V devátém ligovém kole se představili viktoriáni v domácím prostředí proti Slovácku, jemuž patřila před výkopem utkání desátá příčka. Po změně na trenérském postu však Slovácko sbírá body ve velkém, v posledních čtyřech kláních si nedělní sok Viktorky připsal devět bodů za tři vítězství. To Západočeši sice v minulém střetnutí Gambrinus ligy remízovali na půdě Teplic, ale se sedmnácti body se dělí s Jabloncem o první příčku v prvoligové tabulce.

V devátém ligovém kole se představili viktoriáni v domácím prostředí proti Slovácku, jemuž patřila před výkopem utkání desátá příčka. Po změně na trenérském postu však Slovácko sbírá body ve velkém, v posledních čtyřech kláních si nedělní sok Viktorky připsal devět bodů za tři vítězství. To Západočeši sice v minulém střetnutí Gambrinus ligy remízovali na půdě Teplic, ale se sedmnácti body se dělí s Jabloncem o první příčku v prvoligové tabulce.

Na první větší příležitost si musely ochozy ve Štruncových sadech počkat až do 18. minuty, kdy chyběly Marku Hanouskovi jen centimetry k tomu, aby nasměroval míč do branky po ostrém centru z pravé strany hřiště. Plzeňský středopolař bohužel na Daridovu přihrávku nedosáhl. O dvě minuty později přišla první střela. Jejím autorem byl Radim Řezník, jenž pálil z hranice šestnáctky. Zacílil vedle levé tyče. Ve 23. minutě se poprvé osmělili hosté. Zakončení Milana Kerbra z pětadvaceti metrů bylo však pro Matúše Kozáčika lahůdkou. O poznání větší starosti mu mohla přidělat dalekonosná rána Jiřího Valenty. Dělovka čtyřiadvacetiletého hráče nakonec skončila těsně nad břevnem. Po půlhodině hry se opřel do míče plzeňský kanonýr Marek Bakoš. Ani on však nebyl úspěšný a ze třiceti metrů poslal balón mimo tři tyče. Tři minuty nato vystřelil z první z šestnáctky David Limberský, ale z jeho sraženého střeleckého pokusu měli nakonec Plzeňané pouze výhodu rohového kopu. Pět minut před koncem poločasu nechybělo mnoho k tomu, aby fanoušci v Doosan Aréně mohli slavit. František Rajtoral poslal do slováckého vápna střílený centr, který si našel Pavla Horvátha. Ze vstřelení branky se však plzeňský kapitán neradoval, i díky teči hostující obrany skončil míč vedle levé tyče. Z následné mlýnice, která přišla po rohovém kopu, vytěžili Západočeši zakončení z rohu malého vápna. Nebezpečně střílel Marek Bakoš, ale Dušan Melichárek v brance Slovácka schoval míč ve své náruči. O dvě minuty později znovu napřáhl ke střele David Limberský. I tentokrát však branku hostů netrefil.

Do druhé půle vstoupili aktivněji viktoriáni. Před Melichárka létal jeden nebezpečný centr za druhým. Nicméně gólový efekt plzeňská snaha neměla. Do zakončení se naopak protlačili po rohu na druhé polovině hřiště hosté. Libor Došek branku netrefil. To se mu však podařilo v 54. minutě, kdy po uličce od Vlastimila Daníčka pelášil sám na Kozáčika. Proti jeho přesné střele k pravé tyčce nemohl gólman Viktorie zasáhnout, a tak se dostali do vedení svěřenci Svatopluka Habance. Odpověď Viktorky přišla o pět minut později. Václav Procházka geniální uličkou našel defenzívou hostů zapomenutého Františka Rajtorala, který kličkou obešel Dušana Melichárka a nasměroval míč do prázdné branky Slovácka. 1:1. Nicméně remízový výsledek nemusel trvat dlouho. Ihned se do další střelecké příležitosti vřítilo Slovácko a od pohromy zachránila Viktorii branková konstrukce. Hrál se fotbal ze strany na stranu. Tlak Viktorky kulminoval v 63. minutě, kdy Plzeňané přečíslili svého soupeře, ale nedokázali míč uložit do odkryté svatyně Slovácka. O sedm minut později zakončoval znovu aktivní Rajtoral, ale ze souboje tentokrát vyšel jako vítěz Dušan Melichárek. Do šancí se tlačili také hosté. Střela Ladislava Volešáka si svou cestičku za Kozáčikova záda nenašla, i když po teči jednoho z bránících viktoriánů leckomu na tribunách stoupl tep. A opět „Rajty“. To je autor další střely Viktorie na Melichárkovu bránu, která přišla čtvrthodinu před koncem klání. Hlavičkoval po Limberského centru a bohužel zamířil přesně na gólmana Slovácka. Z přímého kopu z pětadvaceti metrů poté zkusil své štěstí v 78. minutě Pavel Horváth. I díky teči hostujícího hráče ve zdi doputoval balón nad břevno. O pět minut později chtěl strhnout vedení na stranu Viktorie hlavičkující Marek Bakoš. Marně, míč si cestičku za Melichárkova záda nenašel. A minutu nato se Bakoš opřel do „kulatého nesmyslu“ opět. Po Daridově nahrávce a výborném uvolnění zbývalo trefit se mezi tři tyče. To se ale útočníkovi ze Slovenska nepodařilo. Do šestnáctky mířily v posledních minutách utkání neustále nebezpečné kontry Viktorky. Většina střel však skončila zblokována obranou Slovácka nebo mířila mimo bránu. To samé bohužel platilo také pro další zakončení Františka Rajtorala v nastaveném čase.

Ač viktoriáni v závěru klání svého soupeře přišpendlili k pokutovému území, branku, která by znamenala tři body, se jim vstřelit nepodařilo. Utkání se Slováckem tak skončilo remízovým výsledkem 1:1.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 1:1