21. kolo / Neděle 30. 4. 2017, 16:15 / Luční

(0:2)

SK Slavia Praha

Edelman – Halász (C), Strmiska, Ruda, Petrmichl – Pavlík (52. Lehký), Kuhajda, Kodýdek (72. Dotzauer) – Koranda (52. Popovič), Pecháček (72. Dotzauer), Václavík.

Trefil – Walter, Červ (80. Schneider), Vlasák, Zeronik, Kosek, Vít (52. Starý), Stárek (52. Eichler), Kubiš, Žambůrek, Vlček (C) (65. Martinec).

Branky: 56. Lehký (pen.), 58. Pecháček, 60. Kuhajda (pen.) – 21. Stárek, 26. Vlasák, 71. Vlasák, Penalty: 1:3, ŽK: Kuhajda, Popovič – Kosek, Stárek, Rozhodčí: Kastl – Šlajs, Pálek.

Diváci: 30

Josef Parlásek (FC Viktoria Plzeň): „Sehráli jsme velice náročné utkání proti velmi kvalitnímu soupeři. V prvním poločase jsem působili zakřiknutě, v některých situacích i naivně. I přes tyto negativní věci v našem výkonu jsme se v prvním poločase dostali do třech zajímavých situací před soupeřovou brankou, ale bohužel bez brankového vyjádření. Nicméně Slavia byla v prvním poločase lepší a zasloužené vedla 2:0. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivněji a v 56. minutě se nám podařila akce, která vyústila pokutovým kopem, jenž proměnil Halász. Po tomto snížení jsme začali soupeře přehrávat a dokázali jsme otočit skóre. Bohužel 8 minut před koncem jsme zaváhali v součinnosti v defenzivních řadách a soupeř vyrovnal na konečných 3:3. Následovaly pokutové kopy, ve kterých byli kvalitnější hosté a připsali si bod navíc. Závěrem musím konstatovat, že dle mého názoru mělo utkání vysokou úroveň, ukázalo nám velké rezervy, ale jsme za takováto utkání velice rádi a těšíme se na další podobnou konfrontaci proti kvalitním týmům, jako byla Slavia Praha.“