V dalším kole žákovské ligy na domácím hřišti v Líních přivítali žáci Viktorie U15 družstvo z dolní poloviny tabulky, Pardubice.   „Utkání částečně ovlivnil velký...

jan_stanek_roz.jpg„Utkání částečně ovlivnil velký počet absencí v našem mužstvu. Z důvodu nemocí a zranění chybělo pět hráčů, což se projevilo hlavně v zadních řadách naší sestavy,“ míní trenér Jan Staněk. V úvodu utkání po dvou nedorozuměních v defenzivní činnosti již v 8. minutě viktoriáni  0 -2. Po nevydařeném úvodu se domácí družstvo „zvedlo“ a poctivou agresivní a nátlakovou hrou se snažilo tento nepříznivý vývoj zvrátit, což se jim podařilo. Nejprve snížil Tušek z přímého kopu z 20 m nařízeného po soupeřově hraní rukou a ve 30. minutě opět Tušek vyrovnal na 2 – 2 hlavou po centru Chasina z levé strany. „Do přestávky jsme mohli strhnout vedení na svoji stranu, ale Kadlecovu šanci chytil brankář soupeře

Prvních dvacet minut druhého poločasu předvedli domácí nejlepší hru v tomto zápase. „Snažili jsme se o rychlou kombinaci po zemi s využitím křídelních prostorů a kolmých přihrávek. Díky tomu jsme si vypracovali několik šancí, které ale díky brankáři soupeře, břevnu  a částečně naší nedůsledností před brankou soupeře zůstaly nevyužity.“ Po vynucených střídáních na straně Viktorie se hra vyrovnala a nedůslednost Plzeňanů byla potrestána v závěru utkání, kdy po nedorozumění ve středu obrany se dostal soupeř do velké šance, kterou ještě Šiman zlikvidoval. „Z následného rohu jsme ve druhé minutě nastavení inkasovali rozhodující branku,“ dodává trenér.