Své první mistrovské zápasy sehrály o víkendu dorostenecké výběry Viktorie Plzeň! Devatenáctka po týmovém výkonu otočila utkání s Hradcem Králové, osmnáctka si poradila s Vyšehradem. Týmy U17 a U16 smolně prohrály. Foto: David Koranda

Dorost U19

Devatenáctka do zápasu s Hradcem nevstoupila vůbec dobře, když po brance Hlaváče z první minuty prohrávala. Ve druhém dějství však po výborném týmovém výkonu utkání otočila a po gólech Josefa Koželuha a Adama Vrby vyhrála 2:1. Skvělý výkon podal také gólman Ondřej Bleha.

FCVP U19 – Hradec Králové U19 2:1
Branky:
66. Koželuh, 70. Vrba (pen.) – 1. Hlaváč.
Sestava: Bleha – Halász, Gabriel, Strmiska, Petrmichl (46. Žilák) – Ruda – Kuhajda, Kodýdek – Koželuh (70. Koranda), Vrba (63. Kotěšovec), Václavík.
Hodnocení trenéra Pavla Fořta: „Vstup do zápasu se nám nepovedl, po půl minutě jsme po individuální chybě prohrávali 0:1. Ale když už jsme dostali gól na začátku, tak jsme celou dobu alespoň měli chu utkání otočit. V prvním poločase jsme byli herně lepší a měli jsme šance, které jsme nevyužili. Dobře jsme kopali třeba standardní situace, ale bohužel jsme se neprosadili, chtělo by to ve vápně více agresivity. Hradec měl zhruba dvě velké šance, ale podržel nás brankář Bleha, který celý zápas odchytal výborně. O půlce jsme si řekli nějaké věci, které musíme zlepšit, paradoxně na začátku druhého poločasu na nás Hradec vlítnul a měl zpočátku převahu. Poté se nám ale na balonu zase více dařilo, Koželuh se pak krásně trefil k tyči a srovnali jsme. Z penalty jsme následně otočili utkání. Ve druhé půli byl Hradec nebezpečný, nicméně kluci týmovou prací otočili zápas a výsledek udrželi, i když se to rodilo těžce. První mistrovské utkání po třech měsících bylo znát, ale kluci ukázali týmový charakter. Konec zápasu odehráli takticky velice dobře, soupeře už do ničeho nepustili, a když už ano, tak to pochytal Bleha. Týmová práce nás dovedla ke 3 bodům a klukům musím poděkovat, že to otočili. Snad do dalších zápasů z kluků opadne tlak a stoupne jim sebevědomí.“

TABULKA LIGY ZDE

FOTOGALERIE ZE ZÁPASU ZDE

Dorost U18

Osmnáctka vstoupila do jarní části ve velkém stylu, Slavoj Vyšehrad zničila v Luční ulici 4:0. Velký vliv na to měl skvělý vstup do zápasu, po osmi minutách totiž viktoriáni díky brankám Romana Popoviče a Lukáše Kotěšovce vedli 2:0. Ve druhém poločase si ještě vlastní branku vstřelil hostující Stanislav Novichikchin a čtyřgólové vítězství dovršil Alexandr Sojka.

FCVP U18 – Vyšehrad U19 4:0
Branky: 4. Popovič, 8. Kotěšovec, 60. Novichikchin (vl.), 69. Sojka.
Sestava: Drda – Renza, Fišer, Řezníček, Votava (63. Pecháček) – Sojka, Kraml (63. Vacek), Taleski – Popovič, Kotěšovec (76. Titl), Málek.
Hodnocení trenéra Jaroslava Kovaříka: „Měli jsme aktivní vstup do prvního poločasu, což se nám podařilo vyjádřit dvěma góly – jeden padl z přímého kopu. Po celou první půli jsme byli aktivnější a vytvářeli si náznaky dalších brankových příležitostí, které jsme ale neproměnili. Ve druhém poločase jsme měli opět herní převahu, co se týče držení míče, ale chyběla nám trochu kvalitnější finální a předfinální fáze k tomu, abychom to vyjádřili více brankami. Jinak si kluci zaslouží pochvalu za přístup, hráli jsme aktivně po celých 90 minut.“

Dorost U17

Sedmnáctka měla nevydařený vstup do zápasu, po 22 minutách prohrávala s Hradcem Králové už 0:2. Poté se tým trenéra Šimla zlepšil a začal si vytvářet šance. Zejména ve druhém poločase podali domácí velmi dobrý výkon, Kryštof Krátký se postaral o snížení. Další šance už ale vychytal královéhradecký brankář, případně skončily na brankové konstrukci.

FCVP U17 – Hradec Králové U17 1:2
Branky: 59. Krátký – 13. Hájek, 22. Novotný.
Sestava: Šulc – Šoul, Kolerus, Petržílka, Šimek – Vostárek, Novický (65. Tesař), Pešek – Patrovský (78. Votava), Krátký, Kronus.
Hodnocení trenéra Ondřeje Šimla: „V úvodu prvního poločasu jsme byli zbytečně nervózní, chyběl nám pohyb, náběhy za obranu a větší odvaha riskovat a hrát nahoru. Sice jsme drželi míč, ale byli jsme málo nebezpeční. Soupeř nás zničehonic potrestal ve 13. minutě z autového vhazování, kdy jsme nebyli dostatečně koncentrovaní a nepokryli jsme hradecké hráče. Do deseti minut jsme dostali druhý laciný gól po naší chybě. Po zbytek poločasu jsme se zlepšili a vytvořili jsme si tři dobré šance, které jsme nedokázali proměnit, nebo jsme trefili jen břevno. Druhý poločas byl z naší strany velmi vydařený, vytvořili jsme si spoustu možností k zakončení i velké šance, ale vstřelili jsme jen jeden gól, ostatní nám pochytal brankář a nebo střely skončily na tyči a opět na břevně. Soupeř měl další dvě šance, které nedokázal proměnit.“

Dorost U16

Nejmladší dorostenci také inkasovali jako první. Ve 28. minutě poslal Slavoj do vedení Blerton Sejdia. Viktoria se vyrovnání dočkala krátce po začátku druhého poločasu, ale další branku už ani přes velký tlak nevstřelila, a tak duel dospěl do penalt. Ty přinesly nervy drásající a dlouhý souboj, který skončil lépe pro Vyšehrad v poměru 9:8.

FCVP U16 – Vyšehrad U17 1:2pen.
Branky: 55. Prokop – 28. Sejdia. Penalty: 8:9.
Sestava: Langr – Vanc, Štůla, Ferko, Oravec – Janča, Vobruba, Holík – Hýsek (58. Titl), Prokop (78. Krůta), Aubrecht.
Hodnocení trenéra Josefa Parláska: „V utkání proti Vyšehradu jsme byli lepším týmem, bohužel jsme inkasovali laciný gól v prvním poločase a několik zajímavých situací před soupeřovou brankou jsme nedokázali vyřešit ke vstřelení gólu. Druhý poločas jsme soupeře zamkli na jeho polovině, ale z tlaku jsme vytěžili pouze jeden gól. Za přístup a nasazení musíme kluky pochválit, naopak do budoucna musíme zapracovat na řešení předfinální a finální útočné fáze.“