První dubnové pondělí se v plzeňských Štruncových sadech představila, za asistence televizních kamer,  v utkání 24. kola Gambrinus ligy Slavia Praha. Přinášíme vám klubový...

První dubnové pondělí se v plzeňských Štruncových sadech představila, za asistence televizních kamer,  v utkání 24. kola Gambrinus ligy Slavia Praha. Přinášíme vám klubový zpravodaj VIKTORIÁN k tomuto utkání.

 

 

Jak to vidím já

Jiří Schuster

Zásah do podzimního kádru mužstva před jarní částí sezóny byl bezesporu znatelný. Odešel velice kvalitní gólman, který má šanci prosadit se i v anglické lize, odešli Fillo s Jarolímem, kteří vstřelili dohromady na podzim deset branek, odešli i někteří další. Ale Plzeň měla po první půlce sezóny nasbíráno hodně bodů a pod námi zůstalo v tabulce hodně mužstev... Sestup nikomu nepřeji, protože za léta ve fotbale mám dobré kontakty prakticky se všemi týmy, ale někdo do nižší soutěže zkrátka musí. A Plzeň měla a stále má tu výhodu, že může hrát v relativním klidu, bez stresu, bez toho, že „musí“.

Ano, mnozí fanoušci by možná rádi naplnili heslo „UEFA do Plzně“, které se moc příjemně poslouchá... Ale to je běh na dlouhou tra, a na Evropu zatím nemáme ani stadion – nemám nic proti Štruncovým sadům, ale spolu s Hradcem Králové je v Plzni zřejmě nejhorší fotbalový stadion v republice.

Přesto začalo jaro dobře, vyhráli jsme s Brnem, následně Bohemians s námi doslova vydřeli remízu, ale i ta znamenala Plzeň pro Plzeň zisk cenného bodu zvenku.

Jenže pak přišla série nezdarů. Kluci prohráli doma s Ostravou 0:4, prohrálo se ve Zlíně, doma s Libercem i doma s Teplicemi... a nedali jsme ani gól. To se nepovedlo ani na Žižkově, i když jsme vybojovali další důležitý bod zvenku.

Tabulka se začala odspodu docela vyrovnávat. Nahoru se derou třeba Liberec, Jablonec i další. Ale do konce zbývá ještě hodně zápasů a proč by se Viktorka nemohla chytit třeba zrovna teď proti Slavii? Myslím si, že kluci si to už těmi porážkami vybrali a výhra může tentokrát zůstat v Plzni. Není se čeho bát a každý zápas začíná za stavu 0:0. Nedá se přece donekonečna prohrávat a každá série musí jednou skončit... Proč by nemohla série domácích porážek a zápasů bez vstřelené branky skončit právě v zápase Viktorie se Slávií? Když se přikloní fotbalové štěstíčko... ...klidně můžeme z následujících tří zápasů – doma se Slavií, v Olomouci a doma s Kladnem získat – když ne devět, tak třeba sedm bodů?

Ale já nejsem trenér, i když u nás na fotbale je trenérem každý druhý na tribuně, zodpovědnost za vedení mužstva má vždycky hlavní kouč. Přestože každý jiný naprosto přesně ví, jak by mužstvo sestavil a jakou taktiku by určil, na lavičce vede tým vždy hlavní trenér...

Sparta hraje v tomhle kole doma s Českými Budějovicemi, vedoucí tým tabulky Slavia jede do Plzně. Pořadí na čele může být po tomhle kole úplně opačné – a nikdo tady v Plzni by se určitě nezlobil!

 

Jiří Schuster

sekretář mládeže

FC Viktoria Plzeň

 

 

Fotbalové hvězdy budou hrát pro dobrou věc

Atraktivní fotbalový zápas se připravuje do Štruncových sadů. V neděli 18. května od 14.00 hodin se střetnou bývalí reprezentanti ČSSR se Starou gardou Viktorie Plzeň. Hlavním smyslem charitativního utkání je přispět na dobrou věc – výtěžek zápasu bude věnován ve prospěch Onkologického a radioterapeutického oddělení Fakultní nemocnice v Plzni.

