11. kolo / Sobota 21. 10. 2017, 13:15 / Luční

FC Zlín

Mařík – Plecitý (73. Žilák), Míka, Čihák (C), Svoboda – Petr, Kraml, Šulc – Pihrt (81. Selnar), Kepl (60. Vilček), Štursa.

FC Zlín

Číž – Maršálek, Štěpánek, Jan Kolář (C), Sklenář (77. Šiška), Slaměna, Pafka (67. Kvěák), Červenka, Jakub Kolář, Novák, Gerža (46. Tkadlec).

Branky: 7. Šulc, 8. Pafka (vl.), 11. Kepl, 33. Kepl, 42. Štursa, 58. Kepl, 60. Kepl, 82. Pihrt – 20. Slaměna (pen.), 45. Štěpánek, 72. Slaměna, 76. Slaměna, ŽK: Kepl – Štěpánek, Jan Kolář, Rozhodčí: Flimmel – Šlapák, Štrincl.

Diváci: 50

Jiří Žilák (FC Viktoria Plzeň): „Začátek utkání nám vyšel výborně. V 7. minutě se po hezké akci a centru Svobody trefil Šulc. V 8. minutě Štrusa obešel brankáře a jeho střelu si do vlastní branky srazil obránce hostů. Na 3:0 zvýšil v 11. minutě Kepl. Zlín snížil z pokutového kopu ve 20. minutě. Šance jsme si i nadále vytvářeli. Štursa, Kepl a Pihrt nejprve nevyužili. Ve 33. a 42. minutě se již Kepl a Štursa prosadili. Po rohovém kopu Zlín korigoval stav na 5:2, což byl poločasový výsledek. Ve druhém poločase tempo utkání opadlo. Kepl ještě přidal dvě branky. Zlín se však nadále snažil. Naše obranná činnost nebyla důsledná a hosté našeho brankáře ještě dvakrát překonali. Gólový účet utkání uzavřel Pihrt po přihrávce Vilčeka. Ve skvělém úvodu se nám podařilo utkání rozhodnout. Vítězství je zasloužené. Do útočné fáze zaslouží mužstvo pochvalu, ve fázi obranné se musíme zlepšit.“