Junioři přišli o neporazitelnost, v Příbrami prohráli 0:3

3:0

(2:0)

Kočí – Dosoudil, Tregler, Červeňák (76. Junek), Rys (87. Holý), Brandner, Hlinka, Hadaščok (85. Bělohlávek), Šindelář, Mareš (76. Jančura), Eliᚠ(63. Hájek)

Pavlík – Doležal (76. Petr), Kučera, Provod, Sedláček (67. Matějka), Matějů (46. Lešek), Ruml, Brožík, Čihák, Glazer (46. Novák), Kule

Branky: 11. Hadaščok, 34. Mareš, 61. Hlinka (pen.) ŽK: Junek (PRI) Rozhodčí: Němec – Blažej, Kotalík

Juniorští fotbalisté Viktorie Plzeň měli na svém kontě společně s pražskou Spartou po úvodních dvou kolech Juniorské ligy plný zisk šesti bodů, jejich suverenitu ale zastavila ve třetím kole Příbram, jejíž hráči podali soustředěný výkon a díky výhře 3:0 nahradili Viktorii na druhé příčce tabulky.

Západočeši dovolili Příbrami skórovat už v první čtvrthodině, když se v 11. minutě na levé straně pokutového území dobře uvolnil Jiří Mareš a Roman Pavlík nedokázal jeho přízemní střelu udržet. Dobíhající Vojtěch Hadaščok z blízkosti dorazil míč do brány. Zatímco se v úvodu zápasu Plzeň snažila hrozit po křídlech, s přibývajícím časem nedostávala ani v těchto prostorech dostatek času. Po půlhodině hry se domácí radovali podruhé. Jiří Mareš si naběhl do volného prostoru u levé tyče a po centru Patrika Červeňáka z pravého křídla, zamířil přesnou hlavičkou k pravé tyči, čímž poslal Příbram do dvougólového vedení.

Plzeň vstoupila do druhého poločasu pořádně zostra a domácí Příbram dostala pod velký tlak, z něhož pramenila ve 48. minutě jedovatá rána Adama Čiháka, která mířila přesně k levé tyči. Domácí gólman Kočí ale vytáhl skvělý zákrok a přízemní střelu vyrazil na rohový kop. V 61. minutě byl v šestnáctce faulován domácí Hadaščok a následnou penaltu bezpečně proměnil kapitán Štěpán Hlinka. Viktoria si tak po porážce 0:3 neodvezla od Litavky ani bod.