Na vstřelenou branku nedokázala Plzeň navázat a prohrála v Jihlavě 1:2

2:1

(0:1)

Hanuš – Vaculík (78. T. Marek), Kryštůfek, Krejčí, Hybš – Kučera, Jánoš – Fulnek, Šulek (56. Harba), Kukož (72. Masopust) – Mešanović

Kozáčik – Řezník, Hejda, Procházka, Limberský - Hořava (80. Kovařík), Hrošovský (80. Horváth) – Petržela, Vaněk, Pilař – Holenda (62. Tecl).

Branky: 57. Mešanović, 77. Masopust – 45. Limberský ŽK: 64. Krejčí – 75. Hejda Rozhodčí: Nenadál – Kordula, Urban

Viktoria Plzeň se v neděli v podvečer přestavila na půdě Vysočiny Jihlava. Zatímco Plzeňští se vyhřívali na první příčce tabulky Synot ligy, domácí řešili zcela jiné problémy. Ačkoli se po sérii vydařených zápasů odpoutaly od sestupových vod, čtrnácté místo bylo jistě za jejich očekáváními. Na hrotu viktoriánského útoku dostal od první minuty znovu šanci Jan Holenda.

Hosté se snažili být od úvodních minut aktivnějším týmem, Jihlava naopak ukazovala svou silnou zbraň v podobě trpělivé obrany a bleskových protiútoků. Šulek s Kukožem se ovšem v první větší příležitosti zápasu neprosadili. V začínající jedenácté minutě si centr Milana Petržely našel skvěle postavený LukᚠHejda. Ač nad obránci Jihlavy ve vzduchu jednoznačně vyčníval, nedokázal míč přesně usměrnit. Jihlava se v následujících minutách snažila více držet míč na svých kopačkách, ale do vzdálenosti nebezpečné pro Matúše Kozáčika se nedostala. V 19. minutě se do míče odraženého z rozehraného rohového kopu opřel TomᚠHořava, ale jeho pokus mířil dva metry vedle Hanušovy tyče. Na druhé straně neměl Kozáčik problém s likvidací přímého kopu Jánoše. Oba týmy, se snažily produkovat co nejmenší množství chyb, vycházely tak především ze zajištěných obran. Výjimkou byla střela Murise Mešanoviče, jenž se v zdál být jedním z nejaktivnějších Jihlavanů. Plzeňský brankář byl ovšem na svém místě. Ve 33. minutě se v akrobatické pozici snažil ohrozit branku domácích Jan Holenda, stejně jako ostatní viktoriáni však stále seřizoval mířidla. Zajímavý rohový kop sehráli o čtyři minuty později Hrošovský s Limberským. Prvně jmenovaný poslal dlouhý míč až na opačný roh pokutového území, kde už netrpělivě čekal kapitán Viktorie. Z tečované střely ale vzešel pouze další rohový kop. Jako blesk z čistého nebe přišla v posledních vteřinách prvního poločasu vstřelená branka. TomᚠHořava skvěle našel na levé straně, kterou domácí obránci zcela ignorovali, naběhnutého Davida Limberského. Ten svůj pokus ještě otřel o kopačku Lukáše Vaculíka a Hanuš už neměl šanci na změnu směru letu míče reagovat. Plzeň se tak těsně před uplynutím první půle dostala do jednobrankového vedení.

Druhou část zápasu otevřela šance Patrika Hrošovského, který ale po Hořavově přiuknutí mířil pouze nad břevno jihlavské svatyně. Do další příležitosti, která zaváněla vstřelenou brankou, se viktoriáni dostali po deseti minutách hry. Řezník na pravé straně skvěle prošel přes bránícího hráče a našel osamoceného Hořavu. Ten ale přestřelil. Udeřilo tak na druhé straně, Kukož našel okénko v plzeňské obraně a uvolnil Mešanoviće, který tváří v tvář Kozáčikovi dokázal srovnat skóre. A právě bosenský střelec mohl vývoj zápasu úplně otočit. To by ale za několik okamžiků nesměl z metru přestřelit prázdnou branku. Zahrozili tak znovu Západočeši. Po šedesáti minutách hry nejdříve vystřelil Pilař, poté se snažil zakončovat Vaněk a do míče se opřel i Petržela. Ani jeden z nadějných pokusů ale Viktorii vedení nevrátil. Ve dvaašedesáté minutě vyběhl místo Jana Holendy na hřiště Stanislav Tecl. Hráči Viktorie Plzeň se snažili nevypadnout z role a trpělivě dobývali pozornou obranu Vysočiny, do příležitostí, které by se daly označit za gólové, se ovšem nedostávali. A když ano, vystřelil TomᚠHořava nedůrazně. V 73. minutě předvedli jihlavští hráči ukázkový přechod do protiútoku, Kučerova hlavička ale mířila mimo tři tyče. Odpovědět se snažil Václav Pilař, ale jeho typická akce s kličkou do středu byla zakončena pouze pokusem do míst, kde stál gólman Hanuš. Čtvrt hodiny před koncem zápasu zaburácel jihlavský stadion podruhé. Po ose Fulnek – Kučera se míč dostal až k nehlídanému Lukáši Masopustovi, pro kterého nebyl problém rozvlnit sí Kozáčikovy branky – 2:1 pro domácí. Oživit plzeňskou hru se v posledních chvílích utkání chtěl pokusit Pavel Horváth, který v osmdesáté minutě vystřídal Patrika Hrošovského. Ve stejné minutě se ze hřiště odebral také TomᚠHořava, opačným směrem putoval Jan Kovařík. Právě Horváth měl příležitost rozehrávat volný přímý kop, ale míč z jeho kopačky skončil v ochozech. Zanedlouho nato vystřelil zpoza velkého vápna Milan Petržela, Hanuše ovšem k zákroku nepřiměl. V závěru utkání přikovali Západočeši svého soka k pokutovému území, nově příchozí Horváth zásoboval své spoluhráče zajímavými centry, ale žádný z nich neznamenal pro branku domácích vážnější nebezpečí. Už v nastaveném čase měli hosté možnost zahrávat sérii rohových kopů, ani jeden z nich se jim nepovedlo přetavit v gólovou radost.

Vysočina Jihlava závěrečný nápor Viktorie dokázala odrazit a na svou šňůru zápasů bez prohry navlékla další vítězný korálek. Plzeňané prohrou ztratili náskok na čele tabulky, pronásledovatelé v podobě Sparty Praha a Baumitu Jablonec dělí od Viktorie už pouze jeden, respektive dva body.