Myšlenka zorganizovat fotbalovou akci s dobročinným podtextem se zrodila u současného šéfa Staré gardy Viktorie Milana Schejbala. „Na přípravě pracuji zhruba od loňského listopadu. Oslovil jsem nejprve majitele a vedení FC Viktoria Plzeň a ve spolupráci s generálním manažerem klubu Zdeňkem Kořínkem, sportovním manažerem Adolfem Šádkem a marketingovým manažerem Jaromírem Hamouzem následně všechny bývalé i současné hráče SG FC Viktorie Plzeň a bývalé reprezentanty ČSSR i sponzory. Velice mě potěšilo, že prakticky všichni bez váhání přislíbili nezištnou pomoc, účast na akci bez nároku na jakoukoliv odměnu a část sponzorů přislíbila finanční i materiální pomoc,“ vysvětluje Milan Schejbal filozofii akce.

Nápad pochopitelně podpořila i druhá strana. Nabídku s povděkem přijali přednosta Onkologického a radioterapeutického oddělení FN Plzeň doc. MUDr. Jindřich Fínek, PhD. a tisková mluvčí Fakultní nemocnice Renata Jenšíková, kteří rovněž přislíbili všestrannou podporu.

Na své si při utkání ve Štruncových sadech přijdou i diváci. Pro ně bude připravena tombola o zajímavé sportovní ceny, které věnovali bývalí i současní hráči ČSSR i Viktorie Plzeň. Výtěžek tomboly bude rovněž věnován ve prospěch Fakultní nemocnice v Plzni.

A na koho se mohou diváci v Plzni těšit? Šest týdnů je samozřejmě ještě dlouhá doba a leccos se může změnit, ale účast v Plzni v dresu Internacionálů ČR zatím potvrdili např. Jan Stejskal, Petr Rada, Vítězslav Lavička, Josef Chovanec, Julius Bielik, Stanislav Levý, Stanislav Griga, Radim Nečas, Jaroslav Šilhavý, za Starou gardu Viktorie Plzeň by měli nastoupit mimo jiné Josef Čaloun, Jirka Sloup, Ivan Bican, Zdeněk Pleško, Miloš Paul, Eduard Kubata, Jan Homola, Josef Kovačič....

 

 

Nenechte si ujít!

Internacionálové ČSSR – Stará garda Viktoria Plzeň

Městský stadion Štruncovy sady

neděle 18. května 2008 od 14.00 hodin

 

Bohatá divácká tombola!

Výtěžek utkání získá

Onkologické a radioterapeutické oddělení FN Plzeň

 

 

 

LukᚠKrbeček ve třetím ligovém startu udržel čisté konto

Přidá dnes druhou nulu?

Ve svém třetím ligovém startu si připsal brankář Viktorie Plzeň LukᚠKrbeček první odchytanou ligovou nulu. Po premiéře, kterou si odbyl velice úspěšně v posledním podzimním kole v Praze na Spartě (ani tam neinkasoval, ale nastoupil pouze do druhého poločasu, ve kterém mj. chytil svému dnešnímu spoluhráči Sylvestremu penaltu) se mezi tři tyče v nejvyšší soutěži postavil před dvěma týdny doma s Teplicemi a v minulém kole na Viktorii Žižkov.

Gólman, který nastupuje v jednom týmu se svým dvojčetem Tomášem, svým výkonem přispěl k zisku důležitého bodu. Měl také potřebnou dávku štěstí... Ve 4. minutě se po střele Kušníra zatřáslo břevno Lukášovy branky. „Břevno mi hodně pomohlo... Stačil jsem udělat dva kroky stranou a míč jsem malinko líznul“, vyprávěl blonďatý brankář, kterému bude v říjnu dvaadvacet let.

Pak se hra změnila v boj, brankáři na obou stranách moc práce neměli. V závěrečných minutách při zvýšené tlaku Žižkova dokázal Lukᚠvyřešit několik skrumáží v pokutovém území, ale druhou opravdu krušnou chvilku prožil 187 cm vysoký rodák z Chebu až těsně před závěrečným hvizdem, kdy z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Labant. „Naštěstí netrefil branku. Bod jsme už potřebovali jako sůl,“ neskrýval radost z bezbrankové remízy LukᚠKrbeček.

Doufejme, že dnes – pokud dostane příležitost – přidá na své konto druhou vychytanou prvoligovou nulu!

