V žákovské divizi zahajovali žáci Viktorie U12 na domácím hřišti, kde hostili Prachatice.  Po vyrovnaném prvním poločasu však prohráli.     ¨“Do utkání jsme...

¨“Do utkání jsme vstoupili přesně tak, jak jsme chtěli. To znamená aktivní, kombinační hrou po zemi přehrát výškově většího soupeře. Tato hra nám přinesla gólový úspěch již v 5. minutě, kdy se po ne zcela vydařené střele Pavla Brejchy dostal k míči LukᚠMudra a sám před brankářem otevřel skóre utkání – 1:0,“ popisuje průběh zápasu trenér Štěpán Havránek. Po této brance se však viktoriáni zbytečně stáhli a byli pasivní ve hře dopředu. „Pouze jsme odkopávali bezhlavě míč a žádný hráč nebyl schopen naši hru zklidnit, abychom se znovu dostali do tempa.“ Tato pasivita vyvrcholila v minutě 19., když nepokrytý Plojhar vyrovnal na 1:1. „Po inkasované brance jsme se opět vrátili k naší hře, tedy k rychlým přihrávkám po zemi. Do konce 1. poločasu jsme bohužel nevyužili naše šance a tak se šlo do šaten za stavu 1:1

Vstup do druhé půle domácím vůbec nevyšel. Ve 33. minutě poprvé v utkání prohrávali brankou Frnocha – 1:2. Hned ale z dalšího útoku vyrovnal na 2:2  Michael Jonák, když se dostal k míči, který pro něj důraznou hrou vypracoval LukᚠMudra. „V této části zápasu jsme měli více ze hry než soupeř, který hrozil především z rychlých protiútoků. A jelikož ještě nemáme tolik zažité vzájemné zajišování na úrovni obranné řady, dostával se také do šancí.“ Jako ve 44. minutě , když  utkání  rozhodl na konečných 2:3 hostující Babka. Ale i my jsme neproměnili několik brankových příležitostí – z „trestňáku“ trefil Kuba Kopřiva břevno, soupeř 2x za sebou vykopával míč z vlastní brankové čáry…

Za předvedený výkon jsme si zasloužili alespoň bod. Škoda nevyužitých gólových situací a zbytečných chyb v obranné fázi. Máme určitě co zlepšovat. Příští kolo nás čeká zajímavá konfrontace s mužstvem 1. FK Příbram a věříme, že nepřijedeme s prázdnou,“ dodává kouč.