – Gadač (36. Soupír) – Gaszczyk (36. Trojan), Suchý (36. Vilímek), Se. Horváth, Šot – Hašek (36. Novák).
Hodnocení trenéra Martina Vísnera: „V dnešním utkání jsme se chtěli vrátit na vítěznou vlnu a především přenést některé nacvičované prvky z tréninku do utkání. Téměř celé uktání se odehrávalo na obranné polovině Liberce, kde jsme dokázali být dosti variabilní ve vedení útoku. Výsledkem bylo třináct vstřelených branek, kdy se o šest z nich postaral Pavel Hašek. Pochvalu však zaslouží celý tým za předvedenou hru a krásné gólové akce.“

Aritma Praha U13 – FCVP U13 1:12
Branky: Andruško – Baštář 3, Lemon 2, Honomichl, Chalupa, D. Kardoš, K. Kardoš, Kučera, Benajtr, Karpíšek.
Sestava Plzně: Basl (Sutr) – Paidar (Kučera), Toman (Hodek) – Lemon (D. Kardoš), Honomichl (Chalupa), Bezděk (Benajtr) – Karpíšek (Bezděk), Baštář (K. Kardoš).
Hodnocení trenéra Josefa Šnebergera: „Utkání bylo zcela v naší režii. Měli jsme možnost i plno věcí vyzkoušet. Můžeme být spokojeni, ale chtěli bychom být více efektivnější v útočné třetině.“

Aritma Praha U12 – FCVP U12 1:10
Branky: Horák – Kopecký 4, Stejskal 2, F. Růžička, O. Růžička, Zach, Panoš.
Sestava Plzně: Šilhavý – Veselák, Peklo – Kubrycht, Panoš, O. Růžička, Velich – Kopecký.
Peleška – Šneberger, Arnošt – Zach, F. Růžička, Panoš/O. Růžička, Sýkora – Stejskal.
Hodnocení trenéra Radka Růžičky: „I přes vysoké vítězství nejsem spokojen s efektivitou v zakončení, nedařilo se nám proměnit několik ultra vyložených šancí. Měli jsme přehuštěný střed, s míčem hráli pomalu a často se sráželi a sami obehrávali. Potěšila mě však plynulost přechodu na jiné rozestavení ve třetí třetině, dobře jsme si počínali v situacích 1 na 1.“