Ke konci byl vyloučen plzeňský Čišovský

Ligový kolotoč se roztočil, plzeňská Viktoria vstoupila na cestu za obhajobou mistrovského titulu. Premiéra ve Štruncových sadech nakonec skončila zaslouženou remízou, každý tým se trefil dvakrát. Za Plzeň se trefil Rajtoral a Bystroň.

Favorizovaná Plzeň  měla před dnešním střetnutím už zápas Superpoháru a především tři duely v předkolech Ligy mistrů. Rozehraní domácí hráči ale museli přistupovat k ligové premiéře se Severočechy s respektem, vždy právě Liberec ve Štruncových sadech už deset let neprohrál! Nakonec se série znovu prodloužila.

Na trávník trávník zmáčený vytrvalým deštěm nastoupily oba týmy v očekávaných sestavách. Plzeň v totožném složení ze zápasu v Trondheimu, Liberec už bez Gecova, který odešel do Fulhamu a s kapitánem Nezmarem na místě stopera.

Aktivněji začal český mistr. V páté minutě zkoušel Limburský kolmici na Koláře, míč ale doputoval až k brankáři.V osmé minutě měl standardu za hranicí vápna po faulu na Petrželu kapitán Horváth, jeho pokus ale zastavila hlava Štajnera ve zdi. O chvíli později pak stahuje Bičík vysoký centr do vápna. Tlak Plzně pokračoval. Ve 13. minutě krásná kolmá přihrávka Horvátha šla za obranu Liberce Bakoše, u míče byl ale dřív gólman Liberce. Za další okamžik Petrželův centr  zakončuje ve složité situaci Bakoš vedle.

Na konci první čtvrthodiny má první šanci Liberec. Dočkal krásně napálil balon z úhlu, Daněk jeho pokus ale vyrazil. V 16. minutě se už dočkala Viktorka a byla to parádní trefa. Odražený míč za vápnem sebral Rajtoval a vymetl pravou šibenici Bičíkovy svatyně – 1:0.

V 19. minutě ještě mířil Jiráček hlavou těsně vedle, potom ale na chvíli otěže hry převzali hosté. Po nedůsledném odkopu se dostal ke střele Gebre Selassie. Ve 23. minutě pak poprvé vystraší domácí diváky Breznaník. Po centru Dočkala překonal Daňka, ale míč míří těsně vedle. O dvě minuty téměř identická situace po nabídce končí gólem, Breznaník přeskočil v souboji Rajtorala a hlavou se nemýlil.

Viktoria ale po několika minutách odpověděla parádní akcí. Horváth poslal míč napravo na Rajtorala, ten potom nasměroval přízemní centr do vápna. Liberecký obránce míč minul a Bystroň pohotově uklidil míč k tyči.

Ve 40. minutě byl znovu překonán plzeňský Daněk, Bosančičovu střelu však zastavil na čáře stoper Čišovský.

Do druhé půle přišly oba týmy beze změny a Liberec hned zmrazil domácí tým. Ve 47. minutě Breznaník z hranice vápna polonůžkami akrobaticky zamířil k pravé tyči, Daněk stačil jen vyrazit míč před sebe a Štajner ho poté zblízka prostřelil - 2:2. Poté měli míč častěji domácí, ale žádná šance se nezrodila. Po více než hodině hry zahrozil liberecký Breznaník, který se uvolnil za velkým vápnem Plzně, jeho střela ale nakonec letěla vysoko nad.

Posledních dvacet minut je aktivnější Liberec, na hráčích Viktoria jakoby se už projevovala únava z náročnějšího programu.

V 77. minutě má ale Plzeň šanci, hlavičku Čišovského Bičík likviduje. Za další dvě minuty křižná střela  Dočkala, která je ještě tečovaná, mine Daňkovu tyč o centimetry.

Závěrečnou desetiminutovku rozjede aktivněji Plzeň, Liberec se začal bát o výsledek, tlak ale končí s vyloučením Čišovského v 85. minutě po druhé žluté kartě. Potom už jen sudí Zelinka naposledy pískl do p횝alky – soupeři se rozešli smírně 2:2.

Viktorii nyní čekají další důležitá utkání v rychlém sledu. Už ve středu večer (od 20.15) hostí Plzeň v odvetě třetího předkola Ligy mistrů norský Rosenborg a v neděli je na pořadu druhé kolo ligy na Bohemce.

FC Viktoria – FC Slovan Liberec 2:2 (2:1)

Góly: 16. Rajtoral, 33. Bystroň – 25. Breznaník, 47. Štajner

ŽK: Horváth, Čišovský – Vácha, Nezmar

ČK: 85. Čišovský

Viktoria: Daněk – Limberský, Bystroň, Čišovský, Rajtoral – Pilař (58. Trapp), Horváth, Jiráček, Petržela, Kolář (88. Ševinský) – Bakoš (73. Ďuriš), trenér Vrba

Liberec: Bičík, Vácha, Nezmar, Bosančič (83. Janů), Breznaník, Polák, Dočkal, Šural (68. Rabušič), Štajner, Fleišman, Gebre Selassie, trenér  Šilhavý

Rozhočí: Zelinka – Chytil, Pelikán