Puma banner vlevo
Vstupenky Olympiacos
Jdeme si pro tři body, máme na to, říká odhodlaně záložník U19 Jan Pek
26.11.2018
FCVP
U19 - články

Jdeme si pro tři body, máme na to, říká odhodlaně záložník U19 Jan Pek

Dorost Viktorie má za sebou první trénink v Moskvě. Na stadionu Okťabr trénoval pod osvětlením na umělé trávě, kde zítra od 14:00 místního času (12:00 SEČ) odehraje páté utkání skupinové fáze UEFA Youth League proti místnímu CSKA. Po domácí remíze 1:1 v Přešticích si viktoriáni věří na výhru, což v rozhovoru potvrdil Jan Pek. V dobrý výkon doufá také trenér Jiří Žilák.

Trénink proběhl za poměrně mrazivého počasí. „Kdyby nebyla taková zima, bylo by to lepší. Navíc ten přesun a vše proběhlo narychlo, věřím ale, že zítra na to budeme lépe připraveni,“ říká záložník Jan Pek. „Po tom prvním vzájemném zápase si myslím, že na to máme a můžeme tu vyhrát, jdeme si pro tři body,“ dodal odvážně.

„Každým zápasem v mládežnické Lize mistrů bylo na hráčích vidět větší sebevědomí. Věřím, že si tento trend udržíme i zítra. Hráči se s touto soutěží více sžívají,“ vypozoroval kouč Jiří Žilák. „Dnešní trénink byl krátký a intenzivní. Na zápas jsme dobře připraveni,“ řekl.

Slova trenéra potvrdil Jan Pek, který v UEFA Youth League prozatím odehrál všechny zápasy. „Je to hodně znát, hlavně psychicky. Člověk si pak věří více i v lize. Takové zápasy dají hodně dovedností a pomůžou po psychické stránce, je to super zkušenost, která je hodně znát,“ řekl osmnáctiletý záložník.

A jaký zápas oba očekávají? „Náročný. Vzhledem k podmínkám a dnešnímu cestování… Na druhou stranu je to pro nás velká výzva. Chceme se s tím popasovat a zvládnout to herně i výsledkově,“ řekl trenér Žilák, jehož doplnil Pek: „Bude to asi o tom, že CSKA bude více bránit a my budeme útočit do hlubšího bloku. Rozhodne trpělivost a dost možná i první gól.“

Zápas začíná ve 14:00 místního času (12:00 SEČ) a vstup na Stadion Okťabr je zdarma. Pokud jste v Moskvě, přijďte před večerním zápasem podpořit mladé viktoriány!

Fotogalerie

       
 
 

Související články

© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál
×
Dnes v 18:30 | Muži
FC Slovan Liberec
FC Viktoria Plzeň