18. kolo / Úterý 10. 4. 2018, 13:15 / Stadion Stovky

1:2pen

(0:1)

Málek – Šostý (C), Strouhal, Maceček, Forch (41. Merta), Procházka, Křenek, Bányácski, Koval (75. Niesner), Chýlek (61. Myška), Šigut (70. Vahalík).

Bleha – Halász (C), Fišer, Strmiska, Petrmichl (57. Kavka) – Kodýdek (61. Lehký), Ruda, Dotzauer – Popovič (57. Kotěšovec), Koranda (63. Šimek), Václavík (77. Pavlík).

Branky: 79. Maceček – 11. Václavík, Penalty: 5:6, ŽK: Merta – Strmiska, Kodýdek, Fišer, ČK: 63. Strmiska, Rozhodčí: Slaminka – Dresler, Duda.

Diváci: 40

Josef Parlásek (FC Viktoria Plzeň): „Sehráli jsme utkání proti soupeři, který se prezentoval jednoduchou hrou v podobě nakopnutých míčů do soubojů a následné dohrávání odražených míčů, což nám v několika případech dělalo problém – jak vyhrát hlavičkový souboj, tak hlavně následné dohrávání odražených míčů. Každopádně jsme se dostali v 11. minutě do vedení a v průběhu utkání jsme měli několik zajímavých situací před soupeřovým pokutovým územím, které jsme bohužel nedokázali vyřešit vstřelením branky, zejména šance Václavíka a Lehkého byly obrovské. Jelikož jsme nedokázali přidat druhý gól, který by možná utkání rozhodl, přišel trest v podobě inkasovaného gólu v poslední minutě utkání, po standardní situaci. Dlouhodobě nás trápí koncovka a navíc dostáváme góly po standardních situací. Nicméně hra ve středu hřiště je dobrá, ale pokud chceme v dalších utkáních vítězit,musíme zlepšit výkony v útočném, ale i v obranném pokutovém území.“