Druhý páteční zápas Plzni nevyšel, Viktoria podlehla Legii Varšava

Soustředění / Pátek 28. 6. 2019, 16:30 / Sportverein Westendorf

Sportverein Westendorf

Legia Varšava

3:0

(1:0)

1. poločas: Majecki – Vešović, Astiz, Jodłowiec, Jędrzejczyk – Martins, Gvilia – Kwietniewski (24. Kostorz), Carlitos, Nagy – Sanogo
2. poločas: Cierzniak – Lewczuk, Rémy, Kopczyński, Stolarski – Cafú, Antolić – Agra, Praszelik, Rosołek (80. Kostorz) – Niezgoda

1. poločas: Hruška – Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek – Hrošovský, Kalvach – Kayamba, Čermák, Kopic – Krmenčík
2. poločas: Hruška – Havel, Hejda, Hubník, Limberský – Janošek, Herc – Mihálik, Šulc, Kovařík – Beauguel (71. Chorý)

Branky: 36. Nagy, 64. Agra, 73. Niezgoda, ŽK: Havel, Rozhodčí: Mutlu – Yayar, Stöckl.

Diváci: 65

Po výhře nad Craiovou sehrála Viktoria Plzeň na soustředění v rakouském Westendorfu druhý zápas ve stejném dni, když poměřila síly s Legií Varšava. Pikantní duel to byl pro Adama Hlouška, který právě z kádru polského vicemistra do Viktorie přišel. A proto také nastoupil do prvního poločasu s kapitánskou páskou...

Legia vstoupila do zápasu velmi aktivně a hned ve třetí minutě měl šanci Kwietniewski, nicméně Aleš Hruška jeho střelu ze strany vyrazil. První větší možnost Viktorie přišla v 19. minutě, po rohovém kopu Čermáka hlavičkoval Kopic, Majeckého ale nepřekonal. Zápas se posléze hrál v zajímavém tempu, ani jeden z týmů neměl na hřišti moc prostoru. Ve 36. minutě otevřela Legia skóre zápasu, střelou o tyč se prosadil maďarský křídelník Dominik Nagy. Vyrovnat se pokusil Joel Kayamba, po individuální akci ale trefil jen brankáře.

Po prvním poločase tak platil stav 1:0 pro varšavský tým. Viktoriáni do toho druhého nastoupili ve zcela odlišném složení v poli, zůstal pouze brankář Aleš Hruška. Poprvé na soustředění si zahrál také Pavel Šulc. Legia vystřídala kompletní tým.

V 62. minutě měl dobrou šanci Niezgoda, naštěstí ale jeho lobovaný míč mířil mimo tři tyče. Krátce nato proměnil skvělým způsobem přímý kop Salvador Agra a Varšava vedla 2:0 – Hruška byl proti této střele bez šance. Necelých deset minut poté upravil na 3:0 po úniku za obranu Jarosław Niezgoda. V poslední minutě mohl snížit LukᚠHejda, ale jeho velká šance gólem neskončila.

Ve druhém utkání na soustředění si tak Západočeši připsali první prohru v přípravném období.