Třetí den po úspěšném turnaji se plzeňští mladíci na Strahov vrátili. Tentokrát k mistrovskému utkání s místní Spartou.   „Čekal nás fyzicky náročný...

„Čekal nás fyzicky náročný zápas. Kluci měli v nohou náročná utkání v Premiér Cupu, ale do utkání šli s odhodláním neprodat svoji kůži zadarmo, a také získat další bodíky na soupeřově půdě,“ líčí průběh zápasu trenér Pavel Vitouš. Utkání se od první minuty hrálo ve velmi vysokém tempu. Přesto že Viktoriáni měli více času míč na kopačkách a hned v úvodu  třikrát zahrozili, především samostatný nájezd Pernglau a střela Jariny volaly po brance, domácí fotbalisté se prosadili v krátké době po druhém zahrávaném rohovém kopu a skrumáži před brankou otevřeli stav utkání v 5. minutě – 1 : 0. „Po obdržené brance kluci přidali na tempu a stále více ovládali střed pole z čehož pramenila naše převaha. Sparané naopak hrozili z rychlých brejků a především ze standardních situací. Ty už si ale kluci pohlídali a perfektně pokryli soupeřovi hráče

I druhý poločas se hrál s velkým nasazením na obou stranách. K tomu hráči přidali i na důrazu. V 50. minutě to odnesl zraněním kapitán Viktorky Hradecký a musel odstoupit ze hry. Viktoriáni postupně přebírali iniciativu a v 53. minutě zahrával Jarina rohový kop, po kterém míč propadl za záda brankáře Mareše – 1 : 1. „Po vstřelené brance klukům narostla křídla a pavel_vitous_roz.jpgneutlumilo je ani druhé zranění Hejnala, který také musel v 55. minutě odstoupit ze hry. V závěru utkání jsme si vytvořili tlak a po pěkných akcích jsme se dostávali až do koncovky.“ Sparané však čekali na každou příležitost k rychlému protiúderu. Při jednom z rychlých brejků se vyznamenal Brych, který na brankové čáře vytáhl z rukávu nádherný zákrok a střelu Matějky z bezprostřední blízkosti zneškodnil. V samotném závěru se už hrálo pouze na polovině Sparty. V nastaveném čase ve středu hřiště vybojoval míč Gren, posunul jej na Spěváčka, který přesnou diagonální přihrávkou našel Černého. Ten postupoval sám na brankáře, ale jeho střelu k tyči domácí brankář Mareš vytěsnil na roh. „Utkání tak skončilo dělbou bodů, nicméně klukům je potřeba smeknout. Potvrdila se náročnost utkání, domácí předváděli silový tvrdý fotbal a kluci se jej nezalekli. Snažili se naopak k tvrdosti a fyzicky náročnému způsobu boje přidat chytrost, myšlenku a kombinační hrou si vysloužili zisk cenné remízy. Další pozitivum vidím v přístupu hráčů z lavičky, kteří po nucených střídáních dostali šanci a perfektně odvedenou prací se jí zhostili na jedničku