 

 

 

Juniorka doma nečekaně prohrála

První jarní porážku si ve třetím kole odvet připsala na své konto juniorka Viktorie Plzeň. Na domácím trávníků nestačila na Náchod-Deštné, podlehla mu vysoko 0:3 a vrátila se nebezpečně nízko sestupovým vodám.

Viktoria v sestavě s brankářem Ticháčkem a obránci Süsserem a Petrem Knakalem sice na výborném terénu solidně začala, ale s kombinacemi soupeře si poradit nedokázala. V 9. minutě poprvé zahřmělo před plzeňskou brankou, když Jandík vystihl špatnou přihrávku domácích a nahrál Mergancovi, ale ten ještě na Ticháčka nevyzrál. Pak střílel z úctyhodné vzdálenosti vedle branky domácí Bárta a ve 33. minutě přišla série rohových kopů Viktorie, která ale neznamenala pro Náchod téměř žádnou hrozbu. První gólová situace se zrodila ve 38. minutě – plzeňský kapitán Trantina přišel o míč a z protiútoku otevřel skóre zápasu hostující Malý, na jehož střelu plzeňský gólman nedosáhl – 0:1.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Plzeňané se sice snažili o zkorigování výsledku, ale jejich hra postrádala nápad i přesnost. V 72. minutě se prosadili hosté podruhé, když po rohovém kopu zvýšil na 0:2 zcela nekrytý Jandík. Ale to ještě nebylo všechno. V 86. minutě upravil střelou z hranice šestnáctky Marganc na konečných 0:3. V poslední minutě utkání mohl po centru střídajícího Štveráka vstřelit čestný úspěch Viktorie Petr Knakal, ale hlavou poslal míč mimo tyče.

„Zápas se nám dnes vůbec nevydařil, nezvládli jsme ho hlavně psychicky. Tlak neunesli především zkušenější hráči, ze kterých se nervozita přenesla na celé mužstvo,“ komentoval zápas trenér juniorky František Sluka. „Chtěli jsme soupeře přehrát pohybem a agresivitou, ale opak byl skutečností. Nedokázali jsme tyto dvě věci naplnit a jen těžko jsme se prosazovali. Byli jsme chvílemi zcela bezradní, našim hráčům chyběl důraz, nasazení, dravost. Místo toho, abychom hráli na jeden či dva doteky, jsme míče jen nakopávali. Soupeři jsme situaci usnadnili, protože jsme jim všechny tři branky v podstatě darovali – všechny padly po našich chybách,“ dodal kouč František Sluka.

 

FC Viktoria Plzeň B - FK Náchod-Deštné 0:3 (0:1)

Viktoria Plzeň B: Ticháček - Süsser, Bauer, Knakal, Bárta - Trantina, Staněk (75. Chvojan), Dvořák, Šuranský - Leitl (66.Štverák), Presl. Trenér František Sluka.

 

V sobotu 5. dubna hrála juniorka v Mladé Boleslavi s domácím Béčkem, na svém trávníku se představí další sobotu, 12. dubna, kdy v tradiční dopolední čas 10.15 hodin přivítá na stadionu ve Štruncových sadech FK OEZ Letohrad.

 

 

Bod ze Žižkova povzbudí i proti Slavii!

Po čtyřech prohraných zápasech v řadě dokázala Viktoria Plzeň před týdnem na Žižkově opět zabodovat… Pravda, bezbranková remíza sice nepřinesla příliš atraktivní fotbal, ale za velkou bojovnost si Plzeň bod rozhodně zasloužila. Zisk je o to cennější, že Žižkov až do tohoto zápasu neztratil na jaře doma jediný bod!

„Na týmu byla znát nervozita, čtyři porážky v řadě na něm byly znát. Získaného bodu si ale nesmírně vážím, za předvedenou bojovnost a agresivitu jme si ho zasloužili, i když fotbalová kvalita opravdu nebyla na takové výši, jakou bychom si představovali,“přiznal po utkání trenér Viktorie Plzeň Stanislav Levý, který musel i tento zápas sledovat kvůli trestu jen z tribuny.

