Do června roku 2017 prodloužil Patrik Hrošovský smlouvu s plzeňskou Viktorií. Jednadvacetiletý záložník podepsal nový kontrakt ve čtvrtek odpoledne, obě strany se dohodly bez jakýchkoliv problémů.

Do června roku 2017 prodloužil Patrik Hrošovský smlouvu s plzeňskou Viktorií. Jednadvacetiletý záložník podepsal nový kontrakt ve čtvrtek odpoledne, obě strany se dohodly bez jakýchkoliv problémů. „Na podmínkách nové smlouvy jsme se domluvili prakticky okamžitě, základem byl eminentní zájem obou stran. Patrik je v Plzni již pátým rokem a dle svých slov je ve Štruncových sadech maximálně spokojen. Svoje sportovní kvality potvrzoval již na hostování ve Znojmě, v průběhu posledních týdnu se plně adaptoval také do sestavy Viktorie,“ řekl po podpisu smlouvy sportovní manažer Viktorie Pavel Kuka. „Jeho výkony v prvních soutěžních zápasech za Viktorii byly obdivuhodné, nicméně jedná se zatím o několik málo utkání. Patrik nejlépe ví, že na sobě musí dále pracovat. V jeho osobě se naštěstí nepopiratelný fotbalový talent skloubí také s pracovitostí a pokorou. Má to v hlavě srovnané, na hřišti i v soukromém životě ví, čeho chce dosáhnout. Jsme přesvědčeni, že ho čeká velká fotbalová budoucnost,“ dodal Kuka na adresu člena slovenské jednadvacítky.

„Osobně jsem neměl o čem přemýšlet. Ve Viktorii jsem již pátým rokem, nyní jsem dostal šanci v prvním mužstvu a budu nadále dělat maximum, abych byl platným členem kádru,“ řekl po podpisu kontraktu střelec pěti ligových branek. V základní sestavě Plzně se premiérově objevil v osmifinále Evropské ligy proti Lyonu, následně se podílel na vítězstvích proti Olomouci a Liberci. „Především domácí zápasy byly pro mě obrovským zážitkem. Každý fotbalista si přeje nastupovat před plným stadionem, nejsem výjimkou. Poslední týdny si moc užívám, o to větší motivaci mám také do další práce.“ Při posledním ligovém zápase s Libercem si novic plzeňské sestavy připsal také premiérovou soutěžní branku v barvách Viktorie. „Každý gól je pro mě odměnou, pevně věřím, že to nebyla branka poslední,“ uvedl talentovaný středopolař, který s úsměvem na tváři doplnil: „První start a branka mě samozřejmě budou stát příspěvek do týmové kasičky, ale pokud se bude mně i týmu nadále dařit, nemám s tím nejmenší problém.“