f Reportáž ze zápasu: Plzeň - Jihlava 2:3pen (1:1) | FC VIKTORIA Plzeň

Plzeň - Jihlava 2:3pen (1:1)

2. kolo, sobota 18. 8. 2018, 13:00, Touškov
Plzeň: Bleha – Halász, Gabriel, Fišer, Žilák – Uzlík, Šulc (C), Kodýdek (69. Ruda) – Václavík (63. Selnar), Vrba, Hezoučký (83. Kavka).
Jihlava: Lancman (C) – Crha, Pojezý, Havlín, Lokvenc (58. Malata), Křivánek, Šrámek, Trinh Duc (87. Vraspír), Růžička (73. A. Svoboda), Ritter, T. Svoboda.
Branky: 40. Šulc, 50. Vrba – 15. Pojezný, 48. Růžička, Penalty: 3:4, ŽK: Hezoučký, Bleha – Lokvenc, Havlín, Rozhodčí: Kožár – Szikszay, Pálek.
Diváci: 100.

Hodnocení trenéra

Jiří Žilák (FC Viktoria Plzeň): „Ve 4. minutě nastřelil Fišer po rohu břevno, ale to bylo z naší strany v úvodu vše. Hosté se ujali vedení ve 14. minutě z přímého volného kopu. Bleha musel zasahovat při střele jihlavského útočníka a po nedorozumění při naší standardní situaci útočník Jihlavy mířil vedle. Od 25. minuty jsme se zlepšili. Vytvořili jsme si tlak a hodně standardních situací. Halász mířil hlavou v šanci nad a Šulc se ve 40. minutě prosadil a srovnal na 1:1. Ve druhém poločase Jihlava využila naší ztráty na středu hřiště – 1:2. Brzy jsme odpověděli. Vrba vybojoval míč v presinku a sroval na 2:2. Až do konce utkání jsme měli převahu, měli jsme několik šancí, ale naše řešení finální fáze bylo nepřesné. A když Jihlava nevyužila šanci v závěru, skončilo utkání remízou. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější hosté. V naší hře bylo hodně nepřesností. Musíme se zlepšit především při řešení situací v útočném pokutovém území.“