Plzeňská Viktoria se hodně zlepšila v defenzivní činnosti. Zatímco ve Zlíně a doma s Teplicemi nedokázala uhlídat především standardní situace, v Praze pustila Žižkov jen do dvou příležitostí. „Břevno ze třetí minuty po střele z dálky se nedá brát ani jako selhání defenzivy. Vlastně jsme zaváhali pouze jednou na konci zápasu, když jsme ve vyložené šanci nechali hlavičkovat Labanta. Jinak jsme bránění zvládli velmi dobře,“ pochvaloval si po zápase obranu svých svěřenců trenér Levý.

Nespokojený byl ale kouč Plzně s útočnou fází. „Mužstvo srážely četné nepřesnosti a malá odvaha hráčů doplňovat osamoceného útočníka na hrotu. Ofenziva opravdu hodně trpěla hlavně kvůli nervozitě hráčů, kteří se báli nabíhat dopředu,“ dodal Stanislav Levý.

Viktorii Plzeň vedl s kapitánskou páskou na rukávu do derby Viktorií nový muž, Petr Trapp, protože „řádný“ kapitán TomᚠRada měl zdravotní potíže a nastoupil jen na poslední tři minuty. Zastupující kapitán potvrdil slova svého trenéra: „Opravdu jsme neukázali nijak oslnivý fotbalový výkon. Spíš jsme bojovali, a i když jsme chtěli vyhrát, jsme rádi, že jsme konečně bodovali,“ uvedl po zápase Petr Trapp.

Viktoria se na zlepšení obranné činnosti hodně zaměřila. „Naším úkolem bylo zlepšit defenzivu a to jsme zvládli. Dopředu to bylo horší, téměř nic jsme nevytvořili. Přesto doufám, že jsme se remízou na Žižkově odrazili ode dna a že nám získaný bod v dalších zápasech pomůže,“ věří Petr Trapp

I trenér Stanislav Levý si po zápase oddechl. „Bod je pro nás velmi cenný a věřím, že nás hodně povzbudí,“ uvedl kouč a začal se zabývat nadcházejícím fotbalovým svátkem, kdy do Plzně zamíří jeden z nejvážnějších aspirantů na vítězství v lize, Slavia Praha.

„Bude to velice náročné utkání, ale pro hráče je každý takový zápas svátkem,“ těší se nma duel trenér Stanislav Levý.

 

 

Prohru předznamenala porucha autobusu

Nepříjemný zážitek si z cesty k utkání 1. ligy žen do Hradce Králové odnesly fotbalistky FC Viktoria Plzeň. Při jízdě po dálnici totiž na jejich autobusu praskla pneumatika… „Hrozivá rána nás všechny strašně vylekala a nikdo netušil, co se vlastně stalo,“ vzpomíná na osudný okamžik trenér žen Viktorie Josef Dobrý. „Ale řidič naštěstí situaci zvládl a asi po dvou stech metrech autobus dokázal zastavit,“ dodal kouč.

Zápas s DFC Slavia Hradec Králové tak musel začít až po vyčerpání plné čekací doby, plzeňská děvčata vyběhla na nekvalitní trávník prakticky rovnou z autobusu. „Terén hodně zúžil prostor pro naší kombinační hru. Domácí tým naopak dokázal velmi dobře využít nakopávané míče a ve 13. minutě se ujal vedení. Brance předcházela naše chyba ve středu hřiště a zaváhání bránící hráčky i brankářky,“ komentoval zápas asistent trenéra Luděk Šilhánek.

Po brance se hra přelévala spíš jen ve středu hřiště a fotbal odpovídal špatné kvalitě trávníku. Před přestávkou nařídila rozhodčí pokutový kop ve prospěch domácích. „Bylo to po běžeckém souboji a neviditelném, resp. neexistujícím faulu,“ řekl asistent Šilhánek. Do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

„Ve druhé půli se naše hra výrazně zlepšila a byly k vidění i šance. Jednu z nich proměnila Mikysková a snížila na 2:1. Další příležitosti se nám ale využít nepodařilo a navíc po rohovém kopu a zmatku v naší šestnáctce pojistil Hradec výsledek na konečných 3:1,“ uzavřel hodnocení asistent trenéra Luděk Šilhánek.

 

 

DFC Slavia Hradec Králové - FC Viktoria Plzeň 3:1 (2:0)

Sestava Viktorie: Odlasová - Černá, Valečková, Fajfrlíková (76. Ostrochovská), Vajcová Malátová (67. Myslíková),, Vachlová, Majíčková, Šuhajdová (57. Ranglová), Mikysková, Marková. Trenéři Dobrý a Šilhánek.

