Viktorka v utkání s Brnem vybojovala tři body

27. kolo / Sobota 9. 5. 2009, 17:00 / Doosan Aréna

(2:0)

FC Zbrojovka Brno

Ticháček - Ševinský, Hájovský, Halama, Lecjaks - Petržela (75. Limberský), Kolář, Rada, Horváth, Jiráček (85. Krbeček) - Varadi (63. Mlika).

Bureš - Mareček, Dvorník, Živný, Čoupek (83. Szegedi) - Kalivoda (46. Polách), Heinz, Švejnoha, Střeštík (46. Šural) - Došek, Rabušic.

Branky: 31. Petržela, 35. Hájovský, 53. Horváth (pen.) - 66. Rabušic, 75. Heinz. Rozhodčí: Franěk. ŽK: Mlika, Limberský - Střeštík.

Diváci: 2671

V rámci 27. kola Gambrinus ligy zamířili do Štruncových sadů fotbalisté Brna. Moravský tým byl před výkopem sobotního klání v ligové tabulce o bod před plzeňským celkem,...

V rámci 27. kola Gambrinus ligy zamířili do Štruncových sadů fotbalisté Brna. Moravský tým byl před výkopem sobotního klání v ligové tabulce o bod před plzeňským celkem, kterému patřilo desáté místo. Do Štruncový sadů se tak alespoň na okamžik vrátili Martin Švejnoha a TomᚠDošek, kteří do velkého fotbalu nakoukli právě v barvách Viktorky. Na straně druhé byl pak sobotní zápas zvláštní pro Daniela Koláře, nebo se jednalo o jeho stý start v nejvyšší české soutěži.

První pokus o střelu přišel po čtyřech minutách hry, kdy se do míče opřel Heinz. Nepropálil však hradbu těl před sebou. Viktorka zahrozila o pár okamžiků později, kdy si vzal míč Petržela. Zakončení záložníka Viktorie skončilo nad brankou. Na druhé straně napodobil nepřesnou střelou Petrželu Střeštík. 11. minuta znamenala přímé ohrožení plzeňské branky. Odražený míč se po Střeštíkově přímém kopu dostal ke Švejnohovi, který ho následně vyslal na Ticháčkovu branku. Plzeňský gólman balon ukryl ve svých rukavicích. Pět minut nato zahrozili viktoriáni. Po centru Ševinského se k hlavičce protlačil Jiráček, ale mířil mimo. V 19. minutě se vyznamenal brněnský gólman Bureš, jenž zastavil Varadiho střelu z bezprostřední blízkosti. Střelecké štěstí vyzkoušel pár okamžiků poté znovu Jiráček. Míč z jeho pravé nohy šel jen těsně vedle pravé tyče Burešovy svatyně. Ve 24. minutě znovu pálil Petržela, který nejprve prokličkoval do pokutového území hostů, ale následně střílel jen do brankáře Brna. Brněnští odpověděli střelou Marečka. Ani on však nezacílil přesně. Ve 32. minutě se po nahrávce Koláře dostal k balonu Jiráček, který ho potáhl a následně odcentroval do šestnáctky Brna. Míč nakonec prolétl až k volnému Petrželovi. Plzeňský záložník se v této pozici nemýlil a poslal Viktroku do jednobrankového vedení. O čtyři minuty později bylo ve Štruncových sadech ještě veseleji. Poté, co rozehrál přímý kop Horváth na Lecjakse, jenž z "voleje" poslal míč na brněnskou branku, navýšil z následné dorážky skóre stoper Hájovský. Vytáhlý slovenský fotbalista tak mohl oslavit již svou třetí jarní ligovou branku. Do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Viktorii.

V 52. minutě se stav utkání měnil znovu. Po faulu na Petrželu v malém vápně rozhodčí Franěk ukázal na značku pokutového kopu. Míč si na penaltu postavil Horváth a nechytatelnou střelou zvýšil na 3:0! Brněnskou odpovědí byla hlavička Rabušice. Útočník Brna zacílil vedle. Následně Viktorka zamkla Brněnské u jejich pokutového území. Své obléhání brněnského vápna zakončila Viktorie technickou střelou Horvátha, která si ale cestu do sítě nenašla. V 66. minutě hry přišlo snížení. Odražený míč vyslal zpět na branku Plzně Rabušic a rozvlnil sí za Ticháčkovými zády. Minutu nato mohli viktoriáni, konkrétně Mlika, znovu navýšit své vedení. Bohužel jeho střela z úhlu skončila jen v boční síti. V 72. minutě ukázal svůj střelecký um Jiráček. Levou nohou zacílil jen těsně vedle pravé tyče Burešovy branky. Pár okamžiků poté střílel Čoupek, ale s jeho střelou si Ticháček poradil. Minutu nato však již plzeňský gólman inkasoval druhou branku. Po přiuknutí Švejnohy se sám proti Ticháčkovi objevil Heinz, který se nemýlil a snížil na rozdíl jediné branky. V 80. minutě střílel nebezpečně Kolář, který přesprintoval obránce Brna. S jeho střelou si Bureš poradil. Následoval již tlak brněnských fotbalistů. Dvakrát nebezpečně hlavičkoval Szegedi. Szegediho střely byly však jediné, které mířily na branku Viktorie, a tak zůstaly všechny tři body ve Štruncových sadech.

FC Viktoria Plzeň - 1. FC Brno 3:2

Poločas: 2:0

Branky: 32. Petržela, 36. Hájovský, 52. Horváth z penalty - 66. Rabušic, 75. Heinz

ŽK: Mlika, Limberský - Střeštík, Čoupek

Rozhodčí: Franěk - Štěrba, Koval

Diváci: 2 671

Viktoria Plzeň: Ticháček - Ševinský, Hájovský, Halama, Lecjaks - Petržela (75.Limberský), Horváth, Rada, Kolář, Jiráček (85. Krbeček) - Varadi (63. Mlika). Trenér Pavel Vrba.

Brno: Bureš - Mareček, Živný, Dvorník, Čoupek (83. Szegedi) - Kalivoda (46. Šural), Heinz, Švejnoha, Střeštík (46. Polách) - Došek, Rabušic. Trenér Miroslav Beránek