16. kolo / Sobota 25. 3. 2017, 13:15 / Luční

(4:0)

SK Dynamo Č. Budějovice

Riedl – Halász (C) (62. Strnad), Strmiska, Ruda, Petrmichl – Kuhajda (51. Lehký), Pavlík, Kodýdek – Václavík (65. Koranda), Kotěšovec (51. Pecháček), Popovič (51. Dotzauer).

Vojtíšek – Plandor, Wimmer (52. Trnka), Červený, Carda, Radychovskyj, Jansa (C), Sedlák (68. Benda), Matuška, Jurásek, Skála.

Branky: 8. Kodýdek, 12. Strmiska, 18. Popovič, 33. Popovič, 60. Václavík, 66. Pecháček, ŽK: Carda, Radychovskyj, Jansa, Rozhodčí: Štěrba – Ježek, Kořan.

Diváci: 30

Domácím vyšel první poločas. V osmnácté minutě vedli po brankách Kodýdka, Strmisky a Popoviče již 3:0. Když posledně jmenovaný přidal ve 33. minutě čtvrtý gól po výborně řešené brejkové situaci, bylo téměř rozhodnuto.

Ve druhém poločase přidali ještě viktoriány dva góly, čímž potvrdili jasné vítězství. Hosté se během druhého poločasu dostali do dvou šancí, ale domácí brankář Riedl udržel dobrými zákroky čisté konto.

Josef Parlásek (FC Viktoria Plzeň): „Klukům patří pochvala za odpracované utkání. Hráli jsme aktivně a zaslouženě zvítězili. Nicméně i přes jednoznačný výsledek máme ve hře rezervy na, kterých musíme v tréninku, následně v dalších utkáních, zapracovat.“