Puma banner vlevoNabídni své místo
FCVP Jablonec sky
Vincent Vislai ”Čámrs” slaví sedmdesátiny
29.10.2014
Hochman
Novinky

Vincent Vislai "Čámrs" slaví sedmdesátiny

Znají ho všichni hráči a funkcionáři Viktorie, stejně tak je jeho postava známá většině příznivců. Vždyť do Štruncových sadů nebo do Luční ulice chodí už přes padesát let. Za tu dobu se stal z pravověrného Slováka ”Východňára” veliký fanoušek Viktorie. V sobotu 1. listopadu oslaví Vincent Vislai ”Čámrs” sedmdesát let.

Do tehdejšího plzeňského Spartaku přišel v lednu 1963, v době, kdy hrál první ligu. Přestoupil z FC Košice - Pol'ov. V kádru áčka absolvoval zimní přípravu, ale nakonec se do prvního mužstva nedostal a objevil se v béčku. Na podzim téhož roku narukoval na vojnu a hrál za RH Jaroměř. Po dvouleté základní vojenské službě se vrátil do Plzně a opět válel za rezervní tým. Měl to štěstí, že si v jednom mužstvu zahrál i s Vladimírem Perkem, se 130 góly členem Klubu ligových kanonýrů. Ten po skončení bohaté ligové kariéry béčko Spartaku tehdy trénoval a někdy se i nominoval do sestavy.

Pěknou vzpomínku na Vladimíra Perka má Vincent Vislai ze zápasu v Chodově u Karlových Varů. "Hráli jsme tehdy krajský přebor a Láďa Perk byl v sestavě. Přestože jsem byl na hřišti suverénně nejmenší, vstřelil jsem hlavou gól a přihrával mi na něj právě Perk. Jeho přehled a přihrávky byly vynikající." Pro zajímavost sestava béčka Spartaku z tohoto utkání: Kek - Šiman, Markuzzi, Jedlík - Lukášek, Hrkel - Vislai, Perk, Polák, Moravčík, Cihelka. Hrající trenér Vladimír Perk.

Po skončení aktivní hráčské kariéry se s Vincenta Vislaie stal velký příznivec Viktorie. Desítky let nechybí na žádném domácím utkání, navštěvuje i zápasy mládežnických celků a často jezdí za svým milovaným klubem i ven. Navíc se mu při dlouhých cestách za příbuznými na Slovensko podařilo vypátrat řadu hráčů Slováků, kteří v minulosti za Viktorii hráli. Má přehled, kde dnes žije a co dělá třeba Jozef Bakič, Ján Jozefovič, Miroslav Turianik, Ludvík Ivan nebo František Sohan. Nedávno ho zarmoutila zpráva o úmrtí Štefana Tótha.

Sepětí Vincenta Vislaie se svou Viktorií dokazuje i skutečnost, že se stal osobním kronikářem většiny současných hráčů. Každému z nich zpracovává z novinových výstřižků kroniku, až odejdou z Plzně jinam nebo skončí aktivní kariéru, tak budou mít plzeňské působení pěkně zdokumentováno. "Čámrs" prostě je stále v kontaktu a žije se svým klubem, prožívá úspěchy i nezdary Viktorie naplno. K sobotní sedmdesátce mu celá Viktorka přeje všechno nejlepší a do dalších let pevné zdraví a hodně štěstí.

Autor: Pavel Hochman

Fotogalerie

 
 
 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál