Viktoria přišla o výhru v Brně až v poslední minutě

27. kolo / Sobota 1. 5. 2010, 18:20 / Městský fotbalový stadión

2:2

(1:1)

Doležal - Husár, Huška (74. Borák), Pernica, Trousil, Dostálek, Kalabiška, Křižko, Polách (63. Okleštěk), Rabušič, Šural (80. Dvorník)

Daněk - Bystroň, Hájovský, Limberský (69. Lecjaks), Rajtoral (64. Ševínský), Horváth, Jiráček, Kolář, Petržela (85. Navrátil), Rada, Rezek

Branky: 12. Rabušič, 90. Dostálek - 33. Rezek, 51. Kolář Rozhodčí: L. Kovařík - M. Urban, G. Santarius ŽK: 29. Dostálek, 54. Husár - 26. Rada

Diváci: 1821

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve 27. kole Gambrinus ligy v Brně 2:2. Po gólech Rezka a Koláře se sice ujali vedení, jenže v poslední minutě vyrovnal domácí Dostálek.

Fotbalisté Viktorie Plzeň remizovali ve 27. kole Gambrinus ligy v Brně 2:2. Přitom ještě v 90. minutě drželi vedení 2:1, jenže domácí dokázali vyrovnat zásluhou Dostálka. Za Plzeň v prvním poločase vyrovnal po úvodní trefě brněnského Rabušice zblízka Rezek, v 50. minutě pak hlavou skóroval Kolář a Viktoria vedla. Jenže náskok neudržela. I kvůli tomu, že asistent rozhodčího dvakrát mylně odmával postavení mimo hru a Petržela s Jiráčkem tak přišli o regulérní branky.

Viktoria začala v Brně, kde vyhrála poslední tři prvoligové zápasy, s velkou chutí. Už ve 2. minutě se po pasu Horvátha ocitl za obránci osamocený Kolář, jenže trefil vybíhajícího gólmana Doležala jen do nohou. Trest přišel ve 12. minutě. Kalabiška se na levé straně uvolnil přes Rajtorala a jeho centr mistrně střelou bez přípravy využil Rabušic, když střílel do protipohybu brankář Daňka k pravé tyči.

Inkasovaný gól s hosty neotřásl, dál se snažili kombinační hrou překonávat obrannou hráz Brna. Bystroňova hlavička si cestu mezi tyče nenašla, kličku gólmanovi nedokázal ustát osamocený Rezek. Ale právě on ve 34. minutě vyrovnal. Horváth se po rohu dostal ještě ke druhému centru z pravé strany, ten dezorientovaný Trousil ve spolupráci s Doležalem usměrnili na horní tyč a Rezek stál zcela sám na správném místě před prázdnou brankou – 1:1. Za další tři minuty se do první vážnější akce dostal i Petržela, po zpětné přihrávce Koláře pálil těsně nad branku Brněnských. V závěru prvního dějství ještě domácí gólman skokem k levé tyči vyrazil přímý kop Horvátha.

Plzni skvěle vyšel vstup do druhého poločasu. Na začátku akce byl znovu kapitán Horváth a jeho neomylná levačka. Centr z levé strany se snesl na hlavu zcela volného Koláře a ten se zblízka hlavou nemýlil – 1:2. Brno pak zvýšilo aktivitu a snažilo se o vyrovnání, do velké šance se ale domácí nedostávali. A se střelou Kalabišky z hranice šestnáctky si Daněk poradil.

Zato na druhé straně bylo často hodně živo. V 69. minutě rozehrál přímý kop z 28 metrů Rezek a míč zakroutil do pravé tyče! V 73. minutě přišla další obrovská šance. Petržela se skvěle uvolnil v šestnáctce, obelstil tři protihráče, ale jeho gólovou střelu Doležal zázračně nataženou rukou vytlačil na roh. Za pár vteřin měli nadějnou pozici i domácí, po vysunutí Dostálkem nebezpečně v plném běhu pálil Rabušic. Daněk byl na místě a pokus vyrazil.

Duel v Brně sledovalo necelých 19 stovek fanoušků. A ti v 80. minutě viděli potřetí míč v brněnské síti. Přízemní centr Horvátha zleva doputoval až k volnému Petrželovi, který ho dostal za brankovou čáru. Jenže asistent hlavního sudího Kovaříka zdvihl praporek a radost střelci zkazil. Opakovaný záběr České televize rozhodčí usvědčil z omylu.

Vzápětí šli viktoriáni do brejku tři na jednoho, jenže akci pokazil Kolář špatnou přihrávkou. Nicméně v 86. minutě znovu hrubě chybovali sudí. Jiráček si v šestnáctce zpracoval parádní pas a zavěsil. Stál přesně na hranici ofsajdu, přesto hlavní rozhodčí na signalizaci pomezního podruhé upřel Plzni regulérní gól.

I tak to vypadalo, že hosté si odvezou cenné tři body, kterými by oživili útok na čtvrtou příčku v lize. Jenže v 90. minutě se Brno šastně dočkalo vyrovnání. Po dlouhém centru do šestnáctky se míč po souboji Horvátha s Dvorníkem dostal ke zcela volnému Dostálkovi, který z 10 metrů nedal Daňkovi šanci – 2:2.

V nastaveném čase ještě Plzeň zahrávala dva rohové kopy, víc než tečovanou střelu Horvátha z nich však nevytěžila. Skóre 2:2 už se nezměnilo, Viktoria tak smolně přišla o vítězství.

Gambrinus liga – 27. kolo

1. FC Brno – Viktoria Plzeň 2:2 (1:1). Branky: 12. Rabušic, 90. Dostálek - 33. Rezek, 50. Kolář. ŽK: Dostálek, Husár - Rada. Rozhodčí: Kovařík - Urban, Santarius. Diváků: 1821.

Brno: Doležal - Pernica, Križko, Trousil, Husár - Dostálek, Huška (75. Borák), Polách (65. Okleštěk) - Rabušic, Šural (81. Dvorník), Kalabiška. Plzeň: Daněk - Rajtoral (66. Ševinský), Hájovský, Bystroň, Limberský (70. Lecjaks) - Petržela (87. Navrátil), Rada, Horváth, Jiráček – Kolář, Rezek.