Puma banner vlevoNabídni své místo
FCVP Jablonec sky
Zimní příprava Viktorie Plzeň začíná
04.01.2017
FCVP
Novinky

Zimní příprava Viktorie Plzeň začíná

Viktoria Plzeň je na startu zimní přípravy pro druhou polovinu sezóny 2016/2017. V tréninkovém areálu v Luční ulici se ve středu 4. ledna hlásilo trenéru Romanu Pivarníkovi celkem šestadvacet hráčů, mezi kterými byla i nejnovější plzeňská posila, slovinský reprezentant Erik Janža a navrátilec Martin Chrien.


Viktoriáni se na fotbalovém trávníku sešli po téměř čtyřtýdenním volnu, které prokládali tréninky v rámci individuálních plánů. „Těší mě, že jsem po dovolené našel mužstvo kompletní, hráči vykurýrovali zranění a šrámy z náročného podzimu a jsou připraveni. Navíc jsme kádr doplnili o Erika Janžu, který k nám přichází z Mariboru. Šanci poznat atmosféru v prvním týmu dostávají i tři talentovaní mladíci. Věřím, že v následujících týdnech uděláme velký kus práce, který nám pomůže dosáhnout našeho společného cíle,“ řekl na začátku zimní přípravy Roman Pivarník.

Staronovou tváří v kabině je i Martin Chrien, jenž na podzim hostoval v MFK Ružomberok. „Martin byl vyhlášený největším vytrvalcem slovenské ligy, navíc patřil k nejlépe hodnoceným hráčům slovenské jednadvacítky. Během podzimu jsme se na něj byli několikrát osobně podívat a je dobře, že je zpátky v Plzni,“ uvedl generální manažer klubu Adolf Šádek.

První přípravné utkání odehrají viktoriáni v úterý 10. ledna, soupeřem se jim stane tradiční zimní protivník z Domažlic. V sobotu 14. ledna změří hráči Viktorie Plzeň síly s druholigovým celkem Ústí nad Labem. Oba zápasy se odehrají v tréninkovém areálu v Luční ulici.

O dva dny později vymění Viktoria domácí podmínky za španělské pobřeží nedaleko Valencie. První soustředění proběhne v rozmezí 16. – 24. ledna. Na pobřeží středozemního moře se Viktoria utká celkem se třemi zahraničními soupeři. 

Po šesti dnech v domácích podmínkách se první tým Viktorie vydá znovu na jih Španělska. Druhé španělské soustředění v Benidormu bude zaměřeno více na herní složku a Viktorii čekají celkem čtyři utkání. „V tomto období je ve Španělsku velké množství mužstev a my stále dolaďujeme detaily jednotlivých zápasů. Zveřejnit jména konkrétních soupeřů chceme až ve chvíli, kdy bude vše stoprocentně potvrzeno včetně místa a času výkopu,“ uvedl mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Po návratu zpět do západočeské metropole bude Viktorii dělit od premiérového jarního duelu sedm dní. V domácích podmínkách budou svěřenci trenéra Pivarníka bojovat o ligové body s týmem z Příbrami.

SEZNAM HRÁČŮ, KTEŘÍ NASTOUPILI DO ZIMNÍ PŘÍPRAVY 2017:
Brankáři: Kozáčik, Bolek, Sváček
Obránci: Baránek, Hejda, Hubník, Matějů, Rychnovský, Limberský, Piroch, Řezník, Janža
Záložníci: Hlavatý, Hořava, Hromada, Hrošovský, Kopic, Kovařík, Petržela, Suchan, Zeman, Chrien
Útočníci: Bakoš, Ďuriš, Krmenčík, Poznar

PLÁN ZIMNÍ PŘÍPRAVY:
4. 1. zahájení zimní přípravy
5. 1. funkční testy
10. 1. přípravné utkání FCVP – Domažlice
14. 1. přípravné utkání FCVP – Ústí nad Labem
16. – 24. 1. soustředění Oliva Nova (Španělsko)*
31. 1. – 10. 2.  soustředění Benidorm (Španělsko) *
18. 2. mistrovský zápas FCVP – 1. FK Příbram
*jména soupeřů zveřejníme v nejbližší době

Fotogalerie

       
 
 
© FC VIKTORIA Plzeň & eSports.cz, s.r.o. & Beneš & Michl
facebook |  twitter |  Google+ |  YouTube |  RSS kanál