 

 

Jak jsme hráli se Slávií

Do starých záznamů nahlížel Václav Přibáň

Slavia Praha má ze všech prvoligových klubů nejvíce odehraných sezon bez přerušení, letošní ročník je již 43. a dnešní utkání ve Štruncových sadech 1268. v řadě. Za tuto dobu získala jeden mistrovský titul a 10x skončila na druhém místě, poprvé v sezoně 1992/93 a poté 9x v české nejvyšší soutěži, vždycky a pokaždé – bez jediné výjimky – za Spartou!

Vzájemná utkání Plzně se Slavií (stejně jako se Spartou a Ostravou) jsou tedy pouze v rámci první ligy. V sezoně 1967/68 prohrála Plzeň oba zápasy 1:2, přestože se vždy ujala vedení. Tento ročník plzeňští zakončili pěti porážkami v řadě, první z nich utrpěli právě od Slavie na domácím stadionu. I při dalším ročním plzeňském působení v 1. lize v sezoně 1970/71 bodovali jen slávisté (0:2, 2:3).

Naopak v letech 1972 až 1980 tato bilance vypadala poněkud jinak. Ze šestnácti zápasů hostující tým nevyhrál ani jeden, v Plzni měli domácí bilanci 4 4 0, v Praze slávisté 6 2 0. Plzeň tedy na Slavii 2x remizovala (vždy 2:2), v sezonách (1972/73 a 1976/77) se ale dělily body i v Plzni (1:1, 2:2).

Z této doby ještě pár nejzajímavějších výsledků: vůbec nejvyšší porážku si Plzeň připsala v Praze v úvodním jarním kole v březnu 1974 (0:5). Dodnes poslední jarní domácí výhru zaznamenala před téměř 30 lety, v květnu 1978 (1:0). Zároveň tím ukončila šňůru sedmi proher, navíc bez vstřelené branky (trochu to připomíná letošní jarní část…). V dubnu 1980, tři kola před koncem ligy, si z Edenu přivezla porážku 1:3, která ji definitivně (po osmi letech) odsoudila k sestupu…

Na návrat do ligy se čekalo 6 let, ale ještě po 9. kole (ve druhé polovině října 1986) byli plzeňští jako jediní bez výhry! Dočkali se až na desátý pokus a to právě proti Slavii ve Štruncových sadech. Výhra mohla být určitě vyšší než „jen“ 1:0, tento zápas je však dodnes poslední, kdy slávisté v Plzni nevstřelili ani branku! Vše si ale vynahradili jarní vysokou výhrou 5:1, když 2x skórovali z penalt (proměnili je Ivo Knoflíček a Karel Jarolím, který vstřelil i první gól zápasu). V této sezoně Plzeň trénoval Václav Rys, jemuž tento debakl vyšel právě na den 45. narozenin…

O rok a půl později se hrálo v Plzni a to v situaci, kdy domácí byli už předposlední a z předchozích pěti utkání získali jediný bod. Zápas se Slavií měl docela divoký průběh: plzeňští vedli již od 5. minuty gólem Jiřího Sloupa a 30 minut poté dokonce 3:0, ale hned za 2 minuty už jen 3:2! Ve 2. půli Jan Homola svou druhou brankou uzavřel na konečných 4:2. Závěrečné kolo této sezony znamenalo pro Plzeň také definitivní loučení s nejvyšší československou soutěží. Zachránit ji totiž mohlo jedině vítězství na hřišti Slavie, zázrak se ale nekonal, domácí vyhráli 1:0.

Liga se do Plzně vrátila až se vznikem české nejvyšší soutěže a hned první soupeř po postupu byl stejný jako poslední před sestupem v červnu 1989. Tentokrát se však hrálo ve Štruncových sadech. V utkání, které navštívilo 13800 diváků, držela Viktoria (dohrávala bez vyloučeného Zdeňka Bečky) ještě těsně před koncem bezgólový stav, nakonec ale podlehla 0:2. Slávisté v Plzni zvítězili poprvé od roku 1970 a po deseti zápasech bez výhry… Na úvod jarní části plzeňští přivezli z Prahy bod za bezbrankovou remízu, což byl první zisk na půdě Slavie od srpna 1976!

