16. kolo / Pondělí 27. 10. 2014, 14:30 /

(1:0)

AC Sparta Praha

Šiman – Medveděv, Piroch, Čihák (70. Doležal), Šíša (84. Lešek) – Kratochvíl, Hradecký – F. Leko (55. Glazer), L. Leko (66. Koudelka), Mlynařík (89. Hejda) – Černý

Vorel – Kadlec, Kováč, Toml, Pamić – Kulhánek, Mareček – Špaček, Vacek (85. Čavoš), Přikryl (86. Šíma) – Surmaj

Branky: 86. Medveděv – 58. Přikryl ŽK: Hradecký – Kadlec Rozhodčí: Nenadál – Štěrba, Kožár

Generálkou na sobotní šlágr ligového podzimu v podobě utkání seniorských týmů FC Viktorie Plzeň a AC Sparty Praha bylo utkání juniorských mužstev obou zmíněných celků. Domácí Viktoria tahala většinu hrací doby za kratší konec provazu, ale v závěru zvládla vybojovat bod za remízu 1:1.

První poločas byl poměrně zajímavý. Oba týmy se ale vzájemně dobře hlídaly a žádné větší šance si ani jeden z nich nedokázal vytvořit. Ze strany Sparty táhli ofenzivu často hráči z A-týmu, kterých nastoupilo hned pět. Po levé straně byl aktivní Přikryl, ze středu to zase zkoušel Vacek, jeho střely ale postrádaly větší přesnost. V závěru první půle začalo přibývat nepřesností z obou stran a všichni hráči, jako by v chladném počasí vyčkávali na poločasovou přestávku, polevili na tempu.

Viktoriáni vstoupili do druhé půle aktivněji. Do protiútoku startoval Černý, toho ale tvrdým skluzem zastavil Kováč a mohl být rád, že se tento souboj obešel bez karetního ohodnocení. Následně se dostal po centru z přímého kopu k hlavičce plzeňský stoper Čihák, branku ale minul. Zhruba po hodině hry tak udeřili na druhé straně sparané. TomᚠPřikryl dokázal využít chyby domácího celku a z ostrého úhlu dokázal balon poslat do prázdné branky. Šiman se sice ještě vrhl za balonem, před brankovou čárou už jej ale nezastihl. Sparta převzala kontrolu nad utkáním a svého soupeře zatlačila. Bohužel pro ni ale z velkého nátlaku vytěžili jen jedinou šanci, v níž Toml nastřelil tyč plzeňské branky. Plzeň tuto fázi utkání se štěstím přestála a nakonec se mohla radovat z vyrovnání. V 86. minutě posouval střídající Glazer balon do pravé strany na Jurije Medveděva, který ve velkém vápně napřáhl a míč zastavila až sí za gólmanem Vorlem. Zvýšená aktivita v posledních několika minutách utkání mnoho vzruchu nepřinesla, zápas skončil remízou 1:1.

„Objektivně musím přiznat, že Sparta měla v dnešním utkání více ze hry, my jsme ale s výsledkem spokojeni. Jak kvůli tomu, že jsme vyrovnali až v samotném závěru, tak i vzhledem k síle týmu, se kterým Sparta nastoupila. Do obrany jsme hráli zodpovědně, kluci se zastupovali a bojovali. Proti kvalitní soupeřově sestavě se dokázali více vyhecovat," říká trenér Viktorie Jiří Kohout.