V úterý 19. března se v Plzni uskutečnil ukázkový trénink žen. Akce, která se koná od začátku sezony napříč prvoligovými ženskými týmy, proběhla v Luční ulici. Jejím hlavním cílem je zviditelnit ženský fotbal v regionu a ukázat trenérům vždy nějaké téma, které se přenáší do tréninkové jednotky.

„Rovněž zde trenéři mají možnost ptát se a diskutovat nad tréninky, ale i nad ubíráním se ženského fotbalu. Dále je možnost seznámit se s reprezentačními trenéry a pro děvčata možnost vyzkoušet si trénovat pod jejich křídly,“ přibližuje šéftrenér mládeže dívek Viktorie Plzeň Vojtěch Křelina.

Před Viktorií Plzeň proběhl ukázkový trénink již na Dukle, v Pardubicích a v Brně. „Tyto akce jsou pro nás důležité! Abychom dále rozvíjeli ženský fotbal v našem regionu a měli možnost potkávat se s ostatními trenéry,“ těší Křelinu. Na společnou schůzku šéftrenérů dívčích týmů s reprezentačními trenéry dorazil i šéf oddělení ženského fotbalu FAČR Martin Drobný.

„Jsem rád, že další ukázkový trénink hostila právě naše Plzeň,“ váží si trenér této možnosti. „Od vzniku těchto ukázkových tréninků je hodnotím jako velké pozitivum a posun vpřed v rámci ženského fotbalu. Tyto tréninky a nedílná diskuze o ženském fotbale, která je provází, přitahuje čím dál tím více trenérů, což nás všechny posouvá vpřed.“

Plzeňského tréninku se účastnilo kolem 30 trenérů z regionálních týmů, ligových klubů a samozřejmě i viktoriánských koučů. „Pro tento ukázkový trénink bylo zaměření na re-presink, hru hlavou v obranné fázi a řešení přečíslení. Naše hráčky byly složené z kategorií dorostenek a starších žaček a musím říci, že i přes náročnost tématu to zvládaly velice dobře. Přistoupily k tomu zodpovědně a bylo znát, že si trénink užily a vyzkoušely opět něco nového, co si mohou odnést do dalších tréninků,“ okomentoval jejich počin trenér Vojtěch Křelina.

„Chtěl bych touto cestou poděkovat všem trenérům, kteří si udělali čas a přišli, stejně jako reprezentačním trenérům a vedení ženského úseku FAČR, kteří tuto akci zastřešovali. Je to pro nás velký přínos a rádi na to do budoucna opět navážeme,“ dodává Křelina.

„Děkuji všem za aktivní účast, Viktorii Plzeň za možnost uspořádání této akce. Vnímáme, že společnou komunikací, obohacováním a zkušenostmi můžeme posunout naší spolupráci na rozvoji ženského fotbalu,“ řekl trenér reprezentace žen do 19 let Jiří Saňák.


Zároveň proběhla nominace reprezentace žen do 19 let pro elitní fázi kvalifikace na Euro. Český tým odehraje v německém Luckenwalde zápasy s Rakouskem (3. 4., 18:00), Německem (6. 4., 12:00) a Řeckem (9. 4., 12:00) a budou u toho viktoriánky Kateřina Kotrčová s Gabrielou Šlajsovou. Mezi náhradnicemi týmu trenéra Jiřího Saňáka jsou pak Veronika Baumruková, Adéla Holíková a Sára Kolorosová. Budeme držet palce!

Fotogalerie