(2:1)

SK Slavia Praha

Novák - Heller (58. Brož), Hranáč, Uzlík, Bartůněk, Kraml, Šulc (74. Zajíček), Štursa, Kepl (70. Němec), Remiᚠ(55. Žižka), Plecitý (64. Klich).

Branky: 29., 47., 79. Štursa, 36. Šulc 53. Plecitý

V prvních minutách utkání viktoriáni ve slibně se rozvíjejících akcích chybovali v kombinaci. Do vedení se dostali hosté v 10. minutě. Plzeňští nedůsledně odvrátili rohový kop a střelou ze střední vzdálenosti se prosadil Azilinon. Hru se po obdržené brance přesto domácím podařilo zpřesnit a vytvořili si převahu. Gólově se prosadili Štursa po Uzlíkově pasu a Šulc po přihrávce Hellera. Kraml ještě nastřelil tyč.

V úvodu druhého dějství se Viktorii podařilo zápas rozhodnout brankami Štursy a Plecitého po krásných akcích. S blížícím se závěrem však červenomodří vypadli z tempa. Vytratila se přesnost z kombinace a Slavia získala převahu. V 75. minutě hosté snížili. V závěru se domácím ještě podařil rychlý protiútok a Štursa pečetil konečný výsledek 5:2.

„Zápas se hrál ve vysokém tempu. Herně se nám nepodařilo prvních a posledních patnáct minut. Pozitivní je, že jsme se nenechali rozhodit obdrženou brankou v 10. minutě. Do hry se nám oproti minulému utkání podařilo vnést přímočarost a zapojení většího počtu hráčů do útočné fáze. Odměnou nám bylo pět vstřelených branek a několik dalších příležitostí,“ hodnotí utkání trenér Jiří Žilák.