Dorost U19 prohrál podruhé za sebou, na domácím hřišti i přes herní převahu nestačil na Karvinou 0:1. Stejným poměrem padl tým U17. Osmnáctka padla se Slavií, zato nejmladší dorost U16 si proti sešívaným připsal cenné vítězství! Starší žáci Slavii těsně podlehli, ti mladší si pak poradili s Českými Budějovicemi. Foto: David Koranda

FCVP U19 – Karviná U19 0:1
Branka: 39. Mader.
Sestava Plzně: Bleha – Halász, Gabriel, Fišer, Žilák – Kodýdek, Ruda (79. Kotěšovec), Lehký (67. Kuhajda) – Koželuh, Vrba, Václavík (88. Pecháček).
Hodnocení trenéra Pavla Fořta: „Karviná je soupeř, který bojuje ve spodních příčkách tabulky, a tak jsme věděli, že bude hrát jednoduchý fotbal. V prvním poločase jsme měli zápas pod kontrolou, ale bohužel jsme neproměnili šance, které jsme měli a Karviná nám z jednoho brejku dala gól. Místo vedení jsme tak prohrávali. Po tom gólu soupeř zalezl a pouze nakopával míče, my se snažili kombinovat ve středu pole, což se nám dařilo. Měli jsme více ze hry, získávali jsme odražené míče, ale bohužel jenom po vápno. Za mě jsme byli málo agresivní v pokutovém území. Tyto zápasy bychom měli vyhrávat, bohužel se nám nepodařilo proměnit šance a prohráli jsme. Z toho jsem zklamaný, bohužel ale i takové zápasy přijdou, kdy se snažíte kombinovat a do vápna se nedostanete. Karviná na nás v obranné fázi byla dobře připravená. Musíme dát hlavy nahoru a připravit se na další zápas.“

LIGOVÁ TABULKA ZDE

FOTOGALERIE ZDE

FCVP U18 – Slavia U18 0:3
Branky: 2. Šubert, 51. Rigo, 89. Alijagič.
Sestava Plzně: Drda – Petrmichl, Štůla, Řezníček, Votava – Holík, Pecháček, Krátký (17. Karásek) – Popovič, Kotěšovec (51. Hýsek), Kortan (22. Prokop).
Hodnocení trenéra Jaroslava Kovaříka: „Měli jsme špatný vstup do utkání, hned z prvního útoku jsme inkasovali. Byli jsme bojácní, než jsme chytili tempo zápasu. Bohužel už v prvním poločase jsme museli střídat kvůli zraněním, takže se nám tempo zase rozhodilo. Pak jsme ale určitě neodehráli špatné utkání, bohužel však naše technické nedostatky v předfinální a finální fázi rozhodly o tom, že jsme nedokázali vstřelit branku. Když už si vytvoříme nějakou šanci, jako jsme měli třeba za stavu 2:0, tak trefíme tyč. Další šance jsme nedokázali využít a Slavia z protiútoku zvýšila na 3:0, tak už se to jen dohrávalo. Co se týče tempa a nasazení, to bylo v pořádku, ale opakující se technické nedostatky nás stojí lepší výsledky.“

FCVP U17 – Karviná U17 0:1
Branka: 54. Zych.
Sestava Plzně: Kubíček – Šoul, Kolerus, Petržílka, Šimek – Novický, Tesař, Vostárek – Kronus, Krátký (67. Kortan), Renza (67. Votava).
Hodnocení trenéra Ondřeje Šimla: „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a hned v úvodu jsme si vytvořili dvě velké šance, ale ani jednu jsme neproměnili. Zbytek poločasu se odehrával za naší převahy, ale už se nám nedařilo dostávat se do dobrých příležitostí. Naše centry končily v rukavicích karvinského gólmana, nebo je odehrála hostující obrana. Do druhého poločasu jsme vstoupili laxním přístupem a nemohli jsme se dostat do hry. Vše vyvrcholilo lacinou obdrženou brankou. Po té jsme byli hektičtí, nepřesní v rozehrávce a nemohli jsme se dostat do hry. Málem jsme si i dali vlastní gól. Následně jsme začali být nebezpeční i my. Měli jsme pár zajímavých útoků, které jsme špatně řešili. Kolem 80. minuty jsme měli velkou příležitost, kterou jsme opět neproměnili a i kvůli naší nepřesné koncovce jsme zápas prohráli 0:1. Do dalšího zápasu se budeme muset zlepšit v koncentraci na každou situaci, a už je to defenzivní, nebo ofenzivní fáze.“

