Smírným výsledkem se rozešli žáci Viktorie Plzeň se svými vrstevníky Motorletu Praha v utkání 14. kola Seznam.cz žákovské ligy. Viktoriáni zaspali úvod zápasu a prohrávali 0:2, nakonec se jim podařilo ve druhá části alespoň vyrovnat.

Smírným výsledkem se rozešli žáci Viktorie Plzeň se svými vrstevníky Motorletu Praha v utkání 14. kola Seznam.cz žákovské ligy. Viktoriáni zaspali úvod zápasu a prohrávali 0:2, nakonec se jim podařilo ve druhá části alespoň vyrovnat.

"První poločas byl z naší strany velice špatný. Soupeř kvalitním nabuzením a důrazem narušoval naši rozehrávku a využíval naše chyby k zakončení. My jsme nekomunikovali, reagovali pozdě, počínali si stereotypně a netakticky. Výsledek 0:2 ve dvanácté minutě byl zcela zasloužený. Následovalo otočení obrazu hry a vyrovnání na 2:2. Bohužel jsme do poločasu opět inkasovali z penalty na 2:3.

Druhý poločas jsme se zlepšili v důslednosti při bránění. Dokázali jsme srovnat, ale výborného golmana hostujících jsme pak již nepřekonali. Je to škoda, protože některé příležitosti byly vyložené. Chtěli jsme v posledním utkání v žákovské kategorii zvítězit a napravit tak zápas s Berounem (1:2). Obě mužstva hrála podobným způsobem, který mám dlouhodobě dělá problémy. Pozorná, důrazná obrana a jednoduchý přechod, na který jsme, ve snaze hrát vpřed ve větším počtu, špatně připraveni a reagujeme pomalu. Jako skutečně pozitivní lze hodnotit sílu nepodlehnout nepříznivému stavu, snahu stále hrát na vítězství a opravdovou víru, že to otočíme. Nepovedlo se, ale chybělo málo.

Závěrem bychom klukům poděkovali za celý rok a vlastně i celý žákovský cyklus, který se nesl ve znamení pracovitosti a vzájemného respektu. Myslíme, že chtějí jít za svými sny a jde o skupinu, která má předpoklady a už i plno dovedností. Je dobré, že zažívali po většinu žákovské kategorie cestu nahoru, zažili cenné úspěchy a dovedou se oklepat i z dílčích neúspěchů. Přejeme hodně zdaru na startu a v působení v dorostenecké kategorii a věříme, že se budou i nadále řídit heslem: kdo chvíli stál, již stojí opodál(J.N.)," poohlédl se nejen za posledním zápasem, ale i končícím ročníkem trenér Josef Šneberger.