Bohemians Praha 1905

2:2

(1:1)

Ilizi - Malcharek, T. Rada, P. Knakal, Lecjaks - Petržela (86.Borek), Sylvestre, Krbeček, Róth - Rodriguez (46. Šiml), Varadi (81. Vrzal)

Branky: 41. Morávek, 90. Rezek - 30. Róth, 74. Varadi. Rozhodčí: Jech -Teuber, Urban. ŽK: Slezák - T. Rada, Petržela, Varadi, Róth. Diváci: 7500.

Viktoria Plzeň vyválčila ve vršovickém ďolíčku bod za remízu, ten má ale pro Plzeňany hořkou příchu, protože vedení 2-1 ztratili až v samotném závěru utkání. Před vyprodaným...

Viktoria Plzeň vyválčila ve vršovickém ďolíčku bod za remízu, ten má ale pro Plzeňany hořkou příchu, protože vedení 2-1 ztratili až v samotném závěru utkání. Před vyprodaným hledištěm se hrál na Bohemians velmi tvrdý zápas, hosté byli lepší kombinačně, domácí zase dokázali vždy před koncem poločasů vystupňovat tlak a vyrovnat náskok soupeře. Plzeňané sahali po třech bodech, v 90. minutě ale domácí Rezek vrátil odražený míč z rohu pohotově do sítě. Právě nové posily obou týmů hrály v zápase podstatnou roli. Kromě střílejícího Rezka se na druhé straně, v dresu Plzně, znovu v dobrém světle představili Petržela a Sylvestre, posila z Ostravy Varadi dokonce vstřelil gól na 1-2.

Zápas 18. kola začal po slavnostním uvedením umělého osvětlení do provozu, které posvětila ikona Viktorie i Bohemky Jiří Sloup. Domácí si na Viktorii na začátku posvítili a především díky aktivitě bratří Hašků několikrát zahrozili. Hosté ale postupně hru vyrovnali.

V 19. minutě měli hosté první gólovou šanci. Po spolupráci s Varadim se před Sňoznikem objevil Sylvestre, jeho pokus však skončil nad brankou domácích. Po půlhodině hry se už Viktoriáni dočkali. Po Sylvestreho dlouhém pasu dosprintoval na levé straně hřiště míč Róth a z těžkého úhlu prostřelil Sňozika.

Domácí se začali znovu tlačit dopředu, před bránu hostů se dostávali především po centrech ze strany. Ve 40. minutě ještě Ordoš minul, o minutu později velká naděje domácích Morávek uklidila centr Martina Knakala do sítě.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva s jednou změnou. V dresu domácích se místo Škody objevil Bálek, u Viktoriánů vystřídal Rodrigueze Šiml. Hosté také po změně stran změnili rozestavění. Místo dvou útočných hrotů, se kterými odehráli prvních 45 minut, zůstal vepředu jen Varadi. Toho doplňoval Sylvestre, hrající volného hráče. Do středu zálohy se místo něho posunul právě střídající Šiml. Hostům tato taktická varianta svědčila. Už ve 47. minutě se po další vzorné spolupráci se Sylvestrem dostal do šance Varadi, Sňoznika zblízka ale nepřekonal.

Po hodině hry byli nebezpeční i domácí, v 61. minutě byli velmi blízko i vstřelení gólu. Bálek se ocitl 12 metrů před Ilizim, jeho pohotová střela skončila těsně vedle levé tyče Plzeňanů. Potom se hra už tak dost tvrdého zápasu ještě vyostřila, před zraky vyprodaného stadionu přišly dva ostré zákroky na hostujícího Petrželu, žlutou kartu za chvíli ale dostal hostující Róth za zdržování. Hosté v tu chvíli nasbírali už čtvrté žluté varování.

74. minuta přinesla další změnu skóre. Varadi přešel několik protihráčů, narazil si míč se Sylvestrem a profesorským obstřelením Sňoznika dostal znovu hosty do vedení.

Blížil se konec zápasu, domácí znovu přitlačili hosty k jejich vápnu. Dlouho však jejich nakopávané dlouhé míče odvracela obrana hostů. V 86. minutě ještě Viktoriáni přežili dva závary ve vápně, střela Rezka po odvráceném rohovém kopu v 90. minutě však znamenala vyrovnání na konečných 2-2.

Plzeňané ale i přes bolestivou ztrátu v samotném závěru nemusí smutnit. Ve dvou jarních kolech získali čtyři body a pevně se ukotvili v popředí tabulky, Bohemians přes zisk bodu zůstávají předposlední.

Bohemians 1905 - FC Viktoria Plzeň 2:2 (1:1)
Branky:
41. Morávek, 90. Rezek - 30. Róth, 74. Varadi.

Rozhodčí: Jech -Teuber, Urban.

ŽK: Slezák - T. Rada, Petržela, Varadi, Róth. Diváci: 7500.
Bohemians 1905: Sňozík - M. Knakal, K. Rada, Nikl, Šmarda - Rezek, Morávek, I. Hašek, P. Hašek (81. Bartek) - Škoda (46. Bálek), Ordoš (62. Slezák). Trenér: Busta.
Plzeň: Ilizi - Malcharek, T. Rada, P. Knakal, Lecjaks - Petržela (86.Borek), Sylvestre, Krbeček, Róth - Rodriguez (46. Šiml), Varadi (81.
Vrzal). Trenér: Levý.

Ostatní zápasy 18. kola:

Brno - Slavia 2:1, Sparta - Žižkov 6:1, Kladno - Ml. Boleslav 0:1, Č.Budějovice - Jablonec 0:0, Ostrava - Zlín 2:1, Most - Olomouc 1:1, Liberec - Teplice 4:0.