FCVP U16 – Slavia U16 3:1
Branky: 15. König (vl.), 32. Málek, 62. Aubrecht – 85. Behenský.
Sestava Plzně: Langr – Vanc (80. Šticha), Ferko, Vacek, Oravec (74. Karásek) – Krůta (88. Hýsek), Vobruba, Sojka – Málek (64. Prokop), Jedlička (69. Janča), Aubrecht.
Hodnocení trenéra Josefa Parláska: „Velká pochvala pro celý tým! Odehráli jsme utkání proti jednomu z nejlepších týmů, ne-li nejlepšímu v kategorii U16 v ČR. Slavia má široký kádr kvalitních hráčů, navíc fyzicky vyspělejších, než jsou naši hráči. Utkání se nám povedlo, vstřelili jsme tři góly, v útoku jsme si vytvořili ještě další šance, hráli jsme pozorně v obraně a velmi dobrý výkon podal brankář Langr. Vítězství si vážíme, ale uvědomujeme si, že druhý poločas jsme odehráli pod velkým tlakem soupeře. Nicméně bereme toto utkání jako povzbuzení do další práce a chceme se ještě zlepšit, abychom závěr utkání příště odehráli kvalitněji.“

Slavia U15 – FCVP U15 1:0
Branka: 21. Körbler.
Sestava Plzně: Vlček – T. Keltyčka, Vach, Doubek, Falout, Štauber (54. Rajtmajer), D. Pracht (44. Rádl), J. Vonásek (36. Kamenský), Prokop, Čeliš, Kule.
Hodnocení trenéra Štěpána Havránka: „O kvalitě soupeře netřeba hovořit. Hrál se velmi svižný fotbal, přičemž soupeř potvrzoval své kvality hlavně v držení míče. Nám se naopak po zisku míče moc nedařilo a zbytečně jsme chybovali a jednoduše míč soupeři odevzdávali. Gól jsme dostali po tečované střele domácího hráče. Druhý poločas byl z naší strany lepší, hra se více vyrovnala, nicméně šanci na vyrovnání jsme si nevytvořili. Výsledek odpovídá dění na hřišti, Slavia byla prozatím nejlepším týmem, se kterým jsme v jarní části sezony hráli. Potěšující je kvalita obranné hry celého mužstva. V ofenzivě máme nedostatky, které si rozebereme na videu a věříme, že příště to bude směrem dopředu lepší.“

Slavia U14 – FCVP U14 1:0
Branka: 18. Jelínek.
Sestava Plzně: Buchar – Červený, Gadač, Tůša, Si. Horváth – Novák – Suchý (46. Se. Horváth), Gaszczyk, Němec (42. Šot), Houdek (46. Soběhart) – Hašek.
Hodnocení trenéra Martina Vísnera: „Dnešní utkání se ve velké většině odehrálo ve středu hřiště, kde jsme byli Slavii více než vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme udělali dnes velké množství technických chyb na přihrávce a zbrzdili tak vlastní přechod do zakončení. Soupeř naopak dokázal využít naše zaváhání ke vstřelení jediné branky utkání, na kterou jsme i přes velké šance nedokázali zareagovat.“

FCVP U13 – SKP Č. Budějovice U13 12:0
Branky: D. Kardoš 2, Lemon 2, Bezděk 2, Benajtr 2, Čonka 2, Šlegel, Karpíšek.
Sestava Plzně: Basl, Sutr – Hodek, Honomichl, Chalupa, D. Kardoš, K. Kardoš, Kučera, Lemon, Paidar, Sivák, Baštář, Roman, Bezděk, Šlegel, Benajtr, Čonka, Karpíšek, Dulík.

FCVP U12 – SKP Č. Budějovice U12 7:4
Branky: Sýkora 3, Arnošt, Kopecký, Stejskal, Zach – Gasseldorfer, Malík, Sosna, Matoušek.
Sestava Plzně: Šilhavý – Veselák, Arnošt – Kubrycht, Panoš/O. Růžička, Stejskal – Sýkora.
Peleška – Vacek, Peklo – Zach, F. Růžička/O. Růžička/Panoš, Velich – Fink.
Hodnocení trenéra Radka Růžičky: „Šlo o těžké utkání plné osobních soubojů při překonávání důsledného bránění. Potěšila mě aktivita ve třetí třetině utkání, ale měli jsme dnes být lepší ve středu hřiště a v pohybu bez míče. Chyběla mi také lepší produktivita.“