Jestliže se v sezoně 1993/94 oba kluby střetly hned v 1. kole, tak v té následující naopak až v kole posledním (tj. v 15. a 30.). Podzimní zápas se hrál opět v Plzni (8930 diváků) a skončil remízou 1:1. Slavia v té době vedla tabulku a její devítibodový náskok na Spartu (ta byla až na 5. místě) se zmenšil na sedmibodový… A předposlední kolo rozhodlo, že skončí opět na 2. místě.

Na závěr tohoto ročníku se zrodil velice nečekaný výsledek: Viktoria (vůbec poprvé v historii) dokázala v Praze vyhrát, což ji vyneslo až na konečné 9. místo (od 3. do 29. kola se pohybovala v tabulce mezi 10. a 14. místem). Začátek utkání však žádnému překvapení nenasvědčoval, slávisté opět vstřelili dvě „slepené“ branky (podobně jako v Plzni v letech 1988 a 1993) a po 14 minutách vedli již 2:0. Ve svém posledním zápase za Slavii skóroval Ivo Knoflíček a hned za minutu zvýšil Radek Bejbl. Po kontaktním gólu z penalty před koncem poločasu otočil stav ve 2. půli na konečných 2:3 bývalý slávista Roman Janoušek (ve Viktorii ale také dlouho nevydržel, předtím i poté vystřídal více ligových klubů). Naposledy za Slavii (a také v české lize – zatím?) nastoupil i Patrik Berger.

Pak ale nastalo pro Viktorii velmi chudé období, v sezonách 1995/98 neuhrála se Slavií ani bod, prohrála 6x v řadě a pokaždé o branku – 4x 1:2 a 2x 0:1 (!). I v říjnu 1998 to dlouho vypadalo, že se (již posedmé) bude opakovat totéž. Slávisté vedli už od 8. minuty, domácí se ale přece jen dočkali vyrovnání – v 90. minutě! Stejný výsledek (1:1) přinesl i jarní zápas v Praze. Po této sezoně však byly nespokojeny oba kluby: Slavia skončila „až“ 3. (a po roce propustila trenéra Jaroslava Hřebíka), Viktoria dokonce sestoupila (při stejném počtu bodů a vyrovnané bilanci s Opavou rozhodly 3 branky ve skóre).

Po návratu do 1. ligy v roce 2000 a ztracené domácí výhře s Č. Budějovicemi v nastavení sehrála Plzeň 2. kolo na Slavii, kde již v 7. minutě šla do vedení, které držela ještě dalších 60 minut, ale nakonec neudržela ani remízu – domácí rozhodli v 95. minutě (2:1)… Naopak poměrně lehce přišli slávisté k výhře v Plzni v únoru 2001, už ve 4. minutě je poslal do vedení Pavel Kuka velmi laciným gólem, krátce před poločasem zvýšil bývalý obránce Plzně LukᚠDošek z přihrávky Tomáše Doška na 0:2 (konečný stav 1:3). Za Slavii poprvé nastoupil Martin Müller, nyní (dlouhodobě zraněný) obránce Viktorie Plzeň. Po tomto utkání 17. kola měli plzeňští na svém kontě stále jedinou výhru (už z 3. kola s Drnovicemi) a šance na záchranu byla nulová…

Postup zpět přišel až za 2 roky a ve 4. kole se Viktorii podařilo dosáhnout vůbec jediné domácí výhry nad Slavií v historii české ligy. I když to více než půlhodinu vypadalo na další jasnou záležitost hostů, kteří šli do vedení již v 6. minutě (v jednom ze svých posledních zápasů ve Slavii skóroval Rudolf Skácel). 8 minut před koncem poločasu vyrovnal ukázkovým gólem z přímého kopu Milan Barteska a vítěznou branku vstřelil Petr Knakal, ze současného kádru Viktorie jediný pamětník tohoto utkání, ale také ve Slavii se s výjimkou Martina Latky již vyměnili všichni hráči. Na tuto výhru a výkon už ale plzeňští (snad kromě domácího zápasu s Teplicemi) až do konce soutěže nenavázali, v jarní části v Praze prohráli hladce 0:3 a opět sestoupili.

