Zápasy s Libercem pohledem archivu a statistik

16. kolo / Sobota 13. 11. 2010, 18:20

1:1

(1:1)

FC Slovan Liberec

Branky: 20. Horváth z penalty - 30. Kerič ČK: 90. Navrátil ŽK: Navrátil, Horváth, Limberský - Vácha, Kelič, Kerič, Nezmar, Fleišman Rozhodčí: Adam - Chytil, Košec Diváci: 6 859

Slovan Liberec je jedním z klubů, s kterými se Plzeň začala pravidelně setkávat od začátku 80. let v někdejší národní fotbalové lize. V nejvyšší soutěži působí přesně od vzniku samostatné české ligy a jako jediný z šesti postupujících celků z roku 1993 ji nikdy neopustil. Sled vzájemných utkání za celou tuto dobu provází jedna pravidelnost – s jedinou výjimkou v sezoně 1995/96 podzimní zápas vždy hostí Liberec a jarní Plzeň.

Gambrinus liga se přehoupla do své druhé poloviny. V 16. kole se ve Štruncových sadech představil Slovan Liberec, kterému patřila před sobotním zápasem sedmá příčka. V posledních dvou utkáních se však Severočeši, které vede nový trenér Petr Rada, radovali ze zisku plného počtu bodů. Viktorii tak v žádném případě nečekal jednoduchý duel.

Hned v první minutě měla Viktorka šanci vstřelit branku. Po centru Rezka si skvěle stáhl míč Limberský a následně z hranice šestnáctky vystřelil. Jeho střela skončila jen těsně vedle pravé tyče Bičíkovy branky. V 17. minutě se do své první výraznější šance dostali hosté. Kerič, tísněný Limberským, pálil z takřka nulového úhlu. Krbeček byl na místě a se zakončením chorvatského střelce si nadvakrát poradil. Vzápětí na druhém konci hřiště po faulu Gecova na Petrželu ukázal rozhodčí Adam na značku pokutového kopu. Kapitán Viktorky Horváth se z desítky nemýlil a nechytatelnou střelou „pod víko“ poslal Západočechy do jednobrankového vedení. O pár chvil později střílel Limberský, jeho střelu tečoval Rezek a Bičík se jen ohlédl, kam míč poputuje. Naštěstí pro libereckého gólmana to bylo mimo tři tyče. „Limba“ byl při chuti. Ani jeho třetí střelecký pokus, který přišel ve 26. minutě, si však cestu do sítě Liberce nenašel. Po půlhodině hry bylo vyrovnáno. Vácha poslal z pravé strany hřiště centr, kterým přesně našel nabíhajícího Keriče, jenž ve skluzu poslal míč za Krbečkova záda. Stav utkání tak byl 1:1. Viktoria měla o tři minuty později stoprocentní gólovou šanci. Rajtoral zatáhl balon po levé straně a poslal nádhernou nahrávku na osamoceného Bakoše. Slovenský útočník však branku z bezprostřední blízkosti netrefil. Vzápětí se neprosadil ani hlavičkující Bystroň, Bičík si s jeho střelou poradil. V poslední minutě prvního poločasu měl příležitost ke strhnutí vedení na stranu Plzeňských znovu Bystroň, ale jeho střelecký pokus liberecký brankář vyrazil na roh.

Druhý poločas odstartoval svou střelou ze třiceti metrů Rada. Bičík však zůstal klidný, zakončení defenzivního záložníka Viktorky šlo nad břevno. V 51. minutě tvrdě vypálil také Bystroň, ani on však nemířil přesně a branku hostí netrefil. To samé platilo na druhé straně hřiště poté, co se do míče opřel Nezmar, který dnes nastoupil netradičně na postu stopera. O druhou branku Viktorky se snažil v 63. minutě také Bakoš. Po Horváthově rohu však hlavičkoval přesně do míst, kde stál Bičík. Tři minuty na to vyzkoušel svou levačku Petržela. Zakončení českého reprezentanta se však také mezi tři tyče nevešlo. V 68. minutě měl gólovku liberecký Štajner. Tváří tvář Krbečkovi ale branku netrefil a poslal balon vedle pravé tyče. Blízko k dosažení vedoucí brance byli viktoriáni v 81. minutě. Po střele Horvátha z pětadvaceti metrů se blýskl učebnicovou robinsonádou Bičík a míč vyrazil. K dorážce se poté dostal Rezek, ale mířil nepřesně. O minutu později měl velkou šanci Slovan. Breznanik hledal nahrávkou podél malého vápna Papouška, který byl však tísněný a nepodařilo se mu míč uklidit do plzeňské branky. Dvě minuty před koncem zápasu fauloval Ďuriše Nezmar a Viktorka měla výhodu přímého kopu ze dvaceti metrů. K míči se postavil Horváth, vystřelil, ale Bičík výborným zákrokem vyrazil střelu kapitána Viktorie, která směřovala do pravé šibenice, na roh. V nastaveném čase ještě uviděl po druhé žluté za taktický faul kartu červenou Navrátil. Další výraznější šanci poté již zaplněné ochozy ve Štruncových sadech neviděly, a tak skončilo utkání remízovým výsledkem 1:1.

FC Viktoria Plzeň - FC Slovan Liberec 1:1