Dorostenky pokračují na vítězné vlně, ženy přivezly z Brna bod
18.03.2019
FCVP
Novinky

Dorostenky navázaly na předchozí dvě vítězství z minulého týdne a na domácí půdě porazily v důležitém utkání pražskou Duklu. Ženy zamířily do Brna na hřiště Horních Heršpic a dokázaly vybojovat bod za remízu 2:2. Utkání absolvovaly ještě starší žákyně, byť jen přátelského rázu. Svěřenkyně Milana Lukeše zvítězly nad ženami Vodních staveb Plzeň 6:2. FOTO: David Koranda.

Ženy

V prvním jarním kole zavítaly ženy na hřiště Horních Heršpic a přestože brzy prohrávaly, ještě do poločasu dokázaly skóre otočit, když se prosadily Šlajsová s Mrázovou. Těsné vedení ale svěřenkyně Lukáše Růžičky neudržely a v 57. minutě inkasovaly vyrovnávající branku na 2:2.

Brno Horní Heršpice ženy – FCVP ženy 2:2
Branky:
 3. Mazúchová, 57. Andujar – 28. Šlajsová, 36. Mrázová.
Sestava: Holíková – Kotrčová, Tauberová, Ondrášková, Pacandová (46. Nehodová), A. Radová (46. Knödlová), Šlajsová, Markelová, Nesvedová, Mrázová, Mášová (65. Karasová).
Hodnocení trenéra Lukáše Růžičky: „I když jsme si jeli pro 3 body, vezeme z Brna jen jeden. Začátek nám mohl vyjít skvěle, ihned v první minutě jsme měli stoprocentní šanci, ale neproměnili jsme a z následného brejku nás soupeř potrestal a vedl 1:0. V následujících 20 minutách jsme hráli moc zbrkle a těžko jsme se dostávali k bráně soupeře. Ve 28. minutě Mášová našla průnikovou přihrávkou Šlajsovou, která srovnala. Ve 36. minutě jsme zvýšili na 2:1 po standardní situaci, kterou jsme si přes týden připravovali. Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil, sice jsme si vytvořili o trochu více šancí než soupeř, ale vlastními chybami jsme se opět připravili o vítezství. Může nás mrzet neproměněný nájezd, tyč a břevno z rohů a nepohlídané ofsajdy. Teď se musíme soustředit na další dva klíčové zápasy, které rozhodnou, zda budeme v první čtyřce, nebo ve druhé.“

TABULKA LIGY ZDE

Dorostenky

V utkání s poslední Duklou plzeňské dorostenky prohrávaly 0:1, ještě do pauzy ale dokázaly vyrovnat zásluhou dorážky Natálie Gracias. Vyrovnaný stav panoval až do poslední 80. minuty, kdy Šeflovou ve vápně faulovala jedna z hráček pražského týmu. Z penalty následně dokonala obrat Julia-Lani Csordas.

FCVP dorostenky – FK Dukla Praha dorostenky 2:1
Branky:
 34. Gracias, 80. Csordas (pen.) – 12. Lišková.
Sestava: Pančochová – Hermanová, Horáčková, Baumruková, Klepsová (57. Strašilová), Polcarová, Štichová, Maršíková (67. Kiselóvá), Gracias, Šeflová, Csordas.
Hodnocení trenéra Vojtěcha Křeliny: „V tomto kole jsme hostili Duklu Praha a vzhledem k vzájemnému postavení v tabulce pro nás bylo klíčové zvládnout toto utkání. Bohužel do utkání jsme vstoupili velice vlažně až bojácně. Byli jsme bez pohybu a potřebné aktivity, a tudíž přišel zasloužený trest v podobě branky do naší sítě, po naprosto zbytečné hrubce v obraně. Naštěstí jsme se dokázali oklepat a hru mírně zlepšit. Dokázali jsme být silnější na míči a usadit se na soupeřově polovině, což přineslo vyrovnání po krásně zahraném trestném kopu Barbory Polcarové a klíčové dorážce Natálie Gracias. Od začátku jsme věděli, že soupeř bude hrát tvrdý a nepříjemný styl fotbalu, ale i přesto jsme se s tím celý první poločas nedokázali sžít a i po vyrovnání jsme se stále nedostali na potřebné pohody. Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem, zlepšit naši aktivitu bez míče a být důraznější v soubojích, tak, abychom se dokázali dostat do souvislejšího držení míče a konečně začít hrát co potřebujeme. Obraz hry se ale příliš nezměnil, i přes zvýšenou snahu a nasazení holek. Často jsme se uchylovali pouze k nahodilým nákopům bez adresáta a zbytečně se dostávali pod tlak přetlačováním se soupeřem místo toho, abychom situaci vyřešili fotbalově a adresně. Nakonec se však štěstí přiklonilo na naši stranu, když se v poslední minutě hrací doby dokázala dostat k centru ve vápně Lucka Šeflová, kterou však rukou zastavila hostující hráčka a následnou penaltu jsme přetavili ve veledůležité body pro náš tým. Utkání nebylo nijak pohledné, či povedené, spíše naopak, bylo plné zbytečných chyb, ale i takové zápasy je třeba zvládnout nasazením a obětavostí, když to nejde jinak, a to se nám dnes povedlo. Za to holky zaslouží pochvalu.“

FOTOGALERIE ZDE

Starší žákyně

Soutěžní utkání sice na starší žákyně čeká až příští víkend, kdy doma přivítají Spartu, mezitím ale viktoriánky sehrály ještě jeden přátelský zápas. Nad ženami Vodních staveb dokázaly zvítězit jednoznačně 6:2 i přes delší základní hrací dobu.

FCVP st. žákyně – Vodní stavby Plzeň ženy 6:2
Branky Plzně:
 Novotná 3, Ďurčovová, Kiselová, Marcelová.
Hodnocení trenéra Milana Lukeše: „Ženy Vodních staveb jsme přehráli hlavně rychlostně a lepší kombinací. Naše holky hrály s velkou chutí do hry a to bylo hodně znát. Musím je pochválit hlavně za nasazení v prvním poločase, ve druhém nám začaly trochu docházet síly, protože jsme hráli na 2x 45 minut a to je o dvacet minut více než hrajeme v soutěži.“