Ještě před závěrem končící sezony 2013/2014 hlásí Viktoria Plzeň druhou posilu. Po příchodu slovenského záložníka Martina Chriena oblékne dres západočeského celku také Ondřej Vaněk. Čtyřiadvacetiletý univerzál přestupuje do Štruncových sadů z tureckého Kayserisporu, s Viktorií podepsal smlouvu na tři roky.

Ještě před závěrem končící sezony 2013/2014 hlásí Viktoria Plzeň druhou posilu. Po příchodu slovenského záložníka Martina Chriena oblékne dres západočeského celku také Ondřej Vaněk. Čtyřiadvacetiletý univerzál přestupuje do Štruncových sadů z tureckého Kayserisporu, s Viktorií podepsal smlouvu na tři roky.

„O příchod Ondry Vaňka jsme usilovali dlouhodobě. Přehled o jeho výkonech jsme měli také během tureckého angažmá, přes neúspěšnou sezonu Kayserisporu se prezentoval v dobrém světle. Je to fotbalista, který přes nízký věk disponuje množstvím zkušeností a díky své univerzálnosti může naskočit hned na několika místech sestavy,“ uvedl Vaňkův příchod generální manažer Viktorie Adolf Šádek. „Jsme přesvědčeni, že Ondra ještě zvýší kvalitu naší záložní řady. Je to rychlý, technicky velmi dobře vybavený fotbalista, kterému by tak měl být nᚠherní styl vlastní. Jsem velmi rád, že přes několik dalších nabídek dal Ondra přednost Viktorii Plzeň. Má velký hlad po úspěchu na domácí i evropské scéně a pevně věřím, že tento cíl si v Plzni splní.“

Radost z nového angažmá měl také autor dosavadních devíti prvoligových branek. „Jsem moc rád, že vše klaplo. Zahraničního angažmá nelituju, ale po turecké zkušenosti jsem chtěl do týmu s velkými ambicemi. Mým snem je hrát o titul, uspět v evropských pohárech. Věřím, že k těmto cílům mohu Viktorii Plzeň pomoci.“ Pro Ondřeje Vaňka se podpisem smlouvy ve Viktorii zakončil hektický týden, který zahrnoval Turecko, start národního týmu ve Finsku a premiérovou cestu do Štruncových sadů. „Bylo to trošku náročné, ale vše dobře dopadlo. Těším se dokonce i na start přípravy, v českém prostředí bude opět fotbal radostí. Kabina Plzně je dle všeho navíc hodně specifická, takže na vtípky z produkce Pavla Horvátha jsem zvědavý,“ usmíval se po podpisu smlouvy brněnský rodák, který na závěr dodával: „Vím, že o místo se tady budu muset poprat, ale to je v kvalitních týmech prostě realita. Těším se novou výzvu i zaplněné ochozy ve Štruncových sadech.“


Transfer pomáhala zorganizovat také společnost SPORT INVEST Group. „Jsme rádi, že se naší agentuře podařilo dle zadání Viktorie dotáhnout transfer Ondry Vaňka ještě před koncem května. Pomohla nám k tomu dlouholetá působnost a zkušenost z tureckého fotbalového prostředí, klub i hráč měli navíc o společnou spolupráci velký zájem. Dobře to je rovněž z pohledu reprezentace, protože na podzim čekají český výběr náročné kvalifikační boje a Ondra je součástí národního týmu,“ uvedl šéf hráčské agentury Viktor Kolář.