V sezoně 2005/06 měla obě utkání poněkud neobvyklý průběh. Na podzim v Plzni slávisté dlouho vedli, za domácí vyrovnal čtvrt hodiny před koncem z penalty Robert Vágner a celkem tři hráči byli vyloučeni. Na jaře v Praze za Viktorii vyrovnával také z penalty Milan Barteska a v nastavení domácí LukᚠJarolím rovněž z pokutového kopu přestřelil plzeňskou branku! Na Strahově se „tísnilo“ 1859 diváků…

V září 2006 se ve Štruncových sadech urodil debakl, jehož takřka dokonalá kopie se odehrála před pěti týdny v zápase s Ostravou. Rozdíl byl snad jen v tom, že tehdy na Slavii bylo vyprodáno. Jinak byl stejný konečný výsledek (0:4), poločas (0:3), hrálo se i na stejné strany (branky), góly do plzeňské sítě padaly vlastní i polovlastní… O to k většímu překvapení ale došlo loni v dubnu, kdy si Viktoria ze Strahova odvezla všechny body za výhru 1:0!

O půl roku později měli opět slávisté výhodu domácího prostředí a tentokrát už nezaváhali a vyhráli vysoko 3:0. Ale i přesto stále platí, že v české lize uhrála Viktoria proti Slavii více bodů v Praze než na svém stadionu. Jedině výhra v dnešním zápase by tuto bilanci mohla srovnat.

 

SK Slavia Praha

 

Vedení klubu

Generální ředitel a člen představenstva a.s.:        Petr DOLEŽAL

Člen představenstva a.s.:           TomᚠROSEN

Člen představenstva a.s.:           Roman VIK

Sportovní ředitel:           Michal ŠRÁMEK

Finanční ředitel: Jiří KULIČKA

Obchodní a marketingová ředitelka:        Alice TOMASOVÁ

Manažer pro komunikaci:           Ondřej ZLÁMAL

 

 

Realizační tým

Trenér:  Karel JAROLÍM

Asistent trenéra:           Luboš PŘIBYL

Asistent trenéra:           Pavel ŘEHÁK

Asistent trenéra:           Petr VRABEC

Vedoucí mužstva:          Miroslav DRŽM͊EK

Masér:  Jiří TRENKWITZ

Fyzioterapeut:   Daniel SOBOTKA

Kustod: Václav PETRÁK

 

 

Soupiska A mužstva

 

Brankáři

1          Michal Vorel

28        Martin Vaniak

31        Josef Kubásek

 

Obránci

3          Erich Brabec

4          David Hubáček

6          Martin Latka

12        František Dřížďal

13        Ondřej Šourek

17        Marek Suchý

19        Matej Krajčík

 

Záložníci

2          Mickael Tavares

11        Vladimír Šmicer

16        Daniel Pudil

18        Dušan Švento

21        Tijani Belaid

22        Martin Abraham

23        Ladislav Volešák

25        David Kalivoda

26        Jaroslav Černý

30        Marek Jarolím

32        Theodor Gebre Selassie

 

Útočníci

7          Jan Blažek

8          Petr Janda

9          Goce Toleski

14        Zdeněk Šenkeřík

20        Milan Ivana

27        David Střihavka

 

 

Přišli:

Goce Toleski – FK SIAD Most (přestup)

Jaroslav Černý – SK Dynamo České Budějovice (přestup)

Marek Jarolím – FC Viktoria Plzeň (přestup)

David Střihavka – Norwich City (hostování)

Jan Blažek – FC Slovan Liberec (hostování)

Josef Kubásek – FK Baník Sokolov (hostování) ¨

Martin Abraham - AC Sparta Praha (přestup)

 

Odešli:

Stanislav Vlček – Anderlecht Brusel (přestup)

Michal Švec - Heerenveen (přestup)

Michel Fernando Costa – FK Marila Příbram (přestup)

Marcel Gecov – FC Slovan Liberec (přestup)

LukᚠVácha – FC Slovan Liberec (hostování)

Bořek Dočkal – FC Slovan Liberec (hostování)

TomᚠJablonský – SK Kladno (hostování)

TomᚠNecid – FK Jablonec 97 (hostování)

Jiří Studík – FK SIAD Most (hostování)

Jakub Diviš - Sparta Krč (půlroční hostování)