Junioři rozhodli o vítězství 5:2 ve druhém poločase

(2:2)

1. SC Znojmo

Juraši – Medveděv, Kule, Denk, Šíša (72. Matějka) – Hradecký, Doležal (62. Průcha) – Mlynařík, Provod, Ruml – Hejda

Konvalina – Honz, Hříbek, Pokorný, Šálek (46. Dúcký) – Ali, Shkrebets, Nehyba, Celik – Lapeš, Bogner

Branky: 81. a 89. Matějka, 16. Hejda, 34. Medveděv, 73. Hradecký (PK) - 13. Lapeš, 22. Alaca Rozhodčí: M. Paták – Hrabovský, V. Paták

V pondělí 25. května se na hřišti v Luční ulici dohrávalo 35. kolo Juniorské ligy. Domácí Viktorii se stal soupeřem celek Znojma, který se v dosavadním vývoji soutěže držel v nižších patrech tabulky. Viktoriáni mohli v případě vítězství poskočit na sedmou příčku a předběhnout tak Baník Ostrava.

Opatrnější úvod utkání, ve kterém se domácí snažili trpělivě kombinovat a hosté naopak systematicky bránit, vyústil v první vstřelený gól ve třinácté minutě. Z ojedinělého průniku dokázal Lapeš umístit míč přesně za tyč a otevřít tak gólová stavidla zápasu. Odpověď Západočechů totiž přišla o tři minuty později. V pokutovém území si našel míč Marek Hejda a gólmanu Konvalinovi nedal šanci – 1:1. Ve dvaadvacáté minutě se hosté z jihu Moravy opět ujali vedení. To když dostal Ali Alaca až příliš prostoru před brankou Jurašiho, který jeho střelu nedokázal vytěsnit mimo tři tyče – 1:2. Téměř vzápětí podržel hostující brankář své mužstvo hned nadvakrát. Nejdřív skvěle vykopl pokus Hejdy a následně, když už se zdálo, že Mlynaříkově dorážce nestojí v cestě do sítě zhola nic, skvěle zakročil i proti druhému zakončení z bezprostřední blízkosti. Západočeši se přece ale dočkali vyrovnání. Ve 34. minutě našel míč rozběhnutého Medveděva, který lobem přehodil gólmana a opět dorovnal skóre – 2:2. O poločasové přestávce tak panoval nerozhodný stav.

Ihned po přestávce se prudkou střelou prezentoval Hradecký, jeho pokus ovšem zastavila tyč. První polovina druhé půle se nesla ve znamení zvýšené pozornosti obou mužstev, která si pečlivě hlídala veškeré hrozby soupeře. Závěr utkání ale patřil domácí Viktorii. Poprvé poslal svůj tým do vedení Dominik Hradecký, jenž proměnil pokutový kop – 3:2. Zvýšení skóre na sebe nenechalo dlouho čekat, rychlou kombinaci zakončil v 81. minutě LukᚠMatějka – 4:2. Stejný hráč zápas i gólově uzavřel, když minutu před koncem dokázal prostřelit popáté kapitulujícího Konvalinu.