V roce 2017 se dorostenky Viktorie Plzeň staly prvními vítězkami poháru, a letos mají k podobnému úspěchu znovu nakročeno. Včerejší semifinále na Spartě totiž zvládly ve velkém stylu, Letenské porazily 5:0! Foto: David Koranda

V prvním poločase se za Viktorii prosadily Lucie Štichová s Jaroslavou Pavlíčkovou, ve druhé půli přidaly další branky Julia-Lani Csordas, Tereza Klepsová a Eliška Němcová. Zápas tak pro viktoriánky na Strahově skončil v poměru 5:0!

Zápas zhodnotil spokojený trenér Vojtěch Křelina: „Dnešní utkání přineslo pouze samá pozitiva. Nejenže jsme ho výsledkově zvládli a naprosto zaslouženě postoupili do finále poháru FAČR, ale předvedený výkon a nasazení hráček byl jedním z nejlepších za celou dobu, co s nimi jsem. Holky byly schopné dodržet všechno, co jsme si v kabině řekli. Organizace hry byla daleko lepší než v předchozích zápasech, stejně jako hra našich křídel. Byli jsme schopni přehrát soupeře v nasazení v osobních soubojích a v kombinaci uprostřed pole, což bylo klíčové. Navíc holky ukázaly skvělý tah na branku a dravost, s kterou chtěly zakončovat a jít do střelby, což bylo cílem několika posledních tréninků. Celý tým musím za tento zápas pochválit, jsem na ně pyšný, protože v něm ukázali srdce, bojovnost a obětavost, kterou v sobě mají. Naším hlavním cílem nyní bude udržet tento stav a přístup i do dalších ligových kol a následně do finále poháru!“

Plzeňský tým nastoupil v této sestavě: Holíková (66. Pančochová) – Jílková, Horáčková, Šeflová, Hermanová (61. Gracias) – Polcarová, Štichová (54. Maršíková), Csordas – Pavlíčková (69. Lukešová), Belšánová (47. Klepsová), Němcová.

Ve finále narazí Viktoria Plzeň na Lokomotivu Brno Horní Heršpice, která vyřadila Pardubice 4:0. Viktoriánkám gratulujeme k postupu a budeme držet palce v